07/09/2022

Jak łatwo i tanio suszyć kwiaty marihuany

W tym artykule przeczytasz jak prawidłowo i tanio suszyć pąki konopi.

To proste suszenie kwiatów konopi odbywa się przy użyciu dużego kartonu. Jak przygotować takie pudełko dowiesz się w tym artykule.

Suszenie kwiatów konopi to proces, który przekształca THC z jego surowej, niepsychoaktywnej formy w formę psychoaktywną.

W wyniku suszenia kwiatów konopi co najmniej 75 % masy świeżo zebranej rośliny konopi przekształca się w parę wodną i inne gazy.

Gdy roślina marihuany lub jej część zostanie ścięta i pozostawiona do wyschnięcia, transport płynów wewnątrz rośliny trwa nadal. Otwory wentylacyjne w roślinach marihuany zamykają się natychmiast po zbiorach, co zapobiega wydostawaniu się pary wodnej i spowalnia suszenie. Naturalne procesy zachodzące w roślinie marihuany powoli zatrzymują się wraz z jej wysychaniem. Usuwanie dużych liści i grubych gałęzi w czasie zbiorów może skrócić czas suszenia, ale nierównomierna wilgoć pozostaje w kwiatach, gałęziach i liściach konopi.

Nieprawidłowe lub zbyt szybkie suszenie zatrzymuje skrobię i azotany, a także chlorofil i inne pigmenty w tkankach roślinnych, nadając konopiom nieprzyjemny smak podczas palenia kwiatów marihuany.

Zatem pierwsza rada brzmi: susz kwiaty konopi powoli!

Jak zbudować własną suszarnię do konopi

suszenie pączków konopi w kartonie

Zbuduj z kartonu „mini suszarnię” (wybierz odpowiedni rozmiar, aby zmieścić wszystkie pączki marihuany)

Weź karton, podziuraw go, a następnie przewlecz przez niego sznurek lub drut, tak jak robisz to ze sznurowadłami. Na koniec zostaną Ci dwa luźne końce, które dobrze zawiążesz i zrobisz węzeł. Zawieś konopie coli, używając dolnego patyczka jako haczyka. Musisz pomyśleć o zwisie podczas cięcia i stworzyć gałęzie w kształcie litery L lub V. Jeśli nie możesz powiesić żadnej z kolb konopi lub pąków, użyj klipsa, spinacza do papieru lub szpilki do prania, aby je przymocować.

Jak zacząć zbierać kwiaty marihuany

Wielu hodowców marihuany zaczyna od usunięcia gałęzi z głównej łodygi rośliny marihuany. Większość uważa też, że najłatwiej jest usunąć (przyciąć) liście przed ich wyschnięciem.

Jak suszyć kwiaty konopi w kartonie

  • Utrzymuj temperaturę pomiędzy 18° a 24°.
  • Utrzymuj wilgotność pomiędzy 45% a 55%.
  • Wybierz odpowiednie miejsce do przechowywania i suszenia kwiatów konopi

Początkowe etapy suszenia pączków marihuany

cięcie dużych liści z pąków marihuany

Do najpopularniejszych metod należy wycięcie z głównej łodygi marihuany gałęzi o długości 30-40 cm, usunięcie zbędnych liści, a następnie zawieszenie ich na przygotowanej lince lub drucie rozciągniętym w poprzek skrzynki. Rozstaw pąki tak, aby nie dotykały się wzajemnie i nie opierały o ścianę lub podłogę skrzynki.

Jeśli wyhodowałeś marihuanę z dobrej jakości nasion feminizowanych lub automatycznie kwitnących, powinieneś znaleźć dużo żywicy na liściach i ściętym materiale z roślin marihuany.

Wielu hodowców marihuany zachowuje te „resztki” i wykorzystuje je później do produkcji haszyszu lub salcesonów i ekstraktów. Niektórzy hodowcy wieszają całą roślinę konopi, aby wydłużyć czas suszenia pąków konopi, a tym samym uzyskać lepszy smak. Jednak suszenie roślin konopi w całości znacznie zwiększa szanse na pojawienie się pleśni.

Niezależnie od wybranej metody suszenia, zebrane konopie należy przechowywać w ciemnym pomieszczeniu o stałej temperaturze między 18 a 24°C i wilgotności około 45-55%. Najlepiej z małym wentylatorem, aby delikatnie cyrkulować powietrze w pomieszczeniu. To kontrolowane środowisko jest bardzo ważne, aby zachować smak i aromat kwiatów marihuany. Jeśli jednak masz wyższą wilgotność w pomieszczeniu, wtedy konieczne są częstsze kontrole pączków konopi pod kątem pleśni. Sprawdź zwłaszcza przestrzenie między kwiatami a łodygami konopi. Możemy użyć osuszacza, ale musimy uważać, aby wilgotność nie spadła zbyt mocno, co spowoduje szybsze wysychanie, a to znacząco negatywnie wpłynie na smak Twoich kwiatów. Mierzymy również wilgotność w pudełku, wilgotność nie powinna przekraczać 60%.

W zależności od gęstości kwiatów i warunków otoczenia, ta pierwsza faza zajmie około 10 do 14 dni, aby uznać ją za zakończoną.

Możesz łatwo sprawdzić, czy pąki marihuany są suszone, biorąc łodygę suszonej rośliny marihuany w dłoniach i próbując ją lekko zgiąć, pęknie zamiast się zgiąć.

Ostatni etap suszenia kwiatów konopi

suszone kwiaty konopi w słoiku
  1. Odetnij nadmiar liści konopi od pąków i oddziel je od gałęzi, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  2. Umieść przycięte pąki marihuany w szczelnym pojemniku.
  3. Umieścić szczelnie zamknięte pojemniki w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Po pierwszym dniu przechowywania zauważycie, że buds nie są już tak suche na zewnątrz, jak podczas przechowywania, ponieważ pozostała wilgoć z wnętrza nawadnia zewnętrzne części. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie przesadziłeś już z suszeniem konopi.
  4. W pierwszym tygodniu kilka razy dziennie otwieraj pojemnik i pozwól pąkom „oddychać” przez kilka minut. Pozwoli to również na wydostanie się nadmiaru wilgoci z pojemnika.
  5. Jeśli zauważysz zapach amoniaku po otwarciu pojemnika, oznacza to, że kwiaty nie były wystarczająco suche, gdy je włożyłeś i bakterie beztlenowe konsumują je, co może prowadzić do pleśni lub gnicia konopi, w takim przypadku natychmiast wysusz konopie. Po pierwszym tygodniu wystarczy, że pojemnik z konopiami będzie otwierany tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

Po 2 do 3 tygodni Twoja marihuana znajdzie się w pojemnikach w postaci wysokiej jakości kwiatów marihuany. Niektórzy hodowcy konopi zalecają nawet pozostawienie kwiatów w pojemnikach na okres do 6 miesięcy, aby uzyskać jeszcze lepszy smak.

Jeśli poświęcisz temu procesowi wystarczająco dużo uwagi, osiągniesz doskonałą jakość i smak swoich kwiatów konopi.

W grow shopach można kupić specjalne wiszące siatki do suszenia marihuany, jednak w przeciwieństwie do kartonu nie blokują one światła, a ich cena nie jest bez znaczenia….

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

07/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy