17/10/2022

Co to jest hybrydowa odmiana konopi?

Zapewne słyszałeś o hybrydowych odmianach konopi. Jeśli nie, opowiemy Ci kilka słów o tym rodzaju marihuany i o tym, jakie nasiona wybrać.

Wybierając nasiona konopi, zetknąłeś się już z terminem „hybryda”. Czy nie? Jeśli nie, wyjaśnimy, czym są odmiany hybrydowe marihuany i polecimy jedną z najlepszych.

Co to jest hybrydowa odmiana konopi i skąd się wzięła?

hybrydowy liść wachlarzowy

Hybryda jest wynikiem połączenia odmiany indica i sativa i zawsze zawiera kombinację obu genetyk, w zależności od kodu genetycznego. W większości hybryd można zauważyć, że jedna część zawsze dominuje nad drugą (wskazując na dominację indica lub sativa). Ze względu na lata krzyżowania trudno jest już znaleźć czystą odmianę (landrace variety).

Hybrydowe rośliny konopi mogą być nieco wyższe, z krótkimi, wąskimi liśćmi i szeregiem unikalnych cech.

Czym różnią się odmiany hybrydowe marihuany od odmian indica i sativa?

pąk konopi hybrydowych w szczegółach

Oznaczenia indica, sativa i hybryda są stosowane od dawna, ale zasadniczo nie są one poprawne, ponieważ na poziomie molekularnym zarówno indica, jak i sativa należą do gatunku Cannabis Sativa L. Tak więc właściwości te nie są przypisywane indywidualnie indica lub sativa, ale tzw. efektowi entourage, o którym niedawno pisaliśmy (połączenie kannabinoidów, terpenów i flawonoidów w unikalną kombinację, która następnie działa na organizm człowieka).

Co to oznacza dla hybrydowych odmian marihuany? Nie różnią się one zbytnio od odmian indica i sativa. Jest to po prostu mieszanka dwóch odmian o unikalnych właściwościach, które następnie oddziałują na każdą z nich na swój własny sposób.

Jakie odmiany hybrydowe marihuany wybrać?

W sklepach z nasionami w wielu przypadkach są to hybrydy, w których dominuje indica lub sativa. W naszym przypadku muszę wspomnieć o jednej odmianie konopi, którą niedawno wprowadziliśmy.

Nasiona konopi Baba Yaga. Ta doskonała, automatycznie kwitnąca, hybrydowa odmiana marihuany zadziwi cię swoim wyjątkowym smakiem i najlepszymi właściwościami. Na co więc czekasz? Nie będzie.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

17/10/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy