28/05/2021
Artykuły
Przewodniki

Jak często podlewać rośliny konopi?

Woda jest bardzo ważna dla twoich roślin konopi. W jakich odstępach czasu można podlewać rośliny, aby przyniosło to im korzyści.

Woda jest istotną częścią cyklu życiowego rośliny konopi. Ale to nie jest tak, że bierzesz czajniczek lub wąż i podlewasz kwiatek tu i tam. Musisz wiedzieć, jak często podlewać roślinę i jaka jest idealna ilość wody. Dobrze jest też wiedzieć, kiedy należy dodać do wody jakieś składniki odżywcze, a kiedy nie.

W jakich odstępach czasu podlewamy rośliny konopi?

Podlewanie małej rośliny marihuanyGleba zwykła– Przed dodaniem wody należy upewnić się, że górna warstwa jest sucha na 1-2 cm. Do tego celu najlepiej nadaje się palec. Wtedy będziesz wiedział, czy dodać wody, czy nie.

Włókna kokosowe – jeśli użyjesz włókien kokosowych zamiast zwykłej ziemi, możesz dodać wody w ciągu jednego do dwóch dni. Nie trzeba czekać na wyschnięcie wierzchniej warstwy włókien.
Przy dodawaniu składników odżywczych do wody, należy upewnić się, że 10-20% wody spływa do tacki ociekowej. Odżywianie jest ważne, ale tylko w odpowiednich proporcjach. Coco jest liczone jako podłoże hydroponiczne, więc można nawozić przy każdym podlewaniu

Może się również zdarzyć, że woda nie spływa wystarczająco szybko do tacki ociekowej. Jest to zazwyczaj spowodowane złym spływem wody (wyjaśnione poniżej).

Super gleba – jest bardzo wysokiej jakości mieszanką organiczną, pełną wszystkich możliwych mikroorganizmów i dla roślin konopi jest jak stworzona. Ponieważ super ziemia zawiera wiele składników odżywczych, nie trzeba dodawać do wody innego rodzaju pożywki. W przypadku tego typu gleby nie zaleca się również podlewania dużą ilością wody, ponieważ jej nadmiar może wypłukiwać ważne składniki odżywcze.

Jak podlewać rośliny konopi?

Podlewanie małych roślin konopiNa początku najłatwiej będzie wybrać opryskiwacz. Tak długo, jak rośliny są małe, nie będziesz potrzebował tak dużo wody. Kiedy roślina rośnie, potrzebna jest konewka.

Jak przechwycić nadmiar wody?

Automatische Bewässerung von Cannabispflanzen

W przypadku mniejszej liczby roślin, wystarczy mieć dobre miski ociekowe, które wystarczy opróżnić ręcznie. Ale z dużą liczbą roślin konopi, to jest niepraktyczne, ponieważ niektóre mogą nawet nie dotrzeć do Ciebie.

Przy dużej ilości dobrze jest użyć jednej dużej tacy, na której umieścimy więcej doniczek. Możesz użyć kadzi do uprawy Ebb & Flow

Nadmiar wody jest dowodem na to, że zapewniasz roślinom wystarczającą ilość wilgoci, ale musisz się upewnić, że woda dobrze odpływa.

Upewnij się, że roślina ma dobry drenaż

rośliny marihuany prysznic

Ważne jest, aby woda mogła spływać w normalny sposób. Jeśli stanie gdzieś, cała donica zostanie nasączona wodą i rośliny mogą zacząć więdnąć.

Jak zapewnić dobry odpływ wody?

Ważne jest, aby woda mogła spływać w normalny sposób. Stojąca woda w dłuższym okresie czasu może spowodować obumarcie rośliny. Otwory drenażowe muszą znajdować się w najniższej części doniczki z dobrym podłożem drenażowym (perlit, keramzyt lub nawet wełna mineralna kruszona).

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Jan Veselý

28/05/2021

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment