09/06/2022

Jak prawidłowo podlewać konopie indyjskie w 23 punktach

Ważne wskazówki dotyczące podlewania roślin marihuany

Nie ma ważniejszego czynnika w uprawie niż podlewanie. Dla tych z Was, którzy czasami mają problemy z zapewnieniem odpowiedniego zaopatrzenia w wodę lub napotkali problem z podlewaniem, przygotowaliśmy 23 wskazówki i porady, które należy znać.

podlewanie roślin marihuany w misce pod doniczką

23 wskazówki, jak uniknąć problemów z podlewaniem

 1. Nasiona potrzebują tylko wilgoci. Nadmierne podlewanie uniemożliwi dopływ tlenu, którego również potrzebują. Kiełkowanie poza glebą jest lepsze.
 2. Ilość i intensywność podlewania zależy od wielkości rośliny marihuany, a także od ilości światła dostarczanego roślinom marihuany.
 3. Jeśli roślina jest mniejsza od innych lub ma mniejsze liście, nie oznacza to, że potrzebuje więcej wody!
 4. Podczas podlewania sadzonek należy zachować ostrożność, aby mała roślina konopi nie opadła na ziemię pod ciężarem wody. Aby utrzymać roślinę w pozycji pionowej, zaleca się użycie butelki z rozpylaczem.
 5. Istnieje mit, że im więcej wody dostarczymy roślinom, tym szybciej będą rosły. Ale to nieprawda.
 6. Najczęstszym problemem wśród hodowców i przyczyną śmiertelności roślin konopi jest nadmierne podlewanie. Korzenie nie otrzymują tlenu i roślina marihuany umiera.
 7. Gleba nie może być ani zbyt sucha, ani zbyt wilgotna. Gdy powierzchnia jest dociskana palcami, woda nie może pryskać na powierzchnię.
 8. Rośliny korzystnie jest podlewać wczesnym rankiem, a nie po południu.
 9. Do podlewania należy używać wyłącznie wody o temperaturze pokojowej. Zbyt zimna woda spowoduje uszkodzenie systemu korzeniowego.
 10. Większe ilości chloru w roztworze podlewającym prowadzą do zwiększenia kwasowości podłoża. Powoduje to zmianę pH gleby, co może prowadzić na przykład do niedoboru wapnia.
 11. Jeśli woda jest skażona dużą ilością substancji chemicznych, należy pozostawić ją w otwartym pojemniku na kilka dni na powietrzu.
 12. Woda destylowana jest odpowiednia, jeśli nawozy (mikroelementy) są dodawane w odpowiednich proporcjach. Gotowanie wody z sieci wodociągowej jest całkowicie zbędne.
 13. Oznaką dobrego nawodnienia jest to, że górne 5 cm podłoża jest lekko wilgotne, ale roślina nadal ma wilgoć w doniczce pod spodem.
 14. Objawem nadmiernego podlewania roślin konopi może być więdnięcie i wypadanie liści, począwszy od dolnej części rośliny.
 15. Zawsze lepiej jest używać opryskiwacza lub zraszacza niż strumienia wody.
 16. Lepiej jest podlewać roślinę bezpośrednio do korzeni i pozwolić, aby nadmiar wody wypłynął, niż pozwolić korzeniom na „wysysanie” wody z miski pod doniczką.
 17. Ograniczenie podlewania w okresie kwitnienia ma pozytywny wpływ na siłę działania rośliny. Podczas kwitnienia należy podlewać rośliny, gdy tylko liście zaczną wykazywać brak wilgoci, zamiast podlewać je regularnie.
 18. Przed podlewaniem należy sprawdzić odczyn pH, na ile to możliwe. Niskie pH wody może mieć długotrwały negatywny wpływ na ogólne pH gleby, a tym samym uniemożliwić dostarczanie składników odżywczych do roślin.
 19. Mimo że jest to roślina o dużych możliwościach adaptacyjnych, preferuje najbardziej regularny cykl podlewania.
 20. Ze względu na różne tempo wzrostu, każda roślina konopi może mieć inne zapotrzebowanie na wodę. Dlatego należy podlewać rośliny pojedynczo i monitorować glebę oraz sygnały od roślin, takie jak więdnięcie.
 21. Woda deszczowa często zawiera większe ilości azotu, co czyni ją doskonałym źródłem podlewania, zwłaszcza w przypadku upraw w pomieszczeniach, ale należy zwracać uwagę na jej kwasowość.
 22. Roślina marihuany lubi obfite podlewanie. Dlatego nie należy obawiać się wystarczającego podlewania (potrzebny jest dobry drenaż, aby nadmiar wody mógł spływać).
 23. Rośliny konopi indyjskich uprawiane w pomieszczeniach nie są narażone na deszcz. Deszcz ma pozytywny wpływ na rośliny na początku fazy wzrostu. Można to przynajmniej częściowo zrekompensować, zraszając roślinę lub stosując nawilżacz powietrza. Nie lubi jednak tej symulacji w fazie kwitnienia.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

09/06/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy