10/03/2023
Artykuły
Przewodniki

3 czynniki, które wpływają na zmianę fazy rośliny konopi

Przechodzenie faz w uprawie konopi zależy od wielu czynników. Przyjrzyjmy się trzem ogólnym czynnikom wpływającym na początek kwitnienia i ogólny czas uprawy konopi.

Konopie są rośliną jednoroczną, która kwitnie od późnego lata do jesieni.. Naturalny sezon wegetacyjny rozpoczyna się, gdy hodowcy sadzą nasiona konopi na wiosnę; te sadzonki szybko rozwijają gałęzie i liście w ciągu następnych miesięcy, stając się większe i bardziej krzaczaste, aż dłuższe noce po przesileniu letnim wyzwalają fazę przełączania…. Jesienią, kiedy kwiaty są dojrzałe, są ścinane, suszone i przycinane.

Przełączanie fazowe konopi w zależności od lokalizacji

słońce i roślina konopi

Na półkuli północnej nasiona sadzi się od marca do maja, a kwiaty zbiera się od września do listopada. Na półkuli południowej pory roku są odwrócone, więc sadzenie odbywa się od września do listopada, a zbiory od marca do maja. W tropikach, w pobliżu równika, możliwe jest zbieranie konopi na zewnątrz przez cały rok.

Roślina konopi przechodzi z fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia, gdy dni stają się krótsze, a noce dłuższe. Dokładny czas różni się w zależności od szerokości geograficznej. Odmiana konopi, która zaczyna kwitnąć na początku lipca w Kalifornii lub Kolorado, nie zakwitnie do sierpnia w Kanadzie lub Holandii. Na Hawajach ta sama odmiana może kwitnąć w dowolnym momencie.

Temperatura, wysokość, opady i inne warunki środowiskowe również wpływają na dojrzewanie roślin konopi i określają idealny sezon wegetacyjny w danej lokalizacji. Łagodna pogoda zachęca rośliny do wcześniejszego zakończenia uprawy, podczas gdy nadmierne ciepło lub zimno może opóźnić kwitnienie i dojrzewanie.

Czy różne odmiany konopi mają różne okresy wegetacji?

przełączanie faz w roślinie cannabis

Genetyka odmian ma znaczący wpływ na sezon wegetacyjny. Odmiany konopi dostosowują się do swojego rodzimego środowiska, a hodowcy tworzą odmiany, które są najlepiej dostosowane do lokalnego klimatu. Z reguły odmiany indicas mają krótszą żywotność i szybsze kwitnienie niż ich kuzyni sativy, podczas gdy sativy równikowe mają najdłuższy czas kwitnienia i mogą nie przetrwać wystarczająco długo, aby dojrzeć, gdy są uprawiane zbyt daleko na północ lub południe. Odmiana stworzona w chłodnym regionie przybrzeżnym prawdopodobnie skończy wcześnie, gdy będzie uprawiana w ciepłym regionie śródlądowym. Podczas gdy tradycyjne odmiany mają tendencję do bycia bardziej wymagającymi, nowoczesna genetyka została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyższe plony w krótszym czasie.

W jaki sposób techniki uprawy wpływają na termin przełączania faz?

Techniki uprawy, strategie i preferencje również wpływają na sezon wegetacyjny, a hodowcy podejmują przemyślane decyzje w oparciu o swoje doświadczenia i cele. Wielu uważa, że najlepiej jest sadzić, gdy księżyc jest woskowy, a zbierać, gdy słabnie. Partyzanccy hodowcy czasami sadzą rośliny później w sezonie, co jest decyzją strategiczną, która skutkuje mniejszymi roślinami, łatwiejszymi do ukrycia przed organami ścigania.

Ponieważ kwiaty konopi dojrzewają jesienią, hodowcy muszą wybrać najbardziej odpowiedni czas na ich zbiór. Wcześnie zebrane kwiaty wywołują lżejszy, bardziej mózgowy stan euforyczny, podczas gdy późno zebrane kwiaty mają bardziej narkotyczny efekt cielesny. Późniejsze zbiory prowadzą również do zwiększonego ryzyka wystąpienia pleśni, szkodników i uszkodzeń spowodowanych przez mróz lub burzę.

Wpływ decyzji dotyczących zbioru, suszenia i dojrzewania na sezonową dostępność konopi indyjskich

Po zebraniu roślin należy je wysuszyć, aby zmniejszyć zawartość wody i usunąć chlorofil. Rośliny powinny być zawieszone w klimatyzowanym pomieszczeniu przez 10 dni do dwóch tygodni, choć niektórzy twierdzą, że wystarczy zaledwie pięć lub sześć dni, a inni nalegają, że dwa tygodnie to minimum. Kwiaty, które są suszone zbyt szybko będą miały ostry lub gorzki smak, a kwiaty, które są zbyt wilgotne nie będą się palić.

Wysokiej jakości marihuana powinna być utwardzana po suszeniu, ale komercyjni hodowcy rzadko poświęcają na to czas. W idealnym świecie, pomiędzy ścięciem kwiatów, powieszeniem do suszenia, przycięciem, a następnie stabilizacją, upłynęłoby około sześć do ośmiu tygodni. Suszenie i utwardzanie nieuchronnie kształtuje smak i efekt, na lepsze lub gorsze. Zachowanie i rozwój profilu kannabinoidów i terpenów to delikatny proces. Temperatura i wilgotność powinny być kontrolowane i dostosowane do gęstości kwiatów i zawartości terpenów. Kwiaty, które są odpowiednio wysuszone i suszone, zapewniają gładsze i bardziej złożone doznania podczas palenia.

Kiedy szukać najlepszej marihuany w sezonie

Skrupulatne obchodzenie się, ręczne ścinanie i właściwe przechowywanie różnicują marihuanę. Hodowcy mogą nie mieć środków na ścinanie całej uprawy za jednym razem, wolą ścinać nieprzerwanie przez kilka miesięcy. Oczywiście, współcześni hodowcy marihuany nie są ograniczeni przez pory roku. Uprawiając w szklarniach i okresowo zaciemniając światło, aby symulować dłuższe noce, rolnicy są w stanie wykorzystać energię słoneczną do zasilania trzech lub więcej zbiorów rocznie. Te uprawiane w szklarniach kwiaty – powszechnie znane jako „light dep” – są szczególnie doskonałej jakości, gdy pozostawia się je do dojrzewania w letnim słońcu pod koniec czerwca i lipca.

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Sakul

10/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment