29/01/2023

Czym dokładnie są tabletki THC?

Jeśli palenie lub wapowanie marihuany nie jest dla Ciebie możliwe, czy najlepszą alternatywą mogą być tabletki THC?

Logo banku nasion Nuka Seeds

Tabletki THC – Pomimo stereotypów, które często postrzegają użytkowników marihuany jako leniwych lub mało ambitnych, w rzeczywistości mogą oni być całkiem zaradni. Użytkownicy konopi opracowali niezliczone sposoby korzystania z marihuany i czerpania korzyści z jej kannabinoidów, terpenów, flawonoidów i innych związków. Chociaż palenie jest najbardziej znanym sposobem używania marihuany, dostępne są również: vaping, nalewki, edibles, napoje i preparaty miejscowe, które cieszą się sporą popularnością. Inną dostępną obecnie opcją są tabletki THC. Można je znaleźć w sklepach z medyczną marihuaną, można też zrobić tabletki z marihuaną w domu.

Czym są tabletki THC?

Tabletki THC

Dostępne w sprzedaży tabletki THC to zazwyczaj silny ekstrakt z konopi w żelatynowej kapsułce. Koncentrat jest często mieszany z olejem roślinnym, często średniołańcuchowym trójglicerydem z oleju kokosowego. Ponieważ THC nie jest rozpuszczalne w wodzie, zmieszanie ekstraktu z jakimś rodzajem tłuszczu wspomaga wchłanianie kannabinoidu przez układ pokarmowy. Dostępne są różne stężenia THC, w tym mikrodawki 2 mg, 10 mg, 25 mg, a nawet 100 mg w jednej kapsułce. Dostępne są również warianty o określonych proporcjach THC i CBD.

Farmaceutyczne tabletki THC, takie jak dronabinol i jego marinol, są również dostępne na receptę. Jednak te narkotyki są wytwarzane z syntetycznego THC, a nie bezpośrednio z rośliny konopi. Z tego powodu brakuje im korzyści płynących z innych kannabinoidów i innych związków występujących w ekstraktach z całych roślin, powszechnie stosowanych w innych tabletkach THC.

Kapsułki i tabletki THC

Korzyści płynące z używania tabletek z konopi

Istnieje wiele powodów, dla których tabletki THC są dobrym wyborem dla niektórych użytkowników marihuany. Ponieważ kapsułki z trawką nie są palone, są bezpieczniejsze w użyciu. Chociaż ryzyko związane z paleniem marihuany nie wydaje się być tak duże, jak w przypadku palenia tytoniu, to jednak palenie trawki nadal powoduje powstawanie niezdrowych substancji chemicznych, w tym tlenku węgla. Kapsułki lub tabletki THC pozwalają użytkownikowi uniknąć szkodliwych substancji powstających podczas palenia.

Brak dymu sprawia, że tabletki lub kapsułki są znacznie bardziej dyskretnym sposobem przyjmowania marihuany. Tabletki nie mają też ostrego zapachu dobrego zioła, co zwiększa ich dyskrecję.

Tabletki THC mogą również sprawić, że dawkowanie będzie bardziej precyzyjne. Chociaż trudno jest określić ilość THC w domowej kapsułce, większość komercyjnych wariantów została opracowana i przetestowana laboratoryjnie pod kątem mocy. Dzięki temu łatwo jest określić, ile dokładnie THC jest spożywane, co może być ważne dla pacjentów z medyczną marihuaną i osób o niższej tolerancji.

THC w tabletkach lub kapsułkach nie zawiera również wszystkich dodatkowych tłuszczów i cukru, które są powszechnie spotykane w wielu kanapkach. Może to być bardzo ważne dla diabetyków i osób, które chcą ograniczyć ilość przyjmowanych kalorii.

Wady kapsułek THC

Tabletki THC mają oczywiście również pewne wady. Nawet w stanach, w których dozwolona jest przynajmniej pewna forma legalnej marihuany, trudno ją znaleźć. Źródła internetowe są prawie zawsze nielegalne i mogą zawierać produkty o wątpliwej jakości.

Jeśli nie robisz własnych kapsułek THC, mogą one być nieco drogie. Butelka z 20 tabletkami może kosztować nawet 100 dolarów. Są one jednak zazwyczaj dość silne, a ich działanie jest długotrwałe, więc nie potrzeba wiele, aby uzyskać dobrą dawkę terapeutyczną lub rekreacyjną.

Tabletki THC pieniądze

Podobnie jak w przypadku kapsułek z marihuaną, czas działania kapsułek może być dość długi – od 45 minut do 2 godzin, a nawet dłużej. Zanim poczujesz efekty działania tabletek, twój organizm przekształca THC w inną formę, znaną jako 11-Hydroksy-THC. Haj wywołany przez ten kannabinoid może być znacznie bardziej intensywne niż palenie trawki, więc musisz uważać, żeby nie wziąć zbyt dużo.

Spróbuj

Jeśli szukasz innego sposobu na korzystanie z leczniczych lub rekreacyjnych właściwości konopi, rozważ wypróbowanie tabletek THC. Kup je lub poeksperymentuj z ich przygotowaniem w domu.

Zachowaj jednak spokój, dopóki nie dowiesz się, jak działają. Tabletki mogą być potężne.

animowane logo nukaseeds

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

29/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy