24/06/2022

6 najlepszych wskazówek dotyczących uprawy konopi na zewnątrz w lecie!

Lato jest tuż za rogiem i jest jednym z najlepszych okresów w roku dla każdego hodowcy konopi. W tym artykule znajdziesz 6 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć najlepszy ogród z konopiami na świeżym powietrzu i na co zwracać uwagę.

6 najlepszych wskazówek!

Tipp 1: Bewässerungszeit.

Cannabis bewässern

Im większa susza i temperatura,tym więcej wody roślina marihuany traci przez liście. Ilość wody w doniczkach otaczających strefę korzeniową oraz ilość wody dostępnej w postaci pary wodnej w powietrzu decyduje o tym, jak dobrze rośliny mogą pobierać składniki odżywcze i o ich ogólnym zdrowiu.

Najważniejszą wskazówką jest unikanie podlewania roślin konopi w najgorętszych okresach dnia. Wieczorne podlewanie może przyciągnąć szkodniki, takie jak ślimaki czy motyle. Dlatego najlepszą porą na podlewanie jest poranek, zanim słońce wzejdzie. Więcej informacji na temat podlewania można znaleźć, klikając tutaj.

Wskazówka 2: Dlaczego orientacja południowa?

słońce świeci na konopie

Jeśli umieścisz swoje rośliny konopi w miejscu skierowanym na południe, zapewnisz im jak najwięcej bezpośredniego światła słonecznego każdego dnia. To samo dotyczy umieszczania sadzonek lub klonów marihuany na zewnątrz okna wychodzącego na południe.

 

Porada 3: szkody wyrządzane przez ślimaki – owady.

slime

Możliwe, że młode rośliny konopi zostały zaatakowane przez ślimaki, które uszkadzają rośliny konopi i przenoszą choroby. Takie uszkodzenia mogą tak spowolnić rozwój roślin, że lepiej jest zasadzić nową roślinę.

Warto chronić sadzonki konopi lub klony marihuany, umieszczając je w pomieszczeniach zamkniętych. Przez pierwsze 7-10 dni można też używać plastikowych doniczek w rozmiarze małym. Ślimaki są odstraszane przez miedź, dlatego warto zainwestować w drut miedziany i stworzyć siatkę wokół doniczek. Możesz także przeczytać cały artykuł na temat sposobów tępienia szkodników konopi.

Wskazówka 4: Dobrzy czy źli sąsiedzi?!

twoi sąsiedzi i konopie

Nie każdy ma dobrych sąsiadów. W przypadku dużych roślin konopi problemem może być uszczęśliwienie sąsiadów.

Warto zadbać o to, aby rośliny marihuany nie rzucały się w oczy, co można osiągnąć poprzez staranny wybór miejsca, szklarnię lub odgrodzenie sąsiadów za pomocą tkaniny parawanowej..

 

Wskazówka 5: Stosowanie składników odżywczych.

Wykorzystanie substancji odżywczych

Gorące miesiące letnie wpływają na spożycie składników odżywczych. Dotyczy to w większym stopniu roślin indica, które nie są przyzwyczajone do takiego środowiska. Sygnały braku równowagi żywieniowej są widoczne na liściach i łodygach roślin.

Nasza najlepsza rada to spróbować pracy z kombinacją organicznych płynnych składników odżywczych i wprowadzić endo-mikoryzę. Pożyteczne grzyby przyczepiają się do korzeni roślin i pomagają im w lepszym pobieraniu składników pokarmowych i zarządzaniu dostępnymi składnikami pokarmowymi, zarówno stałymi, jak i płynnymi.

Wskazówka 6: Planowanie sadzenia i zbiorów.

kwiat marihuany na mrozie

Zbyt wczesne sadzenie lub zbyt późne zbieranie plonów może oznaczać katastrofę. Know the history of previous spring frosts in the area so that plants are not damaged by planting too early. Warto również znać datę pierwszych jesiennych przymrozków, aby móc zebrać plony lub przenieść rośliny do pomieszczeń, zanim uszkodzą je pierwsze mrozy..

animowane logo nukaseeds

Jeśli chcesz spróbować wysokiej jakości nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą.

Źródło : softsecrets

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

24/06/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy