09/03/2023

Jak długo trwa uprawa konopi?

Jak długo trwa uprawa konopi? Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś własnych konopi, może to być niezwykle zabawny i satysfakcjonujący projekt.

Jak długo trwa uprawa konopi? Jeśli nigdy wcześniej nie uprawiałeś własnej marihuany, może to być niezwykle zabawny i satysfakcjonujący projekt. Jest jednak kilka szczegółów, na które należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem pracy. Jeśli zastanawiasz się: „Jak długo trwa uprawa marihuany?” lub „Jak szybko może rosnąć trawka?”, to usiądź wygodnie i pozwól nam Cię wypełnić! W tym artykule, zabierzemy cię przez różne czasy wzrostu dla różnych odmian i omówimy etapy dojrzałości roślin marihuany.

Jak długo muszę czekać, aby zebrać konopie?

Spodziewaj się, że otrzymasz kwiaty konopi między 9 tygodniem a 7 miesiącem lub dłużej. Konopie mają trzy kluczowe etapy w cyklu wzrostu: kiełkowanie, wegetacja i kwitnienie. Kiełkowanie trwa zazwyczaj tylko jeden do pięciu dni. Faza wegetacyjna może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Wreszcie, faza kwitnienia, kiedy kwiaty faktycznie zaczynają rosnąć, może trwać od 6 tygodni do 4 miesięcy. Kilka czynników ma wpływ na to, jak długo potrwa czas zbiorów, od rodzaju uprawianej odmiany do konkretnej metody uprawy.

  • Indica kwitnąca automatycznie 7-12 tygodni
  • Sativy Autoflowering 7-12 tygodni
  • Odmiana sativa-dominu ąca do 6 miesięcy lub dłużej
  • Indica-dominująca-odmiana 4-5 miesięcy
  • Hybrydy 5-6 miesięcy

Genetyka: krótka czy wysoka, szybka czy wolna?

Odmiany automatycznie kwitnące zmieniły zasady gry, ponieważ czas wzrostu tych odmian został znacznie skrócony, ponieważ zaczynają one kwitnąć wcześniej, niezależnie od tego, ile godzin światła otrzymują. Z marihuaną autoflowering można spodziewać się zbiorów kwiatów w 7 do 12 tygodni, ponieważ wszystkie etapy wzrostu są skrócone, a same rośliny rozwijają się bardzo szybko.

Jak długo trwa uprawa konopi? - Banshee odmiana konopi rośliny kwiaty
Banshee

W przeciwieństwie do tego, rośliny fotoperiodu będą musiały przejść przez normalną fazę wegetatywną przed kwitnieniem. Odmiany te wchodzą w fazę kwitnienia w zależności od reżimu świetlnego i pozostają w fazie wegetatywnej do momentu zmniejszenia ilości światła z 18-24 do 12 godzin dziennie. Odmiany Indica rosną zazwyczaj szybciej niż Sativy, z okresem kwitnienia trwającym 6-9 tygodni zamiast 8-14, chociaż istnieją odmiany fotoperiodyczne o szybkim dojrzewaniu.

Jeśli chcesz to zrobić naprawdę szybko

Jeśli chcesz osiągnąć jak najszybszy zwrot, jest na to kilka sposobów. Jak wspomniano, istnieją odmiany szybko dojrzewające, ale dla szybkiego zbioru idealne są odmiany automatycznie kwitnące, których stan wegetatywny trwa około miesiąca, a kwitnienie około dwóch miesięcy. Systemy hydroponiczne również skracają czas uprawy, ale wymagają bardziej zaawansowanych konfiguracji. Jednak szybki wzrost ma tendencję do produkowania niższych plonów, ponieważ rośliny spędzają mniej czasu na zdobywaniu objętości w fazie wegetatywnej. Jakość szybko rosnących kwiatów zależy od łodygi, ale może być poprawiona przez nieco dłuższy okres dojrzewania.

Wreszcie, rosnące na zewnątrz nie jest idealny dla kogoś, kto chce szybko rosnącej trawy. Ponieważ rośliny zewnętrzne są zależne od naturalnego światła, nie będą rosły prawie tak szybko, jak przy kontrolowanym oświetleniu wewnętrznym i materiałach odblaskowych.

Video – Jak długo trwa uprawa marihuany?

YT Video – Jak długo trwa uprawa marihuany?

Streszczenie końcowe

Każda część procesu, od kiełkowania do suszenia, jest kluczowa przy uprawie własnych konopi. Możesz zrujnować niesamowite zbiory będąc niecierpliwym, a nie chciałbyś zmarnować całej tej ciężkiej pracy i czasu, prawda? Stwierdziliśmy, że 3-5 miesięcy od posadzenia do zbiorów to dość standardowy okres, a proces uprawy może być pospieszny. Czy masz jakieś wskazówki, jak skrócić czas uprawy? Daj nam znać w komentarzach poniżej, jakie są twoje ulubione metody uprawy!

animowane logo nukaseeds

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

09/03/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy