25/02/2023

Czyszczenie bonga: przewodnik po czyszczeniu szklanego bonga

Utrzymanie bonga w czystości jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż mogłoby się wydawać. Sprawdź ten przewodnik po czyszczeniu szkła w bongu.

szklany bong

Im częściej konsumujesz marihuanę, tym ważniejsze staje się czyszczenie bonga. Żywica nie tylko wygląda i pachnie nieprzyjemnie, jej związki smoliste zawierają również węgiel i substancje rakotwórcze, a jeśli ciągle ją spalasz, może to mieć szereg negatywnych skutków dla zdrowia. Jeśli jesteś skłonny poświęcić 5-10 minut raz w miesiącu, możesz sprawić, że twój bong będzie lśnił. Regularne czyszczenie znacznie ułatwia życie, ale nawet najbardziej nieestetyczne elementy można wyczyścić za pomocą prostych narzędzi.

Odpowiedzi użytkowników bonga na pytanie -Czyszczenie bonga , jak to zrobić?

Um, masz to wyczyścić? –Andrew Frost

„Nie, po prostu wyrzucam go i kupuję nowy.” –Robert Weaver

„Wypełnij plastikową torbę łyżką stołową sody i wystarczającą ilością alkoholu izopropylowego, aby całkowicie zanurzyć swój kawałek. Umieść swój kawałek w substancji i upewnij się, że wnętrze jest wypełnione płynem. Pozostaw na co najmniej 15 minut, potrząśnij torbą i przesuń mieszaninę przez rurkę. Usuń mieszaninę, zagotuj ją i zeskrob pozostałości za pomocą spinacza do papieru. Ważne jest, aby usunąć żywicę, ponieważ jest ona toksyczna.” -Ben Craighton

„Zmywacz do paznokci w 100% acetonowy”. A dla większej wygody w domu, przepuść go przez zmywarkę. –Aris Butler

„91% alkohol izopropylowy i sól morska”. Każda sól stołowa zadziała… Nawet cukier działa, kiedy go potrzebujesz. –Rich Schmitz

„Jedyne co powinieneś używać to alkohol zbożowy, który odparowuje w 100%.” –Gerald Schoolnick

„Iso & sól morska, wykończyć przez płukanie z odrobiną soku z cytryny, aby uzyskać połysk.” –Chaz French

„Francuska brandy i sól, ale potem pasta do zębów do polerowania.” –Courtney Kruk

Wskazówki dotyczące właściwego czyszczenia

Czyszczenie bonga – podstawa

Czyszczenie bonga - podstawa

 • Napełnij bonga około jedną filiżanką alkoholu trzecią.
 • Dodaj 2-3 łyżki gruboziarnistej soli.
 • Uszczelnij otwory bonga za pomocą rąk. Użyj swoich dłoni i palców, aby uszczelnić otwory. Musisz mocno trzymać bonga, ponieważ będziesz musiał nim energicznie potrząsać.
 • Potrząśnij podstawą bonga, aby wyszorować ją solą. Alkohol rozluźnia żywicę i ułatwia jej usunięcie. Sól działa jak gąbka i ściera resztę żywicy tam, gdzie nie można jej dosięgnąć.
 • Namocz bonga w alkoholu lub środku czyszczącym, jeśli masz trudne lub trudne do usunięcia plamy na kilka godzin.
 • Na koniec przepłucz podstawę bonga gorącą wodą z sokiem z cytryny.

Czyszczenie bonga – części

Czyszczenie bonga - części
 • Oddziel wszystkie ruchome części od bonga. Prawidłowe czyszczenie wymaga zwykle potrząsania i szorowania, co może uszkodzić delikatne szklane części, jeśli nie będziesz ostrożny.
 • Opłucz kawałki w gorącej wodzie. Pozwoli to na poluzowanie większych kawałków żywicy, które mogłyby zatkać twoje bonga. Im gorętsza woda, tym lepiej. W przypadku drobnego, rutynowego czyszczenia, możesz po prostu szybko wypłukać bonga i kontynuować czyszczenie.
 • Zerwij duże kawałki żywicy za pomocą wacików lub szczotki. Jeśli możesz łatwo dotrzeć do dużych kawałków smoły lub żywicy, po prostu zetrzyj je delikatnym szorowaniem. Jeśli jakiś kawałek stawia opór, to nic nie szkodzi. Teraz chcesz się pozbyć tylko dużych, łatwych do usunięcia kawałków. Mniejsze kawałki z uporczywymi, grubymi plamami zamrażaj przez 30 minut. Spowoduje to poluzowanie kawałków żywicy i ułatwi ich usunięcie. Pamiętaj, aby wysuszyć części bonga przed zamrożeniem.
 • Umieść mniejsze części w zamykanych plastikowych torbach. Upewnij się, że są dobrze uszczelnione. Worek służy do przechwytywania płynu czyszczącego podczas namaczania mniejszych części. Nawet jeśli możesz namoczyć obie części w tym samym czasie, najbezpieczniej jest umieścić je w osobnych torbach.
 • Wypełnij plastikowe torebki środkiem czyszczącym (np. 90-procentowym alkoholem izopropylowym). Możesz je znaleźć w dziale pierwszej pomocy w supermarkecie lub aptece. Upewnij się, że elementy są całkowicie zanurzone w płynie. Alkohol reaguje ze smołą i żywicą, ułatwiając ich usunięcie.
 • Do torebek dodajemy około 1-2 łyżki stołowe soli. Im większe ziarna soli, tym lepiej. Sól nie rozpuszcza się w alkoholu i służy jako środek ścierny. Kiedy potrząśniesz torebką z solą i alkoholem, sól dostanie się do zakamarków, do których nie mogłeś dotrzeć i zedrze je. Potrząśnij kawałkami w torbach, próbując dostać sól do środka kawałków, kiedy to możliwe.
 • Namocz części bonga przez kilka godzin i powtórz proces, aby usunąć uporczywe plamy. Jeśli są części, które nadal są przyklejone, wystarczy dodać odrobinę świeżego alkoholu i pozostawić do namoczenia na kilka godzin.
 • Na koniec przepłucz kawałki bonga gorącą wodą z sokiem z cytryny.

I voila, twoje bonga są czyste i gotowe do działania.

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

25/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy