08/02/2023

Dlaczego ręcznie przycinane kwiaty konopi są lepsze od tych przycinanych maszynowo?

Czy ręcznie przycinane kwiaty konopi są lepsze od tych przycinanych maszynowo? Czy istnieje różnica między kwiatami, które zostały przycięte ręcznie, a tymi, które zostały przycięte maszynowo?

Jednym ze sposobów mierzenia jakości tego, co przyjmujesz, jest określenie, jak dobrze zostały przycięte konopie. Medyczna marihuana musi być odpowiednio uprawiana, pielęgnowana i przetwarzana przed spożyciem. Jeśli te kroki zostały wykonane, powinno to być dobrym znakiem, że kwiaty marihuany są wysokiej jakości . Ale czy istnieje różnica między kwiatami, które zostały przycięte ręcznie, a tymi, które zostały przycięte maszynowo? Odpowiedź jest jasna. Oto trzy powody, dla których warto zbuntować się przeciwko maszynie.

Maszynowe przycinanie kwiatów konopi może wpłynąć na wydajność, moc i smak

Maszynowo przycinane kwiaty konopi

Wielu hodowców i hurtowych przetwórców marihuany wybrało drogę na skróty, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ich produkt. Największym skrótem jest użycie maszyny do przycinania. Znawcy marihuany mogą natychmiast stwierdzić na podstawie garści ziół, czy zostały one przycięte przez maszynę czy ręcznie. Ale jak to jest możliwe?

Odpowiedź jest prosta: kwiaty przycinane maszynowo prawie zawsze wyglądają tak samo i zazwyczaj mają kształt małej sosny. Efekt końcowy jest fatalny, nie tylko jeśli chodzi o zbiory, ale przede wszystkim o moc i smak. Maszyny przycinają zbyt wiele z każdej bryłki, ponieważ traktują je wszystkie jako jeden standardowy rozmiar i kształt. Niestety, metoda ta odcina również bardzo potrzebne trichomy, które zawierają wiele właściwości, dla których roślina była pierwotnie uprawiana.

Chociaż wszystkie są klasyfikowane jako konopie indyjskie, każda odmiana jest z natury inna pod względem rozmiaru, kształtu i struktury. Maszyny do przycinania nie są w stanie ocenić tych różnic między odmianami. Co ważniejsze, maszyny te nie potrafią odróżnić, które bryłki są pokryte skrystalizowaną żywicą. Zasadniczo, maszyny odbierają całą miłość i ciężką pracę, jaką hodowcy włożyli w poszczególne odmiany i ograniczają efekt, dla którego rośliny były pierwotnie uprawiane.

Profesjonalni trymerzy wiedzą, jak prawidłowo i ostrożnie obchodzić się z kwiatami konopi.

ręcznie przycinane kwiaty konopi

Aby każda odmiana konopi pozostała wierna swojemu pochodzeniu, musi być traktowana z indywidualną uwagą i troską. Konopie nie potrzebują ryku silników i szumu ruchomych ostrzy, ale wprawnego oka i pewnych rąk wyszkolonego profesjonalisty.

Skuteczne ręczne przetwarzanie tysięcy pojedynczych bryłek wymaga pewnego poziomu wyszkolenia, koncentracji i doświadczenia, aby zapewnić odpowiednie obchodzenie się z konopiami i ich przetwarzanie. Profesjonalni trymerzy muszą wiedzieć, jak trzymać samą bryłkę, aby zachować integralność formy i nie naruszyć skrystalizowanej żywicy. Muszą również być w stanie natychmiast ocenić, jak duży nacisk należy wywrzeć na bryłkę za pomocą nożyczek.

Co najważniejsze, prawdziwy profesjonalny trymer wie, co przycinać, a czego nie. Różne odmiany konopi wydzielają swoją naturalną żywicę zawierającą THC w różnych miejscach rośliny konopi, w różnej gęstości. Tylko wyszkolone oko profesjonalisty będzie wiedziało, jak prawidłowo przyciąć kwiaty, aby uzyskać najlepszy możliwy produkt.

Ręczne przycinanie tworzy miejsca pracy i standaryzację bez uszczerbku dla jakości

Ręczne przycinanie tworzy miejsca pracy

Wraz z rosnącą automatyzacją przemysłu marihuany, konieczne jest, abyśmy jako konsumenci trzymali naszych hodowców i producentów na wyższym poziomie. Zobaczenie, jak dobrze przycięta jest bryłka, to najszybszy sposób na ocenienie jakości marihuany.

Trymowanie powoli staje się twarzą zmian w branży medycznej marihuany, a firmy trymujące tworzą miejsca pracy, zapewniają uczciwą pracę i oferują szkolenia i edukację, aby pacjenci byli bardziej świadomi. Profesjonalnie wyszkoleni trymerzy podnoszą poprzeczkę i wyznaczają nowe standardy, aby zapewnić, że marihuana jest traktowana z należytą troską, a pacjenci i konsumenci otrzymują jak najwięcej z każdej bryłki.

Ręcznie wycinany kubek to kwintesencja troski i uznania dla przemysłu, który nie może zapomnieć, skąd pochodzi i komu służy, niezależnie od tego, jak daleko zaszedł. Ponieważ przemysł marihuany rozwija się w niespotykanym dotąd tempie, ważne jest, abyśmy chronili procesy, które traktują rośliny z szacunkiem i troską, na jaką zasługują.

Podziel się swoją opinią na temat przycinania konopi w komentarzach pod artykułem.

Sprawdź inne artykuły w sekcji Jak to zrobić

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

08/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy