28/02/2023
Artykuły
Przewodniki

4 różnice między koncentratami marihuany a kwiatami

Czy jesteś zdezorientowany co do koncentratów marihuany i różnic w stosunku do regularnej konsumpcji kwiatów? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

koncentraty marihuany - Bee honey oil (BHO)

Koncentraty marihuany stają się coraz bardziej popularną metodą konsumpcji, ale ich moc i nieznany kształt mogą być na początku onieśmielające. Wielu konsumentów trzyma się tego, co zna i nigdy nie czuje się zmuszonych do odejścia od kwiatów marihuany. Jednak koncentraty i ekstrakty z marihuany mają wiele zalet, z których możesz nie zdawać sobie sprawy – na przykład, koncentraty mogą oferować czystsze i gładsze efekty.

1.Koncentraty marihuany o wielu nazwach

Chociaż sama liczba dostępnych odmian konopi może przyprawić o zawrót głowy, nawet początkujący mają całkiem dobre pojęcie o tym, co otrzymują z kwiatu marihuany, niezależnie od jego nazwy. Termin „koncentrat” jest ogólnym terminem, który odnosi się do wielu różnych ekstraktów z marihuany i ich monidła – i to jest, gdzie rzeczy mogą stać się bardziej mylące. Koncentraty marihuany mają nazwy takie jak shatter, rosin, BHO, CO2, wax, crumble, honey oil, dabs, hash, nalewki i kapsułki. Nie zniechęcaj się samą liczbą opcji – wiele z tych produktów to różne nazwy dla tej samej rzeczy. Oto kilka szybkich wskazówek, które pozwolą Ci zawęzić poszukiwania:

  • Shatter, wax, crumble, sugar, honeycomb, sap i olej często odnoszą się do tekstury koncentratu. Podczas gdy niektórzy ludzie mają preferencje co do konsystencji ekstraktu, dla wielu ważny jest zastosowany rozpuszczalnik i zgodność ekstraktu z preferowaną metodą konsumpcji. Zwróć też uwagę na moc i zrozum, że wysoka zawartość THC nie zawsze oznacza najlepsze doświadczenie.
  • Większość koncentratów jest ekstrahowana przy użyciu CO2, węglowodorów, wody, alkoholu i ciepła. Ekstrakty bezrozpuszczalnikowe wykonane przy użyciu wody (np. haszysz) lub ciepła (np. kalafonia) są doskonałym wyborem dla osób obawiających się skutków spożycia rozpuszczalnika.

2. Koncentraty marihuany są wielokrotnie silniejsze

Najważniejszym rozróżnieniem między kwiatami i koncentratami konopi jest moc. Podczas gdy moc kwiatów wynosi zazwyczaj od 10 do 25 procent THC, moc koncentratu wynosi zazwyczaj od 50 do 80 procent, chociaż niektóre wyjątkowe ekstrakty mogą nawet przekroczyć 90 procent. Te liczby mogą odstraszyć niedoświadczonych użytkowników, i to nie bez powodu: wraz ze wzrostem mocy dawkowanie staje się bardziej delikatne. Haszysz i nalewki mają również niższą zawartość THC niż inne rodzaje koncentratów, więc możesz rozważyć przejście na te produkty, zanim przejdziesz do mocniejszych olejków.

3. Koncentraty marihuany są spożywane wieloma specjalnymi metodami

Kwiaty marihuany mogą być palone, wapowane i rolowane, ale nie ma wiele innego, co można z nimi zrobić. Koncentraty oferują więcej opcji.

Dabbing – proces, w którym nakładasz ekstrakt na gorącą szpilkę i wdychasz go przez kawałek szkła – przeżywa rozkwit wśród weteranów marihuany. Dabbing jest łatwym sposobem na uzyskanie silnej dawki kannabinoidów, chociaż cena jest wysoka, a utrzymanie jest trudne.

Oleje do połknięcia działają jak edibles w tym sensie, że zaczynają działać powoli i trwają znacznie dłużej ze względu na sposób, w jaki są metabolizowane. Te olejki (lub jakikolwiek inny ekstrakt, naprawdę) mogą mieć wysoką zawartość THC, CBD lub obu.

Nalewki są koncentratami podjęzykowymi, co oznacza, że przechodzą pod językiem i dostają się do krwiobiegu. Działają one szybciej niż podroby i olejki do spożycia, ale często są mniej silne.

cegła haszyszowa

Haszysz i olejki mogą być również spożywane przy użyciu niektórych z tych samych metod konsumpcji, co kwiat marihuany. Niektóre vaporizery są kompatybilne z płynnymi olejkami, ale niektóre przenośne vape-peny są specjalnie zaprojektowane do użytku z konkretnymi wkładami olejowymi. Niektórzy użytkownicy zwijają własne jointy z kwiatami pokrytymi haszyszem i/lub olejkami.

4. Większość metod spożywania koncentratów marihuany jest mniej szkodliwa dla zdrowia

Kiedy palisz kwiat, palisz również materiał roślinny, który pozostawia twoje szkło poczerniałe od smoły. Może to mieć negatywny wpływ na twoje płuca. Jednakże, być może zauważyłeś, że kiedy dabujesz olejki, szkło i woda pozostają czyste znacznie dłużej. Vaporizery (nawet dabbing)podgrzewają konopie do temperatury niższej niż spalanie, ale wystarczająco gorącej, aby wydobyć korzystne związki. Ten sposób podawania jest idealny dla konsumentów dbających o zdrowie. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich metod konsumpcji, np. wspomniany haszysz w zwykłej fajce czy bongu oraz kwiaty marihuany pokryte BHO (olejem) też wydzielają substancje smoliste.

Najlepsze odmiany konopi Nuka Seeds do ekstrakcji koncentratu marihuany

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Sakul

28/02/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment