08/03/2023

Ile marihuany produkuje jedna roślina?

Każdy hodowca konopi ma dwa główne cele. Oczywiście, muszą wyhodować rośliny wysokiej jakości. Jednak muszą również wyhodować duże rośliny pod względem wagi.

Ile konopi produkuje jedna roślina? – Każdy hodowca marihuany ma dwa główne cele. Oczywiście, muszą wyhodować rośliny wysokiej jakości. Jednak muszą również wyhodować duże rośliny marihuany pod względem wagi. Ale ile marihuany produkuje jedna roślina? Jest to nieco zawiłe pytanie. W rzeczywistości istnieje wiele zmiennych, które mogą wpłynąć na to, ile marihuany hodowca może zebrać z jednej rośliny.

Jaka jest wydajność konopi?

Ile marihuany produkuje jedna roślina?

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, ile można uzyskać z jednej rośliny, ponieważ zbyt wiele czynników wpływa na zbiory marihuany. Zanim przejdziemy do konkretów, podajemy kilka liczb, które dadzą wam przybliżony obraz waszych przyszłych plonów. Ale weź je z ziarnem soli – później dowiesz się dlaczego.

Można się spodziewać:

 • średnio ~5-9oz (150-250g) w 3,5 x 1,5 x 6,5ft (1 x 0,5 x 2m) grow box pod 250W HPS światła
 • średnio ~9-14oz (250-400g) w 3,5 x 1,5 x 6,5ft (1 x 0,5 x 2m) grow box pod 400W HPS światła
 • średnio ~10-21oz (300-600g) w 4 x 4 x 8ft (1,2 x 1,2 x 2,5m) grow box pod lampami 600W HPS
 • średnio ~18-36oz (500-1000g) w 5 x 5 x 8ft (1,5 x 1,5 x 2,5m) grow box pod lampami 1000W

Zauważ, że górny limit, który podaliśmy dla plonów marihuany z rośliny, może być osiągnięty w prawie idealnych warunkach, z odpowiednią genetyką i w rękach doświadczonego hodowcy. Nowicjusze powinni używać dolnego limitu przy planowaniu średnich plonów z rośliny marihuany dla swoich przyszłych upraw. Jednak rośliny marihuany są często nieprzewidywalne, więc nawet początkujący hodowcy mogą być mile zaskoczeni plonami swojej rośliny.

Czynniki wpływające na wydajność: rozmieszczenie

Nie ma ogólnej zasady dotyczącej tego, ile marihuany może wyprodukować roślina. Ilość marihuany, którą hodowca pod dachem magazynu w Kolorado uzyska z jednej rośliny, nigdy nie będzie taka sama jak hodowca na zewnątrz w słońcu w północnej Kalifornii. W rzeczywistości, ci hodowcy mogą uprawiać dokładnie te same szczepy marihuany i uzyskać zupełnie inne wyniki w tym, ile marihuany otrzymają z jednej rośliny. Kilka czynników może wpłynąć na plony roślin – i nie wszystkie z nich są pozytywne. Ale jeśli możesz zidentyfikować te czynniki, może to doprowadzić do lepszego zrozumienia, jak wpływają one na ogólną wagę rośliny marihuany. Doświadczeni hodowcy wiedzą jak wykorzystać te zmienne do wyhodowania masywnych kwiatów.

Jeśli hodowca nie utrzymuje stałej kontroli nad niektórymi najważniejszymi zmiennymi podczas uprawy konopi, będzie walczył o utrzymanie wysokich plonów. Jeśli twoje zbiory nie są wystarczająco dochodowe, możesz stracić pieniądze, płacąc za wydatki, takie jak oświetlenie, składniki odżywcze i narzędzia do uprawy, których mogłeś użyć nieprawidłowo.

Uprawa Indoors Vs. Outdoors

Jednym z pierwszych pytań zadawanych przez każdego hodowcę jest to, czy uprawiać w pomieszczeniach czy na zewnątrz. Każda z tych technik ma kilka zalet.

Przy uprawie indoor, hodowca może łatwiej kontrolować czynniki takie jak temperatura otoczenia i wilgotność. Poprzez kontrolowanie tego typu zmiennych, hodowca indoor może łatwo zwiększyć zbiory marihuany z rośliny.

Z drugiej strony, uprawa na zewnątrz pozwala hodowcy wykorzystać moc słońca. Może to mieć znaczący wpływ na plony. Uprawa pod gołym niebem podlega jednak takim czynnikom jak zmiany pogody, wahania temperatury, opady deszczu i inwazja szkodników. Mogą one mieć poważny negatywny wpływ na zbiory marihuany.

Środek wzrostu

Ile marihuany produkuje jedna roślina? - Medium uprawowe

Podłoże uprawowe może również mieć wpływ na to, ile chwastów wyprodukuje jedna roślina. Istnieją dwa główne rodzaje mediów uprawowych: gleba i hydroponiczne. Uprawa w glebie jest dość oczywista – każda roślina rośnie w glebie. Z hydroponiki, rośliny są ustawione w wodzie opartej medium wzrostu. Każda technika ma swoje własne czynniki do rozważenia:

 • Gleba
  • Łatwiejsze – rośliny zakorzeniają się w glebie, co zabezpiecza je przed ewentualnymi problemami.
  • Niższe plony w porównaniu z konfiguracją hydroponiczną.
 • Hydroponika
  • Mniej wyrozumiała niż uprawa w glebie – nie ma miejsca na błędy. Podatna na problemy z temperaturą, pH i TDS.
  • Wyższe plony – uprawy hydroponiczne mogą zwiększyć plony nawet o 20%.

Prawidłowe składniki odżywcze

Jednym z bardziej oczywistych sposobów wpływania na to, ile marihuany można uzyskać z jednej rośliny, są składniki odżywcze. Istnieją trzy główne makroelementy, których wymaga każda roślina marihuany: azot, fosfor i potas.

Azot jest jednym z podstawowych budulców wszystkich roślin. Jest ważny we wczesnych fazach cyklu życia rośliny i powoduje rozciąganie jej łodyg. Potas i fosfor są ważne dla roślin w późnych fazach rozwoju. Określają liczbę kwiatów, ich wielkość, wagę i gęstość. Zrozumienie, jak te składniki odżywcze wpływają na wzrost rośliny jest niezbędne dla każdego hodowcy marihuany.

Umiejętności hodowcy

Duży wpływ na plony marihuany mają również osobiste umiejętności plantatora. Wykwalifikowany hodowca z dużym doświadczeniem będzie w stanie dostrzec problemy, zanim zagrożą one jego ogrodowi. Kilka problemów, takich jak inwazje szkodników i niedobory składników odżywczych, może mieć negatywny wpływ na zdrowie i plony ogrodu. Jest to jeden z najtrudniejszych do kontrolowania czynników, gdy hodowca stara się zmaksymalizować plony.

Jedynym prawdziwym sposobem, w jaki hodowca może się poprawić, jest czas, zaangażowanie i praktyka.
Logo eksplozji nasion nuka

Jeśli zdecydujesz się na uprawę własnych roślin konopi, zawsze kupuj dobrej jakości, świeże nasiona konopi. Możesz sprawdzić nasiona od Nukaseeds.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

08/03/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy