22/11/2021

choroba sierpowatokrwinkowa i konopie

Choroba sierpowatokrwinkowa i konopie. W jaki sposób ta roślina pomaga pacjentom z tą chorobą.

marihuana i choroba komórek sztycznych

Konopie indyjskie wydają się być bezpiecznym i potencjalnie bardzo skutecznym lekiem na przewlekły ból, który dotyka ludzi z anemią sierpowatą, zgodnie z wynikami nowego badania klinicznego prowadzonego przez badacza Kalpna Gupta z University of California, Irvine (UCI) i dr Donald Abrams z UC. San Francisco.

Wyniki badania, opublikowane 17 lipca 2020 roku, mogą mieć daleko idące implikacje, ponieważ opioidy są obecnie podstawową metodą leczenia przewlekłego i ostrego bólu u osób dotkniętych chorobą sierpowatokrwinkową (SCD).

SCD jest powszechną, dziedziczną chorobą krwi, nazywaną również anemią sierpowatą w jej cięższych stadiach. Szacuje się, że choroba ta dotyka od 70 000 do 100 000 Amerykanów i ponad 100 milionów ludzi na całym świecie.

Według Centrów Kontroli Chorób (CDC) jedynym lekarstwem na SCD jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych.

Wzrost liczby zgonów i uzależnień związanych z opioidami zmusił lekarzy do rzadszego ich przepisywaniapozostawiając pacjentom z anemią sierpowatą coraz mniej opcji leczenia.

choroba sierpowatokrwinkowa i konopie

choroba sierpowatokrwinkowa i konopie

„Wyniki tych badań pokazują, że waporyzowana marihuana wydaje się być ogólnie bezpieczna”.mówi Kalpna Gupta, profesor medycyny na wydziale Irvine’s Center for the Study of Cannabis na Uniwersytecie Kalifornijskim..

Gupta powiedział, że oprócz tego, że badanie jest dostępne, otwiera ono drzwi do testowania różnych form medycznej marihuany w leczeniu przewlekłego bólu.

„Badania sugerują również, że pacjenci z anemią sierpowatą mogą być w stanie złagodzić swój ból za pomocą marihuany – i że marihuana może pomóc społeczeństwu w rozwiązaniu kryzysu zdrowia publicznego związanego z opioidami. Oczywiście, wciąż potrzebujemy więcej badań z większą liczbą uczestników, aby uzyskać lepszy obraz tego, w jaki sposób marihuana mogłaby przynieść korzyści osobom z przewlekłym bólem.”

konopie i komórka stickte

Podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo, randomizowane badania były pierwszymi, w których zastosowano takie złote metody oceny potencjału konopi w uśmierzaniu bólu u osób z anemią sierpowatą, czytamy w komunikacie prasowym Centrum Badań nad Konopiami UCI.

Naukowcy oceniali poziom bólu uczestników przez cały okres leczenia i odkryli, że skuteczność marihuany, która zawierała równe części THC i CBD, wzrastała wraz z upływem czasu.

W miarę upływu pięciodniowego okresu badania dwadzieścia trzy osoby stwierdziły, że ból coraz mniej przeszkadzał im w wykonywaniu czynności, w tym w chodzeniu i spaniu, a także nastąpił statystycznie istotny spadek wpływu bólu na ich nastrój.

Wszyscy dobrze wiemy, że marihuana działa na wszystkie rodzaje bólu, ale potrzeba więcej prób klinicznych i badań naukowych, które sprawią, że nawet najbardziej zagorzali przeciwnicy marihuany powiedzą „Wow, nie spodziewałem się tego”. Trzymajcie więc kciuki za naukowców, aby na ich konta wpływało więcej pieniędzy na badania nad tym cudownym ziołem zwanym konopiami.

Nukaseeds oferuje kilka modeli które mają silne właściwości przeciwbólowe i znacząco zmniejszają poziom odczuwanego bólu.

Możesz znaleźć całe studia na JAMA Network.

Opublikowany przez Jan Veselý

22/11/2021
Nie ma jeszcze żadnego komentarza. Więc napisz coś!

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy