29/01/2023

3 things everyone should know about cannabis and sport

Osoby używające marihuany nadal są przedstawiane jako leniwe, pozbawione motywacji i celu. W takim przypadku użytkownicy marihuany nawet nie myśleliby o sporcie, prawda? Nie, porozmawiajmy o 3 rzeczach, które każdy powinien wiedzieć o marihuanie i sporcie

Użytkownicy marihuany są stereotypowo postrzeg ani jako osoby leniwe, pozbawione motywacji i niechętne do uprawiania sportu, o czym pisaliśmy w naszym artykule 9 znanych mitów na temat marihuany . Marihuana nie jest uważana za najbardziej stymulującą substancję na świecie, ale być może nadszedł czas, aby przemyśleć stereotyp leniwego palacza. Jak się okazuje, marihuana i sport mają bardzo bliski związek.

1 Konopie indyjskie nadają nowe znaczenie pojęciu „haju biegacza”.

biegacz z konopiami

Fakt, że ludzkie ciało przechowuje tetrahydrokannabidiol (THC), główny psychoaktywny składnik marihuany, w tłuszczu, nie jest nowością w środowisku medycznym. Jednak badania opublikowane w sierpniu tego roku w czasopiśmie „Drug and Alcohol Dependence” wykazały, że ten proces przechowywania może dać sportowcom dodatkowy zastrzyk energii nawet do 28 dni po spożyciu.

Kiedy ciało zaczyna spalać tłuszcz, niewielkie ilości THC są uwalniane z powrotem do krwiobiegu, co daje efekt podobny do spożycia herbaty. niewielką ilość marihuany. Poziom THC we krwi wzrósł o około 15% bezpośrednio po umiarkowanym wysiłku fizycznym, ale wzrost ten nie wystąpił już dwie godziny po wysiłku.

Badanie to wykazało również korelację pomiędzy uwalnianiem THC a BMI. Im wyższy wskaźnik BMI, tym większy jest wzrost zawartości THC, które wraca do organizmu.

2 Tak naprawdę „haj dla biegaczy” i „haj dla ćpunów” to prawie to samo.

liść marihuany stroong

Wszyscy wiemy, że ćwiczenia fizyczne są dla nas dobre. Jest nie tylko kluczem do zapobiegania otyłości, która prowadzi do chorób serca, cukrzycy i wielu innych chorób, ale jest też powiązana z tworzeniem nowych komórek mózgowych i redukcją stresu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, to nie endorfiny (związki, które wywołują podniecenie po uprawianiu sportu i seksu) sprawiają, że aktywność fizyczna jest tak wspaniała. Badania przeprowadzone w 2003 roku wykazały, że aktywność fizyczna aktywuje układ endokannabinoidowy w taki sam sposób, jak konopie. Układ endokannabinoidowy to grupa lipidów (rodzajów tłuszczu) i receptorów komórkowych, z którymi w organizmie wiążą się kannabinoidy (związki takie jak THC i CBD). Odpowiada za łagodzenie bólu, kontroluje apetyt, wpływa na nastrój i pamięć.

Być może jako mechanizm radzenia sobie z bólem, ciało naturalnie produkuje własne kannabinoidy podczas ćwiczeń. We wspomnianym wyżej badaniu naukowcy stwierdzili, że ilość kannabinoidów produkowanych przez ludzi wzrasta podczas ćwiczeń, co sprawia, że czujesz się lekko „naćpany”.

3 Wierzchołki muffinek znalazły wroga w marihuanie

Umiarkowane ćwiczenia pomagają spalić ciastko, które zjadłeś rano ze swoją latte. Zużycie kalorii w wyniku ćwiczeń nie jest jedyną rzeczą, która pomaga schudnąć.

liść konopi i kobieta uprawiająca jogę
joga konopi

Ostatnie badania opublikowane w American Journal of Medicine wykazały, że u osób regularnie używających marihuany poziom insuliny na czczo (insuliny w organizmie przed jedzeniem) jest o 16% niższy niż u osób nieużywających jej. Badanie wykazało również, że osoby używające marihuany mają o 17% niższą insulinooporność i mniejszy średni obwód talii.

Insulina to hormon, który każe komórkom pobierać cukier (glukozę) w celu uzyskania energii. Jeśli masz za dużo niewykorzystanego cukru w komórkach, przybierzesz na wadze. Jeśli twój organizm nie przetwarza insuliny prawidłowo, możesz również przybrać na wadze. Wyniki badania pokazują, że kannabinoidy zawarte w roślinie konopi wspomagają funkcje metaboliczne.

W połączeniu z uśmierzającym ból działaniem roślinnych i ludzkich kannabinoidów, konopie i ćwiczenia wydają się iść w parze, jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie fizyczne. (Tylko pamiętaj, żeby jeść mniej Taco Bell).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o marihuanie, sporcie i ćwiczeniach, przeczytaj inny artykuł na ten temat: Rola marihuany w dzisiejszym sporcie

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

29/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy