16/11/2021
Artykuły
Przewodniki

Co może mieć wpływ na zbiory konopi na zewnątrz?

Wszyscy uwielbiają czas zbiorów konopi. Aby zobaczyć efekt końcowy swojej pracy. Co może wpłynąć na plon na zewnątrz?

Tym razem zajmiemy się uprawą na zewnątrz. Wszystko zaczyna się od wyboru, a następnie starannego zasadzenia nasion. Przy uprawie na zewnątrz mamy mniejszą kontrolę nad wynikiem, ale omijamy problemy związane z uprawą w pomieszczeniach i, co nie mniej ważne, ten sposób uprawy jest bardziej ekonomiczny i zazwyczaj bardziej przyjazny dla środowiska.. Należy zachować ostrożność przy uprawie na zewnątrz, co obejmuje również uprawę w szklarniach. Wszędzie są pułapki. Czy to szkodniki, zła pogoda czy wścibscy sąsiedzi.

Zbiory marihuany – znajdź odpowiedni moment i obserwuj swoje rośliny

pączki ganji gotowe do zbiorów

Czas kwitnienia marihuany, którego potrzebują, zależy od genetyki.

Sativy potrzebują długiego, ciepłego lata, aby osiągnąć swój maksymalny potencjał, podczas gdy indicas są przyzwyczajone do temperatur o kilka stopni niższych. Klasyczne odmiany outdoorowe feminizowanych konopi są gotowe do zbiorów od początku września do końca października. Dotyczy to półkuli północnej. Zależy to od odmiany konopi, które uprawiasz, gleby, pogody, itp.

Czas zbiorów można rozpoznać po słupkach i trichomach. Tłoki muszą być co najmniej w 50% ciemne. Jeśli niektóre z nich są poskręcane, można rozpocząć zbiory. Ale najbardziej precyzyjnym sposobem jest kolor trichomów. Jeśli trichomy mają pod mikroskopem 70% bursztynu, jest to najlepszy czas na zbiory z najwyższą możliwą wydajnością THC i CBD.

Pogoda ma duży wpływ na rośliny marihuany

odmrożone pąki marihuany

To jasne jak słońce, że pogoda będzie się zmieniać od wiosny do końca lata. Nie możemy liczyć na jasne, słoneczne niebo z okazjonalnym deszczem i optymalną wilgotność powietrza. Lepiej liczyć się z tym, że pogoda nie zawsze będzie nam sprzyjać. Mówimy tu głównie o oberwaniach chmur i wahaniach temperatur w fazie kwitnienia.

Te zmiany klimatyczne mogą odegrać ważną rolę w finale. Mogą nawet zagrozić twoim plonom, ale tak się nie stanie, jeśli masz doświadczenie i jesteś przygotowany do podejmowania ważnych decyzji dotyczących twoich roślin konopi.

Przygotowanie miejsca i narzędzi do zbioru konopi

ładne rośliny ganji na zewnątrz

Wiesz już, gdzie Twoja marihuana będzie suszona. Nie jesteś pewien? Następnie poszukaj ciemnego miejsca o temperaturze 15-20 stopni Celsjusza i wilgotności względnej 50-65% z dopływem świeżego powietrza. Należy pamiętać, że wartości te są uważane za idealne. Jeśli nie możesz ich osiągnąć z absolutną precyzją, to nie jest to taki problem. W miejscach o wyższej wilgotności względnej należy sprawdzać ganję w miejscu, gdzie buds dotykają łodygi. Są to miejsca, gdzie infekcja grzybicza jest najbardziej prawdopodobna. Ekstremalna susza, upał lub brak dostępu do światła dziennego mogą negatywnie wpłynąć na smak i ogólną jakość plonów.

Zbiory marihuany – zaczynamy!!!

Zaczynamy! D-day. Zalecamy, aby wszystkie zbiory odbywały się w godzinach porannych. Ciepło i światło słoneczne mogą powodować degradację THC podczas zbiorów. Więc bądź szybki, ale ostrożny

pączek marihuany gotowy do zbioru

Przyjrzyj się dobrze podczas cięcia. Należy przyjrzeć się każdej gałązce z osobna. Zwróć szczególną uwagę na oznaki obecności szkodników i pleśni. Większość z nich można rozpoznać po liściach. Jeśli jakieś są szare, brązowe lub nawet zwiędnięte, szybko się ich pozbądź. W ten sposób dokładnie sprawdzimy każdą część. Jeśli podejrzewasz pleśń, natychmiast usuń, oddziel lub spal dotkniętą część. Zawsze używaj czystych narzędzi. Jeśli nożyczki są mocno zapchane, możesz użyć oleju roślinnego do ich wyczyszczenia, a następnie mydła.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Jan Veselý

16/11/2021

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment