11/02/2023

Bolesne miesiączki? Marihuana może być pomocna dla zdrowia kobiet

Czy wiesz, że marihuana może pomóc w problemach kobiecych?

Bolesne miesiączki? Zespół napięcia przedmiesiączkowego? Endometrioza? Seks?

Jeśli chodzi o zdrowie kobiet, marihuana może być ratunkiem. Dosłownie. Tysiące kobiet korzysta z leczniczych właściwości konopi, aby zwalczać bolesne objawy chorób przewlekłych, takich jak endometrioza czy zespół napięcia przedmiesiączkowego. Wiele kobiet używa również marihuany, aby mieć lepszy seks. Jeśli rozważasz użycie marihuany, aby złagodzić swój ból lub podnieść jakość seksu, oto podział. Przetłumaczono z

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Bolesne miesiączki - Zespół napięcia przedmiesiączkowego

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył miesiączki, prawdopodobnie doświadczył również zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Często jest to skrótowo nazywane PMS, co jest pojęciem zbiorczym dla różnych skutków ubocznych, które mogą wynikać z rozdartego narządu wewnętrznego. Częste działania niepożądane obejmują nudności, nastrój, migreny i skurcze brzucha, od łagodnych do ciężkich. U niektórych osób występują nawet objawy podobne do gorączki, takie jak dreszcze i zawroty głowy. To nie jest zabawne.

Co najgorsze, większość osób doświadczających tych objawów ma je co 21-35 dni.

Chociaż PMS jest nieprzyjemny, istnieją leki bez recepty, które można wziąć, aby go złagodzić. Wspólne pigułki obejmują Midol i Advil. Podczas gdy leki bez recepty są całkowicie w porządku, nie jest to najlepsza opcja dla niektórych.

Więc co powinieneś zrobić, gdy masz skurcze i nie możesz żołądka tych leków? Zwinąć się z poduszką grzewczą i mieć nadzieję, że ból szybko minie?

Od wieków kobiety znajdowały ulgę w postaci konopi.

Niezależnie od tego, czy palisz ją, jesz czy używasz miejscowo, wykazano, że marihuana łagodzi ból, nudności i depresję, które często towarzyszą menstruacji. Chociaż na świecie istnieje około miliona gatunków marihuany, zioło z największą ilością indica jest prawdopodobnie najlepszym wyborem do łagodzenia objawów PMS.

Endometrioza

Bolesne miesiączki - endometrioza - zdrowie kobiet

Endometrioza jest również przyczyną bólu w miednicy, ale to zupełnie inna bestia niż PMS.

Endometrioza jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która dotyka około 10 procent kobiet na całym świecie. Charakteryzuje się rozwojem tkanki endometrialnej wyrastającej poza macicę, powoduje przejmujący ból, cierpienie emocjonalne i w wielu przypadkach niepłodność.

Obecnie nie ma lekarstwa na endometriozę. Jest ona również notorycznie trudna do zdiagnozowania.

Niektórzy pacjenci przeszli 30 lat bez właściwej diagnozy. Lekarze powszechnie przepisują leki oparte na opioidach, aby złagodzić wyniszczający ból. Jednak opioidy są często związane z wieloma nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi, takimi jak zaparcia i uzależnienie.

Obecnie, coraz więcej osób cierpiących na endometriozę znajduje ulgę dzięki marihuanie. Teraz, gdy medyczna marihuana jest coraz bardziej akceptowana, osoby cierpiące na endometriozę mają do wyboru szeroką gamę odmian i metod konsumpcji.

Seks

Bolesne miesiączki - zdrowie kobiet - seks

Jeśli jesteś osobą, która ma problemy z seksem, nie jesteś sam. Niewygodna lub bolesna penetracja oraz problemy z osiągnięciem orgazmu to częste problemy.

Na szczęście nasza najlepsza przyjaciółka Mary Jane jest cholernie dobrą terapeutką seksualną. Może ona będzie mogła ci pomóc. Istnieje teraz kilka firm, które robią żele lubrykacyjne zawierające THC, a nawet kwiaty marihuany uprawiane specjalnie po to, by pomóc kobietom w osiągnięciu szczytowania.

Marihuana jest znanym afrodyzjakiem nawet bez luksusu lubrykantów wywołujących orgazm. Wzmacnia każdą część cyklu reakcji seksualnej człowieka, co czyni ją idealnym dodatkiem do szuflady Twojej szafki nocnej. 

Podsumowanie: czy marihuana może pomóc w zdrowiu kobiet?

W dzisiejszych czasach jest praktycznie niemożliwe, aby nie wiedzieć o niezliczonych korzyściach zdrowotnych, które oferuje marihuana. Ale czy marihuana może pomóc szczególnie w dziedzinie zdrowia kobiet? Odpowiedź wydaje się być zdecydowanie twierdząca. Medyczna marihuana może być panaceum na problemy zdrowotne kobiet, od powszechnego zespołu napięcia przedmiesiączkowego, przez emocjonalnie wyniszczającą endometriozę, po problemy seksualne. Przetłumaczono z

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli chcesz złagodzić swój ból, możesz wyhodować własne rośliny konopi, pomogą ci w tym nasze świeże nasiona konopi. Sprawdź naszą ofertę nasion, mamy odmiany automatycznie kwitnące i feminizowane, a także warianty z CBD.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

11/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy