14/02/2023

Jak kiełkować nasiona konopi: instrukcje

Kluczem do przyszłego sukcesu w uprawie jest nauka kiełkowania nasion konopi.

Jak kiełkować nasiona konopi

Artykuł ten będzie dotyczył tego, jak kiełkować nasiona marihuany, wszystko zaczyna się od nasion. Nauka kiełkowania nasion konopi jest podstawą przyszłego sukcesu w uprawie. Prawidłowe kiełkowanie nasion ustawi cię na drodze do zdrowych roślin i obfitych zbiorów. Jednak, aby nauczyć się jak prawidłowo kiełkować nasiona konopi, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Wybór nasion marihuany

Jak kiełkować nasiona konopi

Najpierw musisz zdecydować, jakie nasiona konopi będziesz uprawiać. Spójrz na nasze modele nasion konopi, mamy zarówno feminizowane: Megaton, Paradox, Polaris, jak i automatycznie kwitnące: Automaton, Babayaga, Banshee, Tokamak, Cleopatra CBD.

Początkujący powinni zacząć od konopi z przewagą indica, które są małe i mają krótki czas kwitnienia.

Rośliny marihuany z dominacją Sativy mają tendencję do większego rozprzestrzeniania się i dłuższego okresu kwitnienia. Jeśli twoje nasiona były przechowywane przez długi czas, sprawdź te wskazówki dotyczące kiełkowania starych nasion.

Kiełkujące nasiona

sadzenie nasion w rzędzie
jak wykiełkować nasiona marihuany

Niektórzy wybierają metodę mokrego ręcznika papierowego do kiełkowania nasion, ale my zalecamy wysiewanie nasion bezpośrednio do podłoża, w którym planujesz je uprawiać. Zmniejszy to stres, jaki będą odczuwać nasiona podczas przesadzania i zapewni młodą roślinę w wybranej przez Ciebie mieszance.

Wilgotny ręcznik papierowy

Umieść nasiona na talerzu pomiędzy dwoma zwilżonymi ręcznikami papierowymi. Umieść talerz na górze, aby przykryć i w ciągu kilku dni powinieneś zobaczyć, jak nasiona pękają i pojawia się korzeń. Natychmiast i ostrożnie (używając pęsety) umieść nasiona w podłożu korzeniem w dół i podlej je.

Nie ma nic złego w użyciu wilgotnego ręcznika papierowego, o ile będziecie delikatni dla powstającego korzenia palowego i nie pozwolicie mu rosnąć zbyt długo przed posadzeniem. Moim zdaniem należy po prostu umieścić roślinę w jej własnym podłożu, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia delikatnych młodych korzeni i pędów.

Straight Into Medium

Zrób otwór we wstępnie zwilżonym podłożu. Wrzuć nasiona na głębokość około ćwierć do pół cala. Przykryj nasiona większą ilością podłoża i delikatnie je usztywnij.

Ważne jest, aby nie sadzić zbyt głęboko i utrzymać wilgotne i ciepłe medium dla najlepszego sukcesu kiełkowania. Przezroczysty plastikowy arkusz umieszczony na górze pojemnika pomaga utrzymać go w wilgoci. Mata grzewcza pod plastikową tacą zwiększy sukces, jak również.

Pielęgnacja sadzonek

Jak kiełkować nasiona konopi

W ciągu kilku dni powinieneś zobaczyć mały zielony pęd wyrastający z górnej części medium. Natychmiast umieść sadzonkę w odpowiednim oświetleniu. Oświetlenie metalohalogenkowe (MH) jest idealne do najszybszego wzrostu, ale świetlówki lub diody elektroluminescencyjne (LED) działają również dobrze i nie wytwarzają tak dużo ciepła.erate as much heat.

Niezależnie od tego, jakie oświetlenie wybierzesz, zawsze pamiętaj, aby nie trzymać światła wzrostu zbyt wysoko nad sadzonką, ponieważ spowoduje to, że rozciągnie się, aby dotrzeć do światła i zostawić młodą roślinę wyglądającą długo i leniwie. Użyj timera, aby upewnić się, że światła są włączone przez co najmniej 18 godzin dziennie. Nauka kiełkowania nasion marihuany oznacza również odpowiednią opiekę nad pojawiającymi się sadzonkami.

Użyj termometru/higrometru, aby śledzić te czynniki przez cały czas. Jak roślina dostosowuje się do nowego środowiska, zobaczysz nowe liście kiełkujące dalej. Twoje rośliny są teraz dobrze w ich fazie wegetatywnej wzrostu roślin.

Podsumowując – Jak kiełkować nasiona marihuany

Teraz, gdy wiesz, jak kiełkować nasiona konopi, jesteś gotowy, aby rozpocząć proces uprawy własnego ziela. Pamiętaj tylko, aby zapewnić roślinom światło, jedzenie i wodę, kiedy tego potrzebują, i utrzymać środowisko w dopuszczalnych poziomach temperatury i wilgotności. Unikniesz tak wielu problemów, po prostu utrzymując odpowiednie parametry.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

14/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy