20/09/2022

Czy stosowanie toppingu jest dobre dla odmian konopi automatycznie kwitnących?

Odmiany konopi autoflowering stają się bardzo popularne. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad ich polewaniem? Czy to dobry, czy zły pomysł?

Co z odmianami toppingowymi konopi automatycznie kwitnących? Wielu hodowców często o to pyta i często spotyka się z negatywną odpowiedzią. Zazwyczaj nie jest to zalecane. Przyglądamy się sytuacjom, w których wskazane jest przycięcie autoflowerów oraz kilka rad dotyczących procesu ich przycinania.

Dlaczego topping nie jest zalecany dla automatycznie kwitnących roślin marihuany?

Głównym argumentem jest to, że HST (High Stress Technique) zawsze zatrzymuje wzrost rośliny na jakiś czas, a ponieważ cykl życia roślin konopi autokwitnących jest ograniczony, to spowolnienie może przyćmić korzyści płynące z toppingu. To stwierdzenie jest oczywiście prawdziwe, ale w ciągu ostatnich kilku lat automatyczne szczepy poszły do przodu.

Co próbują osiągnąć hodowcy, gdy topują odmiany automatycznie kwitnące?

Hodowcy stosują nawożenie pogłówne, gdy chcą bardziej rozkrzewić roślinę i zapobiec jej wzrostowi. Dzieje się tak dlatego, że często mają ograniczoną przestrzeń na wysokość i chcą mieć więcej topów, co oznacza większy plon.

W każdym razie, jeśli hodowcy nie chcą się zagłębiać w przycinanie, ale nadal chcą spróbować jakiejś techniki, zazwyczaj stosują technikę niskiego stresu. lub LST.

Na przykład, gięcie jest bardzo popularne, jak widać na poniższym zdjęciu.

technika wiązania i zginania

Metoda SCROG jest również bardzo często stosowana przy uprawie autofloweringowych roślin konopi indoor.

metoda Scroging

Kiedy jest dobry czas na przycinanie odmian konopi automatycznie kwitnących, a kiedy nie?

Kiedy chcesz przyciąć kwiaty automatyczne, może być trudno znaleźć właściwy moment. Topping jest zwykle wykonywane, gdy roślina ma 4 poziomy. Unikaj wszelkiego rodzaju HST, jeśli roślina nie jest żywotna lub jeśli jest to odmiana o bardzo krótkim czasie wegetacji (2-3 tygodnie). Dziś na rynku można znaleźć odmiany automatyczne o nawet 40-60 dniowej wegetacji. Te odmiany autoflower mają duże plony i techniki HST są dla nich dozwolone.

Topping odmian automatycznie kwitnących marihuany – kilka przydatnych porad

  1. Zawsze używaj czystych nożyczek/ostrzy. Konieczne jest także, aby narzędzia były odpowiednio ostre. Nie chcesz przecież kroić czegoś tępym i brudnym nożem. Elektrownia i tak jest już bardzo obciążona, a wadliwe narzędzia mogą jeszcze pogorszyć sytuację.
  2. Dowiedz się wszystkiego o odmianie, którą uprawiasz. Na przykład Banshee jest witalna i stara się większość swojej energii wkładać w swoje topy, więc jest dobra na topy.
  3. Jeśli nie jesteście pewni, że możecie dołować swoją roślinę, nie róbcie tego i spróbujcie kilku technik LST (low stress training).

Podsumowanie dotyczące toppingu automatycznych odmian konopi indyjskich

Dziś liczy się przede wszystkim odmiana autoflowera, którą uprawiasz. Im szybsza odmiana, tym mniejsza szansa, że będzie miała fazę wegetatywną wystarczająco długą, aby topping przyniósł pozytywne efekty. Spróbujcie dowiedzieć się o długości fazy wegetatywnej autoflowera, którego uprawiacie. Nigdy nie stosuj toppingu na roślinie, która jest pod wpływem innych stresów, takich jak brak równowagi odżywczej, lub jeśli doświadczyła stresu w niedawnej przeszłości. W tym przypadku okres oszołomienia rośliny może być dłuższy i może dojść do hermafrodytyzacji.

przycinanie roślin konopi nożyczkami

Jeśli Twoja roślina jest zdrowa, pełna wigoru, a odmiana nie jest naturalnie rozgałęziona, a także jest to odmiana, która ma za sobą co najmniej miesiąc wegetacji, to topping jest właściwy.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

20/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy