09/04/2023

10 korzyści dla zdrowia wynikających z działania terpenu z konopi indyjskich Terpineol

Dzięki wielu potencjalnym korzyściom zdrowotnym i przyjemnemu profilowi aromatyczno-smakowemu, terpineol staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród entuzjastów konopi, jak i konsumentów dbających o zdrowie. Sprawdź 10 korzyści zdrowotnych tego terpenu.

Terpineol jest naturalnie występującym terpenem, który znajduje się w kilku roślinach, w tym w konopiach, i ma wiele korzyści dla zdrowia. Jest znany z przyjemnego kwiatowego, drzewnego i sosnowego zapachu z nutą cytrusów lub mięty. Ma lekko słodki i miętowy smak, dlatego jest często stosowany w przemyśle spożywczym i zapachowym. Ogólnie uważa się, że ma przyjemny i delikatny profil aromatyczny i smakowy. Stwierdzono, że ma kilka korzystnych efektów, w tym właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwlękowe. W tym artykule omówimy korzyści płynące z tego terpenu występującego w konopiach.

10 korzyści zdrowotnych wynikających z obecności terpineolu :

1. Właściwości przeciwzapalne
Stwierdzono, że terpineol ma silne działanie przeciwzapalne. W badaniu opublikowanym w Journal of Natural Products stwierdzono, że znacząco hamuje produkcję cytokin prozapalnych. Zapalenie jest częstą przyczyną bólu i dyskomfortu, a zmniejszenie stanu zapalnego może pomóc złagodzić te objawy.

2. Właściwości przeciwbólowe
Terpineol ma również działanie przeciwbólowe. W badaniu opublikowanym w Journal of Ethnopharmacology stwierdzono, że ten terpen znacząco zmniejszył wrażliwość na ból u myszy. W badaniu stwierdzono, że ma on potencjał jako naturalny środek przeciwbólowy.

3. Właściwości przeciwlękowe
Stwierdzono, że terpineol przeciwdziała stanom lękowym. Badanie opublikowane w Journal of Psychopharmacology wykazało, że znacząco zmniejsza on lękowe zachowania u myszy. Badanie to wykazało zatem, że może on mieć potencjał jako naturalny lek na zaburzenia lękowe.

4. Właściwości uspokajające
, lbTerpineol ma również działanie uspokajające. Badanie opublikowane w Journal of Natural Medicines wykazało, że znacząco wydłuża on czas snu u myszy. Badanie wykazało, że może on mieć potencjał jako naturalny lek na bezsenność.

5. Właściwości przeciwnowotworowe Stwierdzono
, że terpineol ma działanie przeciwnowotworowe. Badanie opublikowane w Journal of Ethnopharmacology wykazało, że hamuje on wzrost ludzkich komórek raka płuc. Badanie wykazało, że może on mieć potencjał jako naturalny lek przeciwnowotworowy.

6. Właściwości antybakteryjne
, lbTerpineol ma również działanie antybakteryjne. Badanie opublikowane w Journal of Agricultural and Food Chemistry wykazało, że hamuje on wzrost kilku szczepów bakterii, w tym Staphylococcus aureus i Escherichia coli. Badanie wykazało, że może on mieć potencjał jako naturalny lek na infekcje bakteryjne.

7. Właściwości przeciwgrzybicze Stwierdzono
, że terpineol ma działanie przeciwgrzybicze. Badanie opublikowane w Journal of Essential Oil Research wykazało, że hamuje on wzrost kilku szczepów grzybów, w tym Candida albicans i Aspergillus niger. Badanie wykazało, że olejek ten może mieć potencjał jako naturalny lek na infekcje grzybicze.

8. Właściwości neuroprotekcyjne Stwierdzono
również, że terpineol ma właściwości neuroprotekcyjne. Badanie opublikowane w Journal of Alzheimer’s Disease wykazało, że chroni on przed upośledzeniem funkcji poznawczych i stresem oksydacyjnym u myszy. Badanie wykazało, że może on mieć potencjał jako naturalny lek na choroby neurodegeneracyjne.

10 korzyści zdrowotnych wynikających z zastosowania terpenów z konopi

9. Właściwości przeciwutleniające Stwierdzono
, że terpineol ma właściwości przeciwutleniające. Badanie opublikowane w Journal of Food Science wykazało, że hamuje on peroksydację lipidów i rozkłada wolne rodniki. Badanie wykazało, że może mieć potencjał jako naturalny lek na choroby związane ze stresem oksydacyjnym.

10. Właściwości przeciwcukrzycowe
, lbTerpineol ma również działanie przeciwcukrzycowe. Badanie opublikowane w Journal of Medicinal Food wykazało, że poprawia tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę u myszy. Badanie wykazało, że może on mieć potencjał jako naturalny lek na cukrzycę.

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

09/04/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy