05/02/2023

3 przepisy na surowe smoothie z konopi

Sprawdź te 3 przepisy na koktajle z konopi, które oferują zupełnie inny zestaw kannabinoidów i korzyści z surowych konopi.

Przepisy na smoothie z surowych konopi
Przepis na smoothie z surowych konopi

Co to jest smoothie

Smoothie to zmiksowany napój, którego głównym składnikiem są surowe owoce lub warzywa (lub połączenie obu); inne możliwe składniki to woda, lód, produkty mleczne (mleko lub jogurt) i substancje słodzące (zwłaszcza miód). Ten płynny przecier owocowy bez błonnika, który był spożywany przez mieszkańców regionu śródziemnomorskiego od kilku stuleci, ale w Stanach Zjednoczonych stał się powszechnym daniem dopiero w XX wieku, teraz ten napój jest popularny na całym świecie, a my przynosimy ci przepis na to, jak przyprawić smoothie konopiami, znacznie poprawiając jego wartość odżywczą.

Surowa marihuana

Fizyczne i psychiczne korzyści płynące z palenia marihuany nie są dziś dla większości tajemnicą, zwłaszcza w stanach prawnych i w środowisku medycznym. Jednak mniej znane są korzyści płynące z surowej marihuany, która oferuje zupełnie inny zestaw kannabinoidów. Steep Hill Labs przedstawia to zwięźle poniżej, opisując trzy formy konopi (surowa, podgrzewana i suszona) i ich odpowiednią biodostępność kannabinoidów.

schemat wykorzystania kannabinoidów - Przepis na surowe smoothie z konopi indyjskich
Trzy formy konopi (surowa, podgrzewana i peklowana) i ich odpowiednia biodostępność kannabinoidów

Choć kuszące jest debatowanie nad tym, która forma jest najlepsza dla zdrowia, to tak naprawdę jest to kwestia jabłek i pomarańczy: każdy kannabinoid oferuje swoje unikalne korzyści zdrowotne. Zagorzali zwolennicy „medycyny całych roślin” lub „efektu entourage” (który odnosi się do korzystania z całej rośliny w celu uzyskania maksymalnych korzyści zdrowotnych) nie muszą kłócić się ze zwolennikami koncentratów, ponieważ jest to kwestia biodostępność kannabinoidów w żywności, natomiast koncentraty zapewniają dostęp do kannabinoidów, które nie występują w surowej marihuanie.

Surowa marihuana może nie oferować charakterystycznego haju konopi, ale nie powinno to umniejszać niezwykłych fizycznych i psychicznych doznań związanych z konopiami jako pokarmem bogatym w składniki odżywcze – jedz dobrze, czuj się dobrze, jak mówią. Ten przepis ma na celu zmaksymalizowanie korzyści odżywczych płynących z surowej marihuany poprzez faworyzowanie mieszania zamiast wyciskania soku, aby zapewnić wychwycenie wszystkich kannabinoidów (kannabinoidy przechowywane we włóknach roślinnych są usuwane podczas wyciskania soku). Fot Pierwszy przepis, słodki ziemniak został wybrany ze względu na wysoką zawartość karotenoidów, które są przekształcane w witaminę A i są znane z walki z wieloma poważnymi chorobami.

Niestety, jeśli nie uprawiasz własnych roślin, liście marihuany są trudne do zdobycia. Twój lokalny sklep może pomóc ci w znalezieniu liści, oferując ci swoje własne lub kontaktując cię z hodowcami, którzy mają ich mnóstwo. Ten słodki, mocny napój jest odpowiedni dla różnych diet, w tym wegańskiej, wegetariańskiej, paleo i surowej. Zrób przysługę swojemu zdrowiu i zacznij mieszać!

Przepis na Raw Cannabis smoothie : Sweet Potato, and Pear Smoothie

Surowe liście konopi, słodki ziemniak i gruszka Smoothie
Surowe liście konopi, słodki ziemniak i gruszka Smoothie

Składniki:

  • Surowe liście konopi
  • Słodki ziemniak
  • Gruszka
  • Sok pomarańczowy

Kierunki:

  • Połącz każdy składnik w równych częściach i pokrój na łatwe do opanowania kawałki do blendera.
  • Puree wszystkie składniki do pożądanej konsystencji, dodając wodę w razie potrzeby.

Propozycje:

Aby zwiększyć stężenie składników odżywczych, możesz dodać marchew, jarmuż lub czerwoną paprykę, które są bogate w karotenoidy.
Te składniki są raczej ziarniste. Aby stonować konsystencję, możesz zastąpić sok pomarańczowy mlekiem (mlecznym, sojowym, migdałowym, ryżowym lub konopnym).

2 inne przepisy na smoothies z konopi w filmie

2 inne przepisy na smoothies z konopi w filmie

Czy podoba Ci się ten przepis na świeży, surowy koktajl z konopi?

Sprawdź więcej przepisów na konopie :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

05/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy