10/01/2022

Co wpływa na twardość pąków marihuany i jak ją zwiększyć?

Jest kilka czynników wpływających na twardość Twojej marihuany. Jeśli chcesz osiągnąć twarde pąki, musisz wybrać odpowiednią odmianę i dbać o zdrowy wzrost roślin. Zobaczmy, jak to zrobić.

Każdy chce mieć jak najwięcej pięknych i dużych pąków. Wielu hodowców preferuje również twardość pąków marihuany. Zobaczmy, czy możemy na to wpłynąć i w jaki sposób.

1. GENETYKA ODMIANY KONOPI

genetyka roślin konopi indyjskich

Genetyka to rzecz elementarna. Jeśli sama odmiana nie wspiera produkcji dużych, twardych buds, to nie jest twoja wina, że buds są trochę mniejsze lub bardziej zwiewne. Ale nie dajcie się zwieść. Miękki pąk nie musi oznaczać złego.

Istnieje wiele odmian, które nie wytwarzają twardych, gęstych szyszek, ale nie cierpią na tym ich jakość. Dobrym przykładem takiej odmiany jest Megaton od Nukaseeds. Interesują nas jednak głównie odmiany o twardych pąkach. Większość z nich to Indica, ale są też hybrydy. Jednymi z najlepszych odmian od Nuka Seeds są Paradox i Banshee. Po wyrośnięciu można spodziewać się dużych i naprawdę twardych bryłek.

2. SŁABE ODŻYWIANIE W FAZIE KWITNIENIA

liść marihuany z problemem odżywiania

W fazie wegetatywnej, roślina konopi ma tendencję do wybaczania pewnych błędów, jeśli chodzi o odżywianie. Tak długo, jak roślina jest ładna, zielona i zdrowa, możemy posunąć się do granic możliwości z odżywianiem (ale nie przedawkować). Jednak po przejściu do fazy kwitnienia, rodzaj i ilość nawozów będzie miała bezpośredni wpływ na jakość buds, ich twardość i ogólne zbiory.

Kiedy pąki się formują, nie zostawiaj ich bez odżywiania.

W fazie kwitnienia zaczynają się formować wszystkie kolby, więc nie lekceważcie tej części. Naprawdę potrzebujesz wielu składników odżywczych.

Jeśli uprawiacie w glebie bez przesadzania w pierwszej doniczce, istnieje ryzyko, że roślina zużyje wszystkie substancje potrzebne do tworzenia pąków przed fazą kwitnienia. W tym przypadku należy pamiętać o dodaniu składników odżywczych bogatych w fosfor, potas i azot.

KIEDY ROŚLINA WCHODZI W FAZĘ KWITNIENIA, NIE UŻYWAJ ZBYT DUŻO AZOTU


Roślina marihuany musi być karmiona, aby uzyskać idealnie twarde bryłki, ale zbyt dużo pożywienia może ją spalić. Lżejsze spalanie fosforu lub potasu nie przeszkadza zbytnio roślinom kwitnącym. Niektórzy hodowcy nawet przedawkować swoje rośliny z fosforem celowo. Jeśli zdecydujesz się przekroczyć zalecaną dawkę w fazie kwitnienia, dodaj więcej PK, a mniej N. Zawsze zwiększaj dawkę nawozu bardzo delikatnie.

Problem pojawia się, gdy pożywka zawiera duże ilości azotu. Może to zatrzymać wzrost pąków lub spowolnić go. Możesz powiedzieć, kiedy jest dużo azotu przez nagłe ciemnienie liści. Zauważ, że niektóre odmiany mają naturalnie ciemnozielony kolor.

Toksyczność azotu może być powstrzymana przez ograniczenie dawki. Nie wolno jednak całkowicie z niego rezygnować.

3. WYBÓR ŚWIATŁA

jakie jest idealne światło dla roślin konopi?

Jakość światła ma również wpływ na twardość pąków, więc należy podjąć dobrą decyzję co do wyboru żarówek. Najlepiej nadają się do uprawy najtwardszych szyszek:

  • Lampy HPS
  • Wysokiej jakości światło LED


Jeśli w swoim standardowym wyposażeniu masz jakieś świetlówki typu CFL lub T5, prawdopodobnie nie zawsze uzyskasz duże, twarde stożki. Sukces osiągniecie tylko wtedy, gdy rośliny będą znajdowały się wystarczająco blisko światła. Górne poziomy będą przechwytywać wystarczającą ilość energii, jednak niższe poziomy będą nieco mniejsze i nie tak twarde. CFL i T5 są dobrym wyborem do uprawy wysokiej jakości, mocnych buds metodą SoG/Scrog. Ale jeśli chcesz mieć pąki przypominające skałę, nie będą one najlepszym wyborem.

Wspomnieliśmy, że dobre diody LED będą produkować twarde buds. Pytanie brzmi, gdzie jest granica między dobrym a złym oświetleniem. Te „złe” nie będą tak złe dla twoich roślin konopi, ale nie będą produkować twardych stożków, które chcesz. W większości przypadków są to mniej znane marki.

Czy twardość pąków ma dla Ciebie kluczowe znaczenie? Czy to prawda? Następnie światła HPS są dokładnie to, czego szukasz. Ten typ oświetlenia może wydawać się nieco przestarzały w porównaniu do technologii LED, ale stożki są twarde jak skała pod tym światłem.

Nowe i wysokiej jakości światła LED mogą również zrekompensować twardość stożków, ale mogą być nieco droższe dla niektórych. Można również użyć świetlówek LEC(CMH). Można pod nimi uprawiać również bardzo twarde szyszki.

4. NIE UDAJE SIĘ W FAZIE WEGETATYWNEJ

zmielone pąki konopi indyjskich

Podczas fazy wegetatywnej masz pełną kontrolę nad wielkością i kształtem rośliny. Daje to przewagę przed fazą kwitnienia, ponieważ można wpłynąć na przyszłą twardość buds.


Zawsze możesz wpłynąć na wielkość ostatecznego zbioru. W fazie wegetatywnej należy stosować techniki stresu świetlnego (LST), aby stworzyć dodatkowe miejsca do zawiązywania pąków. Zbiory będą wtedy bajeczne.

Ale jest pewien haczyk. Jeśli masz dziesiątki takich plamek kwiatowych, nugety nie będą miały pożądanej twardości. Chcesz mieć twarde pąki? Lepiej mieć mniej miejsc z kwiatami, aby jak najwięcej energii mogło do nich dopłynąć.

Jeśli masz mniejszą odmianę (60 cm), liczba pąków powinna wynosić 4-10.

Nie należy zbyt wcześnie rozpoczynać kwitnienia. Dorosłe rośliny marihuany mogą zachęcać do tworzenia naprawdę twardych pąków. Jednakże, jeśli zaczniesz kwitnąć zbyt wcześnie, roślina może nie być wystarczająco duża, aby zbudować te buds wystarczająco mocno.

5. NIE UDAJE SIĘ W FAZIE KWITNIENIA

nukaseeds thin cannabis bud

Brak twardych pąków w późnej fazie kwitnienia jest często wynikiem złej pielęgnacji roślin lub złej genetyki. Istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na twardość buds.

Pierwszym utrudnieniem może być samo ulistnienie. Po pierwsze, liście pobierają swoją część całkowitej ilości wody, substancji odżywczych i światła. Światło jest bardzo ważne w fazie kwitnienia, więc nie ma innego wyboru, jak tylko usunąć nadmiar liści i przyciąć roślinę trochę…

Zdrowie rośliny ma zasadnicze znaczenie. Wspomnieliśmy o problemach żywieniowych w fazie wegetatywnej, ale problemy mogą pojawić się także później. Należy regularnie sprawdzać, czy na roślinie nie ma śladów oparzeń, niedoboru pokarmu, chorób lub szkodników. Zdrowa roślina będzie produkować najtwardsze bryłki.

Do innych komplikacji należą również możliwe wahania temperatury, nadmierna wilgotność i słaby przepływ powietrza.

Temperatura jest czysta. Utrzymuj temperaturę pomiędzy 18-26 stopni. W takich warunkach pąki będą kwitły najlepiej. Wilgotność jest często pomijana przez wiele osób. Każdy liść rośliny wydziela pewną ilość wilgoci. Jak przejść do fazy kwitnienia, procent wilgoci będzie wzrastać, jak roślina rośnie. Staraj się utrzymać wilgotność poniżej 50%. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie optymalnych rezultatów i solidnych buds bez pleśni. Rośliny konopi kochają świeże powietrze tak samo jak my, więc daj im trochę, gdziekolwiek są.

mały pączek marihuany

6. ZBIÓR KONOPI

Wśród ludzi zawsze toczy się walka na temat tego, czy trymować przed czy po suszeniu. Po wysuszeniu, przycięte pąki są twardsze.

Pozostawić kwiatostany do wyschnięcia w miejscu bez dostępu światła dziennego, w temperaturze 70°F (20°C) i wilgotności 55-65%. Powieś całe kolby lub umieść pąki na sicie do suszenia.

Jeśli masz jakieś wskazówki i sztuczki, aby zmaksymalizować jędrność pączków, proszę podziel się nimi z nami.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Kotelnik

10/01/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy