26/02/2023
Artykuły
Zdrowie

Ból gardła spowodowany paleniem marihuany : jak go leczyć i zapobiegać

Dlaczego moje gardło piecze po paleniu marihuany? Przyjrzyjmy się bliżej i dowiedzmy się, jakie są tego przyczyny i jak temu zapobiec.

Nie jest tajemnicą, że regularni palacze mogą doświadczyć bólu gardła w pewnym momencie po zażyciu dymka. Jeśli jesteś jednym z nich, być może znalazłeś się z pytaniem „Dlaczego palenie marihuany powoduje pieczenie gardła?”. Przyjrzyjmy się bliżej i dowiedzmy się, jakie są przyczyny i jak można temu zapobiec.

Dlaczego Ból gardła spowodowany paleniem marihuany?

THC i CBD zarówno hamują produkcję śliny, powodując suchość w ustach (znaną również jako „cottonmouth”). Suchość w ustach może prowadzić do suchości w gardle, a następnie do bólu gardła. Sam akt palenia jest również dość szorstki dla twojego gardła i płuc; gorący dym wysusza twoje gardło i kanały nosowe, a toksyny z samego dymu mogą być dodatkowym czynnikiem drażniącym. To połączenie może prowadzić do bólu gardła po paleniu marihuany.

Ból gardła spowodowany paleniem marihuany : dziewczyna paląca marihuanę

Jak leczyć ból gardła po ziołach

Jeśli kiedykolwiek miałeś ból gardła po paleniu marihuany, istnieje kilka rozwiązań, które pomogą złagodzić ból, abyś mógł kontynuować palenie. Wypróbuj te metody, a w końcu poczujesz ulgę!

Pij dużo wody

Po pierwsze, najlepszym sposobem na uniknięcie bólu gardła po paleniu marihuany jest pozostanie nawodnionym! Ból gardła może być czasami efektem ubocznym cottonmouth, a najlepszym sposobem na leczenie tego jest pozostanie nawodnionym podczas sesji palenia. Woda jest bogiem, a upewnienie się, że jesteś odpowiednio nawodniony za każdym razem, gdy palisz, zapobiegnie wielu negatywnym skutkom ubocznym THC.

Unikaj twardych pokarmów: Zamiast tego jedz miękkie pokarmy

Kiedy jesteś chory, być może znasz komfort jedzenia lekkich potraw, takich jak zupa, tłuczone ziemniaki, lody i inne. Cóż, to samo można powiedzieć o leczeniu bólu gardła po paleniu marihuany! Miękkie pokarmy są kojące i pocieszające i z pewnością będą o wiele łatwiejsze dla twojego ciała niż żucie i połykanie twardych pokarmów.

Herbata i miód mogą pomóc na ból gardła

Jeśli twoje gardło pali po paleniu marihuany, twoje gardło może być suche lub podrażnione. Spróbuj wypić miłą filiżankę herbaty rumiankowej lub cytrynowej z odrobiną miodu. Miód jest naturalnym środkiem na ból gardła, ponieważ powleka gardło i może pomóc zapobiec dalszym uszkodzeniom. Cytryna i miód razem to idealne połączenie dla łagodzenia wszelkich podrażnień gardła.

Gargle Some Salt Water

Płukanie gardła słoną wodą może nie jest najsmaczniejszym sposobem na złagodzenie bólu, ale jest to metoda skuteczna. Wystarczy wziąć łyżeczkę do łyżki stołowej soli w szklance ciepłej wody i gargulować w 30-sekundowych odstępach przez kilka minut – ale nie połykaj! To ukoi Twoje gardło i na jakiś czas złagodzi ból.

ruda gardła spowodowana paleniem marihuany - nawilżacz

Zainwestuj w nawilżacz

Ból gardła jest zazwyczaj objawem suchości w ustach, suchego kaszlu lub odwodnionych oskrzeli. Jeśli często masz ból gardła po paleniu marihuany, nawilżacz może być lekarstwem. Nawilżacz pompuje wilgoć do powietrza i nawilża jamę nosową, oskrzela i gardło; to świetny sposób, aby zapobiec suchości, która może wywołać ból gardła w pierwszej kolejności.

How you can prevent a sore throat in the future

Spróbuj alternatywy dla palenia

Jeśli palenie marihuany powoduje u Ciebie ból gardła, spróbuj innego sposobu spożywania konopi. Po pierwsze, spróbuj waporyzacji marihuany. Waporyzacja podgrzewa marihuanę bez spalania jej, co zapobiega uwalnianiu się dymu, który zawiera szkodliwe substancje rakotwórcze. Możesz również spróbować jadalnych tabletek, które nie wymagają palenia i dlatego mogą nie powodować bólu gardła. Inne opcje dla palenia puli obejmują topicals, nalewki, kremy i w zasadzie wszystko, co pozwala uniknąć fizycznego palenia.

Dodaj sok z cytryny do wody w bongu

Jeśli twoje gardło pali po paleniu marihuany, spróbuj dodać trochę soku z cytryny do wody fajkowej. Sok z cytryny nie tylko ułatwi Ci czyszczenie szklanki, ale także nada jej świeżości bez smaku wody z bonga. Sok z cytryny zawiera również wiele właściwości kojących, a dodanie go do wody z bonga pomoże złagodzić niektóre z odczuć pieczenia związanych z paleniem.

Używaj świeżych konopi

Zawsze ważne jest, aby przy zapalaniu używać świeżych kwiatów marihuany. Starsze konopie wyschną i będą znacznie trudniejsze do palenia. Stare kwiaty mogą być również niezdrowe dla twoich płuc, ponieważ są podatne na rozwój pleśni, grzybów lub działają jako gospodarz dla innych roztoczy szkodników. Jeśli zauważysz, że po paleniu marihuany masz podrażnienie gardła, winowajcą może być sama marihuana.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

26/02/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment