02/12/2022

9 słynnych mitów na temat konopi

W oczach wielu ludzi marihuana nadal jest tylko ezoterycznym ziołem. Powszechne mity na temat tej rośliny uniemożliwiają ludziom jej właściwe zrozumienie. W tym artykule postaramy się wyjaśnić 10 najbardziej rozpowszechnionych mitów na temat konopi. Przyjrzymy się zarówno mitom negatywnym, jak i tym, które przedstawiają konopie w zbyt pozytywnym świetle.

Czy to nie dziwne, że naturalnie występujące zioło wywołało ogromną burzę w ludzkiej cywilizacji?

Mimo że w kilku krajach marihuana została w pewnym stopniu zalegalizowana, a wiele innych rozważa taką możliwość, w Internecie i innych miejscach nadal można znaleźć niejasne mity związane z tą rośliną. Wiele z tych mitów jest całkowitą kpiną ze współczesnej nauki, a wiele osób wykorzystuje je do utrzymania drakońskich praw dotyczących konopi.

Z drugiej strony istnieją też mity, które przedstawiają konopie w zbyt pozytywnym świetle i mówią o nich jako o cudownym panaceum bez żadnych wad. Ale te mity są również szkodliwe dla wizerunku naszej ulubionej rośliny.

Wyjaśnijmy 9 mitów na temat marihuany


Poniżej przedstawiamy 9 najczęściej spotykanych mitów na temat konopi. Ale zanim to nastąpi, musimy wziąć pod uwagę stronniczość, która istnieje po obu stronach barykady. Wiele grup antykonopnych zakłamuje rzeczywistość, ale także grupy prokonopne. W naszym artykule będziemy bezstronni i zajmiemy się najbardziej powszechnymi mitami na temat marihuany, niezależnie od tego, czy są one pozytywne, czy negatywne. Innymi słowy, postaramy się zapewnić przejrzystość w tej sprawie.

1. Używanie marihuany prowadzi do większej przestępczości

Sędzia z konopiami
Sędzia z konopiami

Zakaz używania konopi oznacza, że ich używanie, uprawa lub sprzedaż jest przestępstwem. Taka sytuacja prowadzi do tego, że zioło pojawia się głównie na czarnym rynku, nawet obok znacznie twardszych narkotyków, takich jak kokaina czy heroina. Podczas gdy twardsze narkotyki są częścią przemocy związanej z gangami, samo używanie marihuany nie prowadzi do wzrostu przestępczości. To, co prowadzi do wzrostu przestępczości, to jej nielegalny status.

Jednakże, jeśli istnieje legalny rynek marihuany, możliwe jest licencjonowanie i opodatkowanie zysków z rynku marihuany, tym samym odciągając pieniądze od czarnej strefy, co teoretycznie powinno prowadzić do zmniejszenia przestępczości.

Nie wykazano, aby palenie marihuany zwiększało skłonność do przestępczości.

2. Marihuana jest narkotykiem wejściowym

Niebezpieczne i uzależniające narkotyki oraz marihuana.
Narkotyki

Wszyscy pamiętamy to zdanie z naszych szkolnych lekcji antynarkotykowych. Poznasz to, grupę ludzi stojących przed setkami dzieci i przekazujących wiadomość, że „wystarczy jedno pociągnięcie”. Nawet jeśli ich intencje są słuszne, osoby organizujące takie imprezy często wrzucają wszystkie narkotyki do jednego worka i dają do zrozumienia, że jeśli raz spróbujesz jednego narkotyku, to jesteś na drodze, na której nieuchronnie musisz spróbować wszystkich narkotyków, a to po prostu nie jest prawda.

Miliony użytkowników marihuany na całym świecie regularnie korzystają z niej, nie myśląc o spróbowaniu twardszych narkotyków. Co więcej, wiele osób używających twardych narkotyków nigdy nie próbowało konopi. Osoby ze skłonnością do uzależnień często kończą używając marihuany jako substytutu alkoholu lub innych twardych narkotyków, które są bardziej destrukcyjne pod każdym względem.

3. Marihuana jest niebezpiecznym i uzależniającym narkotykiem

Twierdzenie, że konopie to narkotyk, często opiera się na argumencie, że konopie, podobnie jak twarde narkotyki, prowadzą użytkowników do silnego uzależnienia. Twierdzenie, że marihuana jest narkotykiem, często opiera się na argumencie, że marihuana, podobnie jak twarde narkotyki, prowadzi użytkowników do silnego uzależnienia. To stwierdzenie jest niedorzeczne dla każdego, kto ma jakiekolwiek doświadczenie z uzależnieniem i próbował marihuany. Marihuana nie powoduje uzależnienia fizycznego, a u zdecydowanej większości osób nie powoduje również uzależnienia psychicznego. Objawy odstawienia są bardzo rzadkie i występują tylko przy bardzo długim stosowaniu.

4. Konopie nie mogą być uzależniające

Chociaż wielu użytkowników konopi pali bez uzależnienia, niektórzy mogą się uzależnić. To, jak definiuje się uzależnienie (np. uzależnienie fizyczne czy psychiczne) i jaki jest jego poziom, jest tematem złożonym. Chociaż zwolennicy marihuany często odrzucają możliwość uzależnienia od niej, to w rzeczywistości u niektórych osób powoduje ona uzależnienie. W porównaniu z innymi narkotykami, uzależnienie od marihuany jest nieporównywalnie łatwiejsze do pokonania.

5. Można przedawkować marihuanę

waga do konopi
Waga Nukaseeds

Co roku wiele osób traci życie w wyniku spożywania alkoholu, kokainy, heroiny i innych narkotyków. Jednak nikt jeszcze nie zmarł z powodu używania samych konopi. A dlaczego tak jest? Ponieważ kannabinoidy, które są aktywnymi składnikami konopi, nie oddziałują na obszar mózgu odpowiedzialny za oddychanie.

Jeśli chodzi o opiaty, do przedawkowania dochodzi, kiedy receptory w miejscach odpowiedzialnych za oddychanie zostają przeciążone. Powoduje to efekt depresji, który wpływa na nasze oddychanie i może prowadzić do śmierci. Konopie nie mogą wywołać takich samych efektów i dlatego nie odnotowano żadnych zgonów spowodowanych samodzielnym używaniem marihuany, a wiele instytucji uważa, że nie jest to nawet możliwe.

6. Użytkownicy marihuany są leniwi

Użytkownicy marihuany spotykają się z wieloma stereotypami. Oprócz etykietek takich jak „uzależniony” czy „ćpun”, często muszą radzić sobie z tym, że społeczeństwo postrzega ich jako leniwych.

Jednak wiele osób odnoszących sukcesy, aktywnych i wysportowanych używa konopi. Joe Rogan zbudował imperium podcastów, kiedy był naćpany. Michael Phelps wyeliminował konkurencję w pływaniu, jednocześnie korzystając z działania konopi. Tysiące ludzi sukcesu na całym świecie korzysta z efektów działania marihuany i jest bardzo aktywnych. Leniwość jest związana z motywacją, a ostatnie badania wykazały, że marihuana nie wpływa negatywnie na motywację..

7. Nie ma kaca po użyciu marihuany

Użytkownicy często mówią, że rano po paleniu zawsze czują się odświeżeni i gotowi do działania. Jednak jeśli wypalisz dużą ilość marihuany wieczorem, możesz obudzić się rano z rodzajem kaca.

Kaca po marihuanie nie da się porównać z kacem alkoholowym. Może to jednak wpłynąć na Twoje samopoczucie następnego dnia. Może powodować senność, zaczerwienienie oczu i bóle głowy. Jeśli jednak zażywasz marihuanę z umiarem, możesz rano obudzić się odświeżony i gotowy do działania.

Jeśli zdarzyło ci się cierpieć na kaca marihuanowego, ten sam lek działa również na tego typu kaca. Napij się wody, zjedz coś dobrego, a wkrótce poczujesz się lepiej. Jednak w przeciwieństwie do kaca alkoholowego, leczenie kaca konopnego trwa znacznie krócej.

8. Konopie nie mogą powodować objawów odstawienia

Objawy odstawienia marihuany
Objawy odstawienia marihuany

Chociaż wielu doświadczonych użytkowników marihuany chciałoby wierzyć, że konopie nie mogą wywołać objawów odstawienia, to niestety jest odwrotnie. Podobnie jak w przypadku konopnych kaców, objawy odstawienia konopi są prawdziwe.

Jednak w przeciwieństwie do kaca, objawy odstawienia marihuany są stosunkowo łagodne, zwłaszcza w porównaniu z alkoholem i innymi narkotykami.

Regularni użytkownicy, którzy przestają używać konopi, mogą przez kilka tygodni doświadczać jednego lub więcej z poniższych objawów. Objawy różnią się u poszczególnych osób:

  • Drażliwość
  • Ból głowy
  • Zaburzony sen
  • Objawy grypopodobne
  • Uczucie smutku i niepokoju

Na szczęście te objawy odstawienia nie są zwykle poważne i szybko ustępują. Jeśli szukasz sposobów na złagodzenie tych objawów, najlepsza rada to nawodnienie, zdrowe odżywianie i ćwiczenia.

9. Trzymanie dymu w płucach sprawi, że będziesz bardziej naćpany

dym z konopi w płucach
Dym z konopi w płucach

Początkujący użytkownicy marihuany często chwalą się tym, jak długo potrafią utrzymać dym w płucach.

Kiedy używanie konopi przestanie być nowością, ci sami użytkownicy będą bardziej zrelaksowani i zrozumieją, że każdy korzysta z marihuany na swój sposób. Szybko zrozumieją też, że nie musisz trzymać dymu w płucach przez absurdalnie długi czas, ponieważ nie zwiększy to siły działania.

Fakty są takie, że nie ma naukowych dowodów na to, że dłuższe trzymanie dymu w płucach prowadzi do większego wchłaniania THC. Długotrwałe utrzymywanie dymu w płucach zwiększa częstość akcji serca, a THC szybciej dociera do mózgu, co powoduje, że wiele osób ma subiektywne wrażenie silniejszego haju. W rzeczywistości jest to po prostu szybszy początek działania. Szybsza zmiana myślenia prowadzi ludzi do tego błędnego przekonania.

Całe THC zawarte w dymie przechodzi natychmiast do krwi, kiedy dostanie się do płuc. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywne efekty, weź więcej marihuany! Nie trać czasu na ćwiczenie, jak długo wstrzymywać oddech. Chyba że planujesz wziąć udział w jakimś konkursie nurkowania!

Źródło – royalqueenseeds.com

animowane logo nukaseeds
logo Nukaseeds

Jeśli chcesz spróbować wysokiej jakości nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

02/12/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy