08/02/2023
Artykuły
Przewodniki

5 porad dotyczących kiełkowania starych nasion

Masz stare nasiona? Pomóż im wyrosnąć dzięki tym poradom i wskazówkom

Kiełkowanie starych nasion? Oto kilka dobrych rad dotyczących kiełkowania starych nasion, które trudno jest zapoczątkować lub które mają problemy z kiełkowaniem. Bądź cierpliwy, ponieważ kiełkowanie nasion może trwać od trzech dni do trzech tygodni. Niektóre z tych sztuczek stosowałbym tylko wtedy, gdy nasiona nie wykiełkowały po dwóch lub trzech tygodniach albo gdy masz w zapasie nasiona z partii, która nie wykiełkowała.

1. Wstępne zwilżenie wodą uzupełnioną.

Gdy nasiona konopi dojrzewają, ich zewnętrzna powłoka ochronna twardnieje i staje się nieprzepuszczalna dla wody. Jeśli maleńki, uśpiony zarodek, który żyje wewnątrz łupiny, nie wykryje wilgoci, nie będzie wiedział, że warunki są odpowiednie do kiełkowania. Pierwszym krokiem jest wstępne namoczenie starych nasion konopi przez około 12 godzin, aby sprawdzić, czy to pomoże.

Aby zwiększyć swoje szanse, używaj wody gazowanej i/lub dodaj jeden z tych suplementów, które pomagają w przyswajaniu wody. Kwas fulwowy i większość boosterów dostarcza nasionom lekką dawkę składników odżywczych.
  • Kwas fulwowy
  • Wzmacniacz kiełkowania
  • Nadtlenek wodoru
  • Kwas giberelinowy

Woda powinna być ciepła, ale nie za gorąca. Dąż do osiągnięcia temperatury około 22°C. Unikaj bezpośredniego światła słonecznego i upewnij się, że nie ma w nim szkła. Nie mocz nasion przez długi czas, ponad 24 godziny może pozbawić je tlenu i spowodować ich zagłuszenie.

2. Otwórz zewnętrzne opakowanie nasion konopi ( skaryfikacja )

Porady dotyczące kiełkowania starych nasion
Kiełkowanie starych nasion

Skaryfikacja, czyli rozdrabnianie łupin, może również ułatwić przenikanie wody przez twardą zewnętrzną skorupę starszych nasion.

Aby spulchnić nasiona, wyłóż papierem ściernym pudełko po zapałkach lub inny mały pojemnik. Wrzuć nasiona, potrząsaj nimi energicznie przez 30-60 sekund, a następnie je usuń. Możesz nie zauważyć dużej różnicy, ale czasami wystarczy małe uszkodzenie, aby woda przeniknęła do opakowania i zaczęła kiełkować.

3. usuń zadrapanie z grzbietu

Łupina nasienna składa się z dwóch części, które są połączone szwem na całym obwodzie. Strona, która jest bardziej podniesiona niż druga, to grzbiet. Stwardniały grzbiet może utrudniać otwieranie nasion. Aby usunąć grzbiet, przejedź ostrym nożem wzdłuż grzbietu po obu stronach. Obchodź się z nim ostrożnie, a powinien się oddzielić bez uszkodzenia wnętrza nasienia.

instrukcje, jak wyskrobać grzebień
Porady dotyczące kiełkowania starych nasion
Usunięcie grzbietu nie tylko ułatwia otwieranie nasion, ale także pomaga w absorpcji wody.

4. Pokrój nasiona

W sytuacji zagrożenia życia lub śmierci operacja może być jedynym wyjściem. Oznacza to, że rób to tylko wtedy, gdy nic innego nie działa, ponieważ ta technika niszczy tyle samo nasion, ile ratuje.

Instrukcje dotyczące cięcia nasion konopi
Porady dotyczące kiełkowania starych nasion

5. O czym nie należy zapominać

Jeśli zamierzasz przechowywać nasiona dłużej niż rok lub dwa, odpowiednie przechowywanie znacznie zwiększy szanse na późne kiełkowanie. Umieść je w szczelnym pojemniku. Umieść pojemnik w lodówce o temperaturze 6-8°C i wilgotności względnej wynoszącej 20-30 %. Jeśli nadmierna wilgotność jest problemem, dodaj do pojemnika żel krzemionkowy. Możesz też przeczytać cały artykuł o przechowywaniu nasion e

Postępowanie w ten sposób zwiększa ryzyko uszkodzenia nasion poza punktem regeneracji. Pomiędzy kolejnymi projektami pozostaw kilka dni do tygodnia na kiełkowanie. Za każdym razem pozostaw je do wyschnięcia na zewnątrz, aby zapobiec gniciu. Nie próbuj wszystkich lub wielu technik naraz.

Oto dlaczego twoje nasiona konopi nie kiełkują!

W przyszłości rozważ uprawę nasion, zanim będą miały szansę się zestarzeć. Nie są one tanie, więc pozwolenie im na zepsucie się jest stratą pod każdym względem.

Jeśli wolisz świeże nasiona marihuany, przejrzyj naszą kolekcję nasion, mamy zarówno odmiany automatycznie kwitnące, jak i feminizowane, a także warianty CBD.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

08/02/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment