04/10/2022

7 najlepszych celebrytów, którzy popierają medyczną marihuanę!

Niektóre gwiazdy otwarcie mówią o swoich poglądach na temat medycznej marihuany i o tym, jak im ona pomogła. Wielu z nich założyło nawet własne biznesy związane z konopiami.

Oto kilka znanych osobistości, które publicznie zadeklarowały swoje poparcie i wiarę w medyczną marihuanę.

Celebrytka Whoopi Goldberg promuje leczniczą marihuanę
Whoopi Goldberg

1. Whoopi Goldberg

Whoopi Goldberg stosowała vape pen na jaskrę i bóle menstruacyjne.
W 2016 roku Whoopi Goldberg połączyła siły z założycielką Om Edibles, Mayą Elisabeth, aby stworzyć Whoopi & Maya, linię produktów z konopi medycznych, w tym bomb kąpielowych, balsamów, batonów kakaowych i nalewek ziołowych.

Whoopi opowiada się za używaniem swojego vape pen’a do leczenia bólów głowy spowodowanych jaskrą, mówiąc, że zastępuje on „garść Advilu”, którego wcześniej używała do walki z tym schorzeniem.

2. Tommy Chong

Celebryta Tommy Chong promuje leczniczą marihuanę
Tommy Chong

Tommy Chong stosował konopie jako środek leczniczy przy leczeniu raka prostaty. Wraz z duetem komediowym Cheech i Chong ujawnił prasie, że używał oleju z konopi do leczenia raka prostaty w jego pierwszym stadium. Powiedział, że przestał palić ze względów zdrowotnych i używał olejku w nocy. Po roku Chong został uznany za wolnego od raka, jednak rak powrócił, a kiedy to nastąpiło, zastosował kombinację radiacji i leczenia za pomocą olej o wysokiej zawartości CBD aby go pokonać.

3. Morgan Freeman

Gwiazda Morgan Freeman promuje leczniczą marihuanę
Morgan Freeman

Morgan Freeman stosuje marihuanę na fibromialgię.
Freeman stwierdził, że chciałby, aby konopie zostały zalegalizowane i że dzięki nim znalazł ulgę w bólu związanym z fibromialgią. Freeman otwarcie mówi o swoich poglądach na temat konopi od 2003 roku, kiedy to w wywiadzie dla The Guardian powiedział:„Nigdy nie rezygnuj z konopi”.

W innym wywiadzie Morgan powiedział:„Marihuana ma wiele użytecznych zastosowań. Mam bóle fibromialgii w tym ramieniu i jedyną rzeczą, która przynosi mi ulgę, jest marihuana. Mówią o dzieciach, które mają poważne ataki i okazało się, że marihuana łagodzi je na tyle, że dzieci te mogą żyć. To mówi mi:„Zalegalizuj to powszechnie!”.

Celebryta Pete Davidson promuje leczniczą marihuanę
Pete Davidson

4. Pete Davidson

Pete Davidson pali marihuanę, aby pomóc sobie w chorobie przewlekłej.
Gwiazda komedii powiedziała ostatnio, że pali trawkę, aby zwalczyć niektóre skutki uboczne choroby Leśniowskiego-Crohna. Ten przewlekły zespół zapalny dotyczy przewodu pokarmowego.

Wyjaśnił: „Mam chorobę Leśniowskiego-Crohna, więc to pomaga mi bardziej niż możesz sobie wyobrazić”. Davidson powiedział, że choroba Leśniowskiego-Crohna powoduje u niego silne bóle brzucha, a leki hamują jego apetyt.

„Zioło było jedyną rzeczą, która pomagała mi jeść, bo cały dzień bolał mnie brzuch” – powiedział High Timesowi w 2016 roku. „Gdybym nie palił trawki, nie mógłbym grać w SNL„.

5. Lady Gaga

Gwiazda Lady Gaga pali medyczną marihuanę
Lady Gaga

Lady Gaga stosowała marihuanę na ból biodra. W wyniku wyczerpujących występów w późnych godzinach nocnych podczas trasy koncertowej „Born This Way” Lady Gaga musiała poddać się operacji naprawiającej uszkodzenia chrząstki. Po operacji musiała korzystać z wózka inwalidzkiego.

Aby pozbyć się bólu bioder, Gaga zaczęła używać marihuany, paląc od 15 do 20 jointów dziennie.

6. Montel Williams

Gwiazda Montel Williams promuje leczniczą marihuanę
Montel Williams

Osobowość telewizyjna Montel Williams twierdzi, że marihuana zmieniła jego życie.

Williams cierpi na stwardnienie rozsiane, chorobę ośrodkowego układu nerwowego, która może powodować silny, chroniczny ból, zmęczenie i problemy z koordynacją.

Od 1999 roku uzupełnia swoje leczenie waporyzacją skoncentrowanej formy marihuany, zgodnie z zaleceniami lekarza. „Dziś marihuana 'pomaga mi funkcjonować'”. Williams powiedział wcześniej Business Insiderowi.

7. Michael J. Fox

Celebryta Michael J. Fox promuje leczniczą marihuanę
Michael J. Fox

Michael J. Fox, który ma Parkinsona, popiera stosowanie marihuany u chorych na Parkinsona.

Fundacja Michaela J. Foxa na rzecz Badań nad Chorobą Parkinsona wspiera zmianę klasyfikacji leku, tak aby jego właściwości medyczne mogły być dokładnie zbadane i sfinansowane do masowego użytku medycznego, podobnie jak inne fundacje zajmujące się epilepsją, chorobą Tourette’a i innymi zaburzeniami.

animowane logo nukaseeds
Jednak ze względu na ograniczone badania nad konopiami, nadal musimy zadawać wiele pytań dotyczących ich rzekomego działania leczniczego.
Zawsze konsultuj się z lekarzem przed wypróbowaniem jakiejkolwiek alternatywnej metody leczenia. 

źródło – softsecrets

Jeśli chcesz spróbować wysokiej jakości nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

04/10/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy