25/11/2022
Artykuły
Przewodniki
Zdrowie

Jak pozbyć się THC z organizmu w 4 krokach

Czy zamierzasz poddać się testom na obecność zakazanych substancji, czy chcesz po prostu pozwolić swojemu ciału odpocząć i odświeżyć się? Jeśli musisz pozbyć się nadmiaru kannabinoidów z organizmu, ten artykuł dostarczy ci kilku pomocnych rad.

Pozostałości substancji (THC) z marihuany mogą pozostać w organizmie do miesiąca, a w niektórych przypadkach nawet dłużej. Dla niektórych pozbycie się kannabinoidów może być łatwe, ale dla innych może być wyzwaniem. Po odstawieniu leku osoby często stosujące go mogą odczuwać drażliwość, bezsenność, niepokój, bóle głowy, wahania nastroju lub brak apetytu. Może wystąpić jeden lub więcej z tych objawów. Użytkownicy medyczni powinni zawsze skonsultować się z lekarzem w sprawie przerwy.

Specjaliści ds. zdrowia wciąż nie są pewni, czy objawy związane z zaprzestaniem używania konopi można uznać za objawy odstawienia. Konopie indyjskie nie są uważane za substancje uzależniające w takim samym stopniu, jak inne substancje, chociaż niektóre osoby doświadczają wspomnianych wyżej objawów po zaprzestaniu częstego używania.

Na co należy uważać podczas oczyszczania z pozostałości THC

Na co należy uważać podczas detoksu THC

Na pewno znajdziesz wiele informacji o tym, jak szybko przeprowadzić detoks od pozostałości konopi w ciągu jednego lub kilku dni. Zazwyczaj są to mity. Metody oczyszczania, których zalecamy unikać, to kora z octu, picie soku żurawinowego lub detoksykacja niacyną.

Jeśli chcesz skutecznie oczyścić swój organizm, a następnie przejść test na obecność nielegalnych substancji, wiedz, że detoksykacja to długotrwały proces. Nie ma drogi na skróty – żadna substancja, sok, herbata czy środek chemiczny nie wypłucze w magiczny sposób Twojego ciała z metabolitów THC w krótkim czasie! Mocz, krew, włosy i ślina… wszystkie mogą być testowane na obecność THC, ale większość testów przeprowadza się ze śliny lub moczu.. Osoby, które używają marihuany rekreacyjnie, regularnie ćwiczą, mają szybszy metabolizm i mniejszą ilość tkanki tłuszczowej, szybciej pozbywają się THC z organizmu.

Wsparcie oczyszczania

Jedynym niezawodnym sposobem na detoks jest stosowanie naturalnych metod, które mogą zająć nawet sześć tygodni, aby całkowicie oczyścić organizm z pozostałości THC. Są to również najbezpieczniejsze metody wypłukiwania THC z organizmu. Większość z nich jest przyjemna i korzystna dla ciała.

Aby uzyskać całkowicie naturalne oczyszczenie, wykonaj 4 poniższe kroki:

1. Wstrzymaj się od THC

Wstrzymaj się od THC

Oczywiste jest, że aby oczyścić się z THC, trzeba przestać spożywać konopie i ich produkty. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się THC, zmniejszenie ilości używanej substancji nie jest skutecznym rozwiązaniem.

Osoby używające marihuany sporadycznie powinny zrobić sobie przerwę od jej używania na co najmniej miesiąc, natomiast osoby używające jej często powinny zaprzestać palenia na co najmniej sześć tygodni, aby umożliwić organizmowi całkowite oczyszczenie.

2. Zrób kilka ćwiczeń

Ćwiczenia i sport są bardzo ważne dla oczyszczania organizmu. THC jest przechowywany w komórkach tłuszczowych ciała, dlatego jeśli masz więcej tkanki tłuszczowej, detoksykacja będzie trwała dłużej. Ćwiczenia takie jak trening cardio i trening siłowy pomogą spalić tłuszcz i zwiększyć metabolizm, co znacznie przyspieszy proces detoksykacji.

3. Hydraty

Picie maksymalnej zalecanej ilości wody pomoże ci oczyścić organizm. Ale uważaj, żeby nie przesadzić z piciem! Nadmierne picie nie przyspieszy tego procesu, a wręcz może zaszkodzić zdrowiu.. Dobre nawodnienie jest jednak niezbędne dla zdrowia i pomaga organizmowi usunąć większość nagromadzonych substancji.

4. Wydostań go z ciała przez skórę

Pocenie się i sauna to świetny dodatek do kuracji oczyszczającej, ponieważ wiele substancji opuszcza ciało wraz z potem. Jest to naturalny sposób oczyszczania, więc jeśli uwielbiasz saunę, włącz ją do swojego planu oczyszczania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zdrowiu i marihuanie, sprawdź nasze pozostałe artykuły w dziale zdrowie.

Na podstawie źródła : softsecrets

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

25/11/2022

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment