28/02/2023

Czy żucie łodyg marihuany może doprowadzić do odlotu?

Jeśli kiedykolwiek zabrakło Ci marihuany, być może rozważałeś palenie lub nawet żucie pozostałości rośliny konopi indyjskich

Żucie łodyg konopi – Jeśli kiedykolwiek zabrakło Ci pączka, być może rozważałeś palenie lub nawet żucie pozostałości rośliny konopi, takich jak łodyga. Z pewnością w łodydze rośliny konopi musi pozostać trochę THC, prawda? Oszczędź sobie kłopotów: palenie lub jedzenie łodygi zioła nie pomoże Ci w uzyskaniu efektu. Oto dlaczego.

 Żucie łodyg konopi - mit czy rzeczywistość

Żucie łodyg konopi daje haj: Mit czy rzeczywistość?

Chociaż są tacy, którzy twierdzą, że można się naćpać żując resztki łodyg, jest to kompletny mit. Łodygi marihuany zawierają tak mało THC – które nie zostało również aktywowane przez ciepło – że żucie ich w nadziei na uzyskanie niewielkiego haju nie przyniesie żadnych rezultatów. Ci, którzy twierdzą, że osiągają haj po żuciu łodyg konopi, najprawdopodobniej doświadczają efektu placebo.

2 główne powody, dla których żucie surowych łodyg konopi nie działa

Żucie łodyg konopi - surowe łodygi konopi nie działają

Jedzenie łodyg chwastów będzie miało takie same efekty jak jedzenie surowej marihuany: żadne. Łodygi, jak każda inna część rośliny marihuany, muszą zostać zdekarbonizowane – podgrzane, aby aktywować kannabinoidy – aby wystąpiły jakiekolwiek efekty. Możemy spojrzeć dalej, aby zobaczyć dokładnie jak i dlaczego jedzenie surowych łodyg nie sprawi, że będziesz na haju.

Po pierwsze, niska zawartość THC

Jeśli zastanawiasz się, czy jedzenie łodyg konopi sprawi, że będziesz na haju, możesz być rozczarowany. Łodygi mają tak mało THC, że musiałbyś spożyć ogromną ilość, aby poczuć efekty. Nawet palenie łodyg nie jest w ogóle zalecane i jest odpowiednikiem palenia suszonych wiórów drzewnych – w rzeczywistości jest to o wiele gorsze niż palenie jakiejkolwiek marihuany. Jeśli chcesz w ogóle spożywać łodygi, musisz je najpierw odwęglić, zaparzyć i ostatecznie cieszyć się nimi w formie jadalnej. Nasza rada jest taka: do następnej uprawy wybierzcie szczepy o wysokiej zawartości THC (Paradox Megatuna). Dzięki temu Twój zapas starczy na dłużej i nie będziesz musiała używać łodyg.

Po drugie, łodygi muszą być pozbawione łodyg.

Żucie łodyg konopi - dekarboksylacja konopi

Łodygi zioła, podobnie jak każdy inny rodzaj marihuany, który może być spożywany, wymagają dekarbonizacji, aby aktywować THC. Aby odwęglić łodygi marihuany, podgrzej je w piekarniku w temperaturze 240°F (około 115°C) przez około godzinę. Po odwęgleniu, można użyć łodyg w herbacie lub dodać je do tłustej substancji (takiej jak mleko, olej lub masło). Aby zwiększyć liczbę możliwości wykorzystania łodyg, należy je gotować w wybranym tłuszczu przez co najmniej 30 minut przed dodaniem do jakiejkolwiek potrawy. Nawet po tym czasie nie spodziewaj się jednak oszałamiającego kopa – działanie zdekarbonizowanych łodyg będzie nadal niezwykle łagodne.

Wypróbuj te sposoby na spożycie łodyg konopi – zadziałają

Chociaż żucie łodyg konopi nie wywołuje żadnych efektów psychoaktywnych, możesz wykorzystać łodygi w inny sposób. Łodygi zawierają niewielką ilość THC, więc jeśli zachowasz wystarczającą ilość (co najmniej kilka gramów), możesz przygotować herbatę z konopi, która jest często uważana za najlepsze wykorzystanie łodyg – pamiętaj jednak, aby dekarbonizować łodygi przed spożyciem. Łodygi można również wykorzystać do produkcji alkoholu z konopi, nalewek z konopi, masła z konopi lub haszu.

łodygi konopi nie są bezużyteczne

Teraz, kiedy wiesz, że nie musisz męczyć się jedząc łodygi konopi, aby się naćpać, możesz zacząć je oszczędzać na ładną partię masła konopnego, herbaty konopnej lub innego produktu, który lubisz. Podziel się swoimi przepisami ze znajomymi i obal mit, że żucie łodyg może dać Ci jakikolwiek haj.

Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

28/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy