09/02/2023

Czy marihuana przedłuża życie?

Być może w pewnym momencie usłyszałeś, że zioło może wydłużyć życie. Ale czy to naprawdę prawda? Czy zioło sprawia, że żyjesz dłużej? Oto, co mówią badania.

Konopie przedłużają życie? Przepisy zakazujące marihuany utrudniają jej sprzedaż i produkcję! Pomysł, że marihuana może przedłużyć życie, jest jednym z tych tematów, które łatwo mogą stać się legendą i faktem. Więc o co tak naprawdę chodzi? Czy trawka przedłuża życie? Tak wynika z dotychczasowych badań.

Konopie przedłużają życie.

badania były prowadzone na szczurach

Najbardziej oczywistym sposobem na poradzenie sobie z pytaniem, czy trawka przedłuża życie, jest to, że rzekomo przeprowadzono badania nad THC pod koniec lat 90-tych, które najwyraźniej nigdy nie zostały upublicznione.

Według źródeł, badanie to ostatecznie wyciekło do opinii publicznej, choć nigdy nie zostało oficjalnie opublikowane. Wycieknięte badanie pokazało wyniki testu, w którym szczury otrzymywały różne dawki THC. Pod koniec eksperymentu „te, którym podano THC, miały wyraźną przewagę w przeżyciu nad szczurami nieleczonymi.”

Podczas gdy to zdecydowanie wydaje się być intrygującym odkryciem, naukowcy ostrzegli przed czytaniem zbyt wiele w tym. W szczególności, powiedzieli, że zwiększona długowieczność wśród szczurów podanych THC może być spowodowana wieloma innymi czynnikami, a nie tylko THC per se.

Na przykład czynniki te mogą obejmować takie zmienne jak masa ciała, apetyt, poziom stresu lub lęku i inne. Ale tak czy inaczej, faktem jest, że w tym badaniu szczury, które otrzymywały stałe dawki THC, żyły średnio dłużej niż szczury, które nie miały THC.

Research on medical cannabis for longevity

Czy cananbis przedłuża życie? Korzyści uboczne mogą pomóc.

Z tego badania wynika, że marihuana może mieć największy wpływ na długość życia ze względu na wszystkie efekty uboczne, jakie ze sobą niesie.

Innymi słowy, nadal nie jest jasne, czy marihuana wpływa na organizm w sposób, który sprawia, że żyjemy dłużej. Jasniejsze jest jednak to, że roślina ta może zrobić dla ciebie wiele innych rzeczy, które mogą prowadzić do poprawy ogólnego stanu zdrowia, zwiększając tym samym szanse, że będziesz żył dłużej.

Na przykład, cananbis zmniejsza stres i niepokój u wielu osób. I może pomóc tym ludziom żyć dłużej. Badania wykazały, że ekstremalny stres ma szkodliwy wpływ na zdrowie i długość życia. Zmniejszenie stresu może więc pomóc ci żyć dłużej.

Podobnie, konopie indyjskie okazały się obiecujące w leczeniu lub łagodzeniu wielu chorób i innych negatywnych warunków zdrowotnych. Na przykład, obiecuje pomóc ludziom w radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi raka i bardziej agresywnymi formami leczenia raka.

Ponadto konopie pomagają wielu osobom cierpiącym na epilepsję. Dotyczy to również innych dolegliwości, takich jak zespół jelita drażliwego, zapalenie stawów, bezsenność i inne.

Zakładając, że każdy z tych stanów negatywnie wpływa na długość życia, można śmiało powiedzieć, że marihuana może je przedłużyć.

Konopie indyjskie a Twój mózg.

Marihuana a twój mózg

Zdrowie neurologiczne to kolejny obszar, w którym konopie okazują się obiecujące. Naukowcy uważają, że rośliny konopi mogą pomóc odwrócić negatywne skutki starzenia się mózgu.

Dokładnie do takiego wniosku doszli naukowcy w zeszłym roku. W badaniu z 2017 roku naukowcy porównali aktywność mózgu myszy, które otrzymywały codzienne dawki THC, z myszami, które nie otrzymywały THC. Stwierdzili, że THC pomogło utrzymać aktywność mózgu myszy.

Co więcej, badacze sugerują, że marihuana może również pomóc w leczeniu innych zaburzeń mózgu. Na przykład, wielu badaczy uważa, że marihuana może pomóc w zmniejszeniu lub uniknięciu nagromadzenia się blaszki miażdżycowej w komórkach mózgowych, która jest związana z chorobą Alzheimera.

Podobnie jak zaburzenia fizyczne, te zaburzenia neurologiczne również mogą przyczynić się do skrócenia długości życia. Cannabis może leczyć te schorzenia łagodząc je, teoretycznie wydłużając długość życia.

Inna perspektywa: Używanie marihuany związane z problemami zdrowotnymi.

Badania pokazują, że marihuana może mieć wiele korzyści zdrowotnych. Jednocześnie istnieją badania, które sugerują, że ciężkie i długotrwałe używanie marihuany może być związane z pewnymi wskaźnikami złego stanu zdrowia.

Czy marihuana przedłuża życie?
alkohol i marihuana

Po pierwsze, National Institute on Drug Abuse (NIDA) opublikował raport z 2018 roku autorstwa badaczy z Uniwersytetu Michigan. W tym badaniu przeanalizowano dane z badania Monitoring the Future. W tym badaniu prawie 10 000 uczestników zgłosiło różne aspekty osobistego używania narkotyków i stanu zdrowia.

Po przeanalizowaniu danych ankietowych dotyczących konsumpcji marihuany, naukowcy znaleźli kilka trendów. W szczególności podali, że ludzie, którzy spożywają marihuanę regularnie i przez długi czas, mają tendencję do zgłaszania większej ilości problemów zdrowotnych w wieku 50 lat. Obejmują one problemy psychiatryczne, problemy fizyczne i potencjalnie szkodliwe używanie narkotyków i alkoholu.

Ostatecznie potrzeba więcej badań, aby w pełni zrozumieć różne sposoby interakcji i wpływu marihuany na ludzki organizm. A to obejmuje kwestie ogólnego stanu zdrowia i długości życia.

Jeśli potrzebujesz nasion marihuany do celów medycznych, mogę polecić nasz model CBD – Cleopatra.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

09/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy