24/01/2023

Czy marihuana będzie się psuła i jak długo będzie trwała?

W pewnym momencie większość osób palących zadaje sobie pytanie: czy marihuana psuje? I jak utrzymać dłużej świeżość marihuany

To klasyczny scenariusz: skończyły się kwiaty i w desperackim poszukiwaniu kolejnych odkryłeś dawno zapomnianą saszetkę z kwiatami gdzieś w głębi szafy. Jesteś zachwycony swoim znaleziskiem. Ale zaraz: jak długo trwa trawa? Na jak długo wystarcza trawa? Czy nadal możesz palić starą, wysuszoną marihuanę? Jaki jest okres trwałości marihuany i co się stanie, jeśli nie będziesz palił świeżej marihuany? W tym przewodniku znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Jak długo marihuana pozostaje dobra: podstawy

Przejdźmy do sedna sprawy. Jaki jest okres trwałości marihuany? W idealnych warunkach przechowywania konopie mogą pozostać świeże przez stosunkowo długi czas.

Jeśli marihuana została odpowiednio zebrana, wysuszona, przetworzona i przechowywana, możesz oczekiwać, że pozostanie świeża przez okres od sześciu miesięcy do roku.

Jeśli przechowujesz marihuanę szczególnie dobrze i masz trochę szczęścia, możesz przedłużyć ten okres jeszcze bardziej. Może nawet do dwóch lat.

Jednak dla większości palaczy marihuany warunki są mniej niż idealne. Bez pojemników do przechowywania z kontrolowaną wilgotnością i zakładając, że twoja marihuana jest wystawiona na działanie światła, a temperatura nie jest idealna, nie powinieneś oczekiwać, że będziesz mógł używać swojej marihuany przez cały rok.

Jak długo działa marihuana? Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś starać się zużyć wszystkie kwiaty w ciągu sześciu miesięcy. Jeśli jednak zainwestowałeś w dobrej jakości sprzęt do przechowywania, możesz oczywiście przechowywać go nawet przez rok.

Na jak długo wystarcza marihuana: Naukowa odpowiedź

Teraz, kiedy masz już ogólne pojęcie o tym, jak długo działa marihuana, przejdźmy do bardziej naukowej odpowiedzi. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się z marihuaną, kiedy się starzeje.

Zasadniczo wszystkie substancje chemiczne, które sprawiają, że marihuana jest tak wyjątkowa, są rozkładane. Z czasem wiele kannabinoidów i terpenów zawartych w marihuanie ulega rozkładowi i traci swoje działanie.

W miarę rozkładu terpenów kwiat traci smak i zapach. W rezultacie stara marihuana jest stosunkowo bez smaku i nie ma charakterystycznego ostrego zapachu, jaki powinny mieć świeże kwiaty. Czasami stara trawa ma również cierpki i nieprzyjemny smak. W każdym razie, kiedy terpeny ulegną rozkładowi, trawa przestanie smakować i pachnieć tak, jak powinna.

Podobnie, i co prawdopodobnie ważniejsze, kannabinoidy również ulegają degradacji w czasie. Stara, zużyta marihuana nie jest już tak mocna, ponieważ duża część THC uległa rozkładowi i wyparowała.

W tym momencie możemy się dokładnie dowiedzieć, na jak długo wystarcza marihuana. Na szczęście Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości zbadało sprawę za nas.

Badacze stwierdzili, że średnio w takim tempie roślina konopi traci swoje działanie THC:

  • Po roku kwiaty tracą około 16% THC.
  • Dwa lata przechowywania powodują utratę 26% THC.
  • Po trzech latach kwiaty tracą 34% THC.
  • Po czterech latach przechowywania kwiaty tracą 41% THC.

Jak długo trwa marihuana: czy twoja marihuana jest zepsuta?

Wróćmy do tej starej torebki marihuany, którą znalazłeś w szafce. Skąd wiesz, że jest zepsuty? Zasadniczo zwracasz uwagę na kilka rzeczy:

  • Czy jest spleśniały? Jeśli trawa była zbyt wilgotna lub mokra, może spleśnieć. Nie pal spleśniałych kwiatów.
  • Czy jest wysuszony? Jeśli trawa zamieniła się w pył, to znaczy, że jest za stara.
  • Czy pachnie świeżością? Starej marihuanie brakuje zapachu świeżej trawy.
  • Czy się rozpada? Jeśli jest gąbczasta i nie wydaje dźwięku, kiedy rozsuwasz bryłkę, może być wilgotna i spleśniała. Jeśli natychmiast rozpada się na suchy pył, jest zbyt stary.

Jak długo marihuana jest dobra?

Jeśli zauważysz, że twoja marihuana się zepsuła, nie jest to koniec świata. Technicznie rzecz biorąc, nadal możesz je palić. Po prostu nie będzie smakować zbyt dobrze. A ponieważ większość kannabinoidów już się rozpadła, prawdopodobnie nie będziesz już też odczuwał silnego upojenia.

Palenie starych kwiatów nie zabije cię ani nie spowoduje choroby. Jedynym wyjątkiem jest spleśniała marihuana. Jeśli kwiaty mają zbyt dużo wilgoci, mogą spleśnieć.

Jeśli widzisz odbarwione plamy lub białą, rozmytą pleśń, albo jeśli pachnie czymś innym niż marihuana, nie powinieneś z nią zadzierać. Palenie lub spożywanie pleśni może spowodować chorobę lub pogorszenie stanu zdrowia, więc trzymaj się od tego z daleka.

Teraz, gdy znasz już odpowiedź na pytanie, jak długo trawa jest trwała, co powinieneś zrobić, aby zachować jej świeżość? Aby trawa służyła jak najdłużej, należy stosować odpowiednie techniki jej przechowywania.

Staraj się kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza. Trzymaj go z dala od bezpośredniego światła słonecznego i przechowuj w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Przy odrobinie troski i użyciu kilku podstawowych urządzeń możesz wydobyć ze swojej trawy to, co najlepsze.

Czy marihuana się zepsuje?

Tak, marihuana jest nietrwała. W rzeczywistości jest kilka sposobów na to, żeby się zepsuły. Z jednej strony, może po prostu wyschnąć i zamienić się w zakurzony, kruchy, nieefektowny kwiat, jeśli nie będzie używany zbyt długo lub będzie wystawiony na zbyt dużą ilość światła lub powietrza. Z drugiej strony trawa może pleśnieć, jeśli będzie narażona na zbyt dużą wilgoć lub inne zanieczyszczenia. Nie chcesz też wdychać dymu z pleśni. To może spowodować chorobę.

Pomijając możliwość zachorowania od zepsutej marihuany, otrzymujesz lepszy produkt i lepsze doświadczenia z konopiami, jeśli utrzymujesz świeżość kwiatów. Im dłużej konopie są wystawione na działanie czynników środowiskowych, takich jak światło i powietrze, tym bardziej pogarsza się jakość kannabinoidów i terpenów. Jeśli więc chcesz, żeby marihuana smakowała i pachniała dobrze, a jednocześnie dawała super haj, powinieneś odpowiednio zadbać o swoje kwiaty.

Jak utrzymać dłużej świeżość marihuany

Różne produkty z konopi mają nieco inne potrzeby, jeśli chodzi o utrzymanie ich świeżości i mocy. Oto krótki przegląd sposobów na dłuższe zachowanie świeżości różnych produktów z konopi:

Kwiat marihuany

Aby zachować świeżość kwiatów, musisz je odpowiednio przechowywać. Oznacza to ograniczenie dostępu światła i powietrza oraz utrzymanie odpowiedniej wilgotności, zwykle w zakresie od 54% do 63%.

Aby to wszystko osiągnąć, przechowuj kwiaty w małym szklanym słoiku Mason lub pojemniku przeznaczonym specjalnie dla marihuany. Trzymaj pokrywkę szczelnie zamkniętą, nie otwieraj jej zbyt często i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

Jeśli chodzi o kontrolę wilgotności, możesz podrzucić opakowanie do kontroli wilgotności – sprawdź Boveda, Integra BOOST lub podobny produkt – lub, jeśli chcesz podnieść poziom gry do poziomu pro, możesz przechowywać kwiaty w specjalnym humidorze do konopi, takim jak Apothecarry, Cannador lub inny podobny produkt.

Podroby z marihuany

Ciasteczko, brownie i pączek konopi

Aby zachować świeżość jadalnych produktów, przechowuj je w miejscu chronionym przed dostępem powietrza i bezpośredniego światła. Upewnij się, że są one przechowywane w chłodnym miejscu, ponieważ wiele rodzajów produktów – zwłaszcza twarde cukierki i gumy do żucia – łatwo się topi.

Koncentraty marihuany

cannabis rosin

Najlepszym sposobem na zachowanie świeżości i mocy koncentratów jest przechowywanie ich w małych pojemnikach przeznaczonych specjalnie do dabs. Zazwyczaj są one wykonane z szkło, silikon lub podobny materiał. Trzymaj pokrywki szczelnie zamknięte i przechowuj pojemniki w chłodnym, ciemnym miejscu.

Długopisy z kannabinoidami Vape

cannabis liquid pen

Tak jak w przypadku każdego innego produktu z konopi, najlepiej jest trzymać pióra vape z dala od bezpośredniego światła. Ponieważ olej z konopi znajduje się już w szczelnym kartridżu, nie musisz się martwić o wilgotność lub kontakt z powietrzem. Ostatnią wskazówką jest przechowywanie pióra vape w pozycji pionowej, dzięki czemu cały olejek pozostanie na dnie wkładu, gotowy do natychmiastowego użycia.

Bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące właściwego przechowywania marihuany

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

24/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy