28/05/2021

Czy powinniśmy ścinać automatycznie kwitnące rośliny marihuany czy nie?

Czy możemy przycinać automatycznie kwitnące rośliny marihuany czy nie? Wielu hodowców zastanawia się nad tym.

Czy powinniśmy ścinać automatycznie kwitnące rośliny marihuany czy nie?

Jeśli jest to konieczne, możesz przycinać swoje automatycznie kwitnące odmiany marihuany tylko wtedy, gdy rosną szybko, są zdrowe i dopóki nie zaczną formować się buds. Ale nigdy nie używaj techniki FIM, bo może to doprowadzić do zatrzymania wzrostu na zbyt długi czas.

nasiona ganji cuttig nuka

Wybierz właściwy czas

Mamy tutaj grupę hodowców, którzy uważają, że przycinanie tej odmiany jest po prostu nonsensem. Bronią tego, twierdząc, że samokwitnąca roślina rośnie tylko przez jakiś czas i wynika z tego, że zaburzenie jej struktury mogłoby postawić ją w sytuacji stresowej i sparaliżować jej wzrost.

Inni twierdzą, że już praktykowali tę metodę i nie stanowi ona żadnego problemu. Kluczem jest jednak wyczucie czasu. Gdy twoja roślina rośnie szybko, możliwe jest przycinanie w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Czym więc powinniśmy się kierować? Na początek dobrze jest zrozumieć samą roślinę. Większość automatycznie kwitnących odmian marihuany zaczyna kwitnąć pomiędzy trzecim a czwartym tygodniem. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli roślina jest w trzecim tygodniu i ma co najmniej 3 międzywęźla, to jest to właściwy czas na przycinanie.

przycinanie roślin konopi

Kiedy nie zaleca się cięcia automatycznie kwitnących roślin marihuany

  • Jeśli jest to twoja pierwsza uprawa w życiu
  • roślina ma pewne braki
  • wzrost jest wolniejszy

Kiedy należy ścinać automatycznie kwitnące odmiany marihuany?

  • roślina jest zdrowa i pełna życia
  • musisz dopasować kształt

Jaki jest werdykt?

nasiona marihuany cuttig leaf nukaMożemy sumiennie stwierdzić, że nawet jeśli nie jest to zalecane, możemy przycinać automatycznie kwitnące rośliny marihuany. Jest to dobrowolne i nikt cię nie zmusza. Musisz jednak zwracać baczną uwagę na rady i wskazówki dotyczące polewania. Dla doświadczonych matadorów może to nie stanowić problemu, ale początkujący lub mniej zaawansowany wybierze naturalny wzrost.

Czy myślałeś kiedyś, żeby spróbować przycinania na tego typu odmianach? A może uważasz, że nie powinno się tego robić?

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy