14/01/2023

Herbata z konopi łagodzi ból, pomaga w depresji i wspomaga trawienie

Jakie są korzyści z picia herbaty z konopi? Będziesz zaskoczony tym, od czego może cię uwolnić.

Dlaczego warto robić herbatę z konopi? W dzisiejszych czasach ludzie stopniowo zaczynają interesować się korzyściami terapeutycznymikonopi. Mówiąc wprost, marihuana jest niesamowitą substancją o wielu zaletach zdrowotnych. Jest to między innymi naturalny środek przeciwbólowy, który może łagodzić nudności i pobudzać apetyt u osób rak chorych na raka. Wykazano również, że jest pomocny w leczeniu epilepsji stwardnienia rozsianego i zaburzeń trawienia, takich jak choroba Crohna.

Herbata z konopi

Co więcej, naukowcy odkryli, że kannabinoidy zawarte w marihuanie mają właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, a nawet antyrakowe. Nic dziwnego, że dr Ethan Russo, ekspert w dziedzinie konopi i ich korzyści, mówi

marihuana „jest najbardziej wszechstronnym lekiem ziołowym i najbardziej użyteczną rośliną na Ziemi.

Żadna inna roślina nie zawiera tak szerokiej gamy składników o działaniu terapeutycznym jak marihuana.

1. Herbata z konopi przynosi silną ulgę w bólu

Marihuana jest silnym środkiem przeciwbólowym i od wieków była używana do leczenia bolesnych dolegliwości, takich jak zapalenie stawów i inne choroby przewlekłe. W rzeczywistości naukowcy odkryli, że kannabinoidy wiążą się z poszczególnymi receptorami bólu w ośrodkowym układzie nerwowym, co może pomóc w tłumieniu tych bólów.

Konopie działają zupełnie inaczej niż tradycyjne środki przeciwbólowe, takie jak opiaty. Konopie nie są substancją uzależniającą, jak kodeina, morfina czy oxycontin. Dlatego użytkownicy konopi nie odczuwają zależności fizycznej ani objawów odstawienia, kiedy przestają ich używać. W rzeczywistości nigdy nie wystąpiło fizyczne uzależnienie od dawek marihuany. Eksperci w dziedzinie zdrowia coraz częściej zgadzają się, że jest to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia wielu bolesnych dolegliwości, takich jak fibromialgia, migreny, rak i anemii sierpowatej.

Szczególnie idealnym sposobem używania konopi jest podawanie herbaty z konopi, ponieważ kiedy marihuana jest wchłaniana przez układ pokarmowy, jej działanie jest znacznie bardziej długotrwałe.

chusta herbaciana nukaseeds

2. Herbata z konopi pomaga w chorobach autoimmunologicznych

Marihuana jest szczególnie skuteczna z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, wykazano, że kannabinoidy zmniejszają stan zapalny. Dzięki temu konopie są szczególnie skuteczne w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, stwardnienia rozsianego i zespołu jelita drażliwego. Po drugie, konopie mają modulujący wpływ na układ endokannabinoidowy organizmu, który jest niezbędny do utrzymania homeostazy. Jeśli układ endokannabinoidowy nie funkcjonuje prawidłowo, układ odpornościowy może obrać za cel własne komórki organizmu, co może prowadzić do zapalenia i uszkodzenia tkanek. Konopie mogą łagodzić i tłumić zarówno odpowiedź immunologiczną, jak i cały układ endokannabinoidowy.

3. Herbata z konopi ma działanie neuroprotekcyjne

Podczas walki z narkotykami próbowano powiązać używanie marihuany z problemami z pamięcią, a nawet z uszkodzeniem mózgu. Jednak dowody nie potwierdzają tych twierdzeń, wręcz przeciwnie. Ostatnie badania wykazały, że konopie mają działanie neuroprotekcyjne. THC wydaje się spowalniać lub nawet blokować produkcję białek amyloidu beta, które uważa się za przyczynę choroby Alzheimera.

Większość badań nad wpływem marihuany na pamięć dotyczyła zwierząt laboratoryjnych. W szczególności zaobserwowano, że starsze myszy, którym podawano małe dawki marihuany, lepiej radziły sobie z poszczególnymi zadaniami (np. lepiej zapamiętywały labirynty) niż myszy, którym podawano placebo. Naukowcy uważają obecnie, że kannabinoidy mogą stanowić nowy sposób walki z zaburzeniami poznawczymi, które pojawiają się u ludzi wraz z wiekiem.

4. Herbata z konopi pomaga w utrzymaniu zdrowego układu pokarmowego

W ciele znajdują się receptory endokannabinoidowe. Kiedy palisz marihuanę, większość kannabinoidów oddziałuje na mózg. Natomiast kiedy pijesz napój konopny, kannabinoidy są wchłaniane przez receptory w przewodzie pokarmowym. Może to pomóc zmniejszyć częstotliwość występowania skurczów, zaparć, rozstroju żołądka i biegunki. W rzeczywistości marihuana była kiedyś używana do leczenia problemów żołądkowo-jelitowych. Jeśli więc masz problemy z jelitami, możesz rozważyć wypicie filiżanki herbaty z konopi.

5. Marihuana może łagodzić lęk i depresję

herbata konopna a depresja

Lęk i depresja mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Zapalenie neuronów lub brak neuroprzekaźników, takich jak serotonina, może mieć ogromny wpływ na psychikę człowieka. Na szczęście kannabinoidy mogą pomóc w zwalczaniu wszystkich głównych czynników, które przyczyniają się do powstawania lęku i depresji.

6. Czy herbata z konopi może doprowadzić mnie do haju?

Tak, ale zależy to od profilu kannabinoidowego herbaty i reakcji mózgu. Herbata konopna jest ogólnie rzecz biorąc napojem psychoaktywnym. Możliwe, że osoba doświadczy znacznie większych wrażeń po wypiciu herbaty z konopi niż po wypaleniu marihuany.

Przepis na herbatę z konopi

Herbata z konopi to świetny sposób na korzystanie z dobroczynnych właściwości kannabinoidów, ale bez ryzyka związanego z paleniem. Mówi się, że filiżanka herbaty czyni wszystko lepszym. W przypadku herbaty cannbis jest to podwójnie prawdziwe. Oto prosty przepis na jego wykonanie.

Składniki :

½ grama konopi

½ łyżki masła – przepis na masło konopne

½ szklanki wody

do przygotowania potrzebujemy :

1 miska

1 łyżka

1 nóż

1 pusta torebka herbaty

Przyjrzyjmy się naparowi krok po kroku:

  1. Usuń łodygi i nasiona z rośliny konopi. Posiekaj je nożem kuchennym. Chcesz, żeby konopie się rozpadły i były drobno posiekane.
  2. Dodaj do miski konopie i masło. Mieszaj, aż konopie pokryją się masłem. Masło jest niezbędne, ponieważ THC nie może być wchłonięte przez układ pokarmowy bez rozpuszczenia się w tłuszczu.
  3. Dodaj mieszankę do pustej torebki po herbacie i zamknij ją.
  4. Umieść torebkę z herbatą w garnku z ciepłą wodą i pozostaw ją tam na około 30 minut. Nie dopuść do zagotowania wody.
  5. Wyłącz kuchenkę, wyjmij pojemnik i nalej sobie gorącą filiżankę herbaty z konopi. W razie potrzeby możesz dodać mleko lub miód.

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

animowane logo nukaseeds

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

14/01/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy