15/11/2021

Jak prawidłowo przycinać rośliny konopi?

Czy wiesz, jak prawidłowo przycinać rośliny konopi? Niezależnie od tego, jakiej techniki używasz, zawsze powinieneś mieć przynajmniej podstawową wiedzę. A my możemy Ci w tym pomóc.

marihuana CBD przycinanie roślin

Przycinanie to czynność, która nie tylko poprawi zbiory, ale także odświeży ogólny cykl życia roślin. Nauczysz się dobrze znanej rutyny, którą zna każdy, kto zajmuje się roślinami.

Może wydawać się wam dziwne, że świadomie odcinacie części swoich roślin. Ale musisz zrozumieć, że te części mogą nie produkować żadnych użytecznych pąków. W większości przypadków dzieje się tak dlatego, że nie otrzymują one potrzebnego im światła – są zacienione. Takie części następnie drenażu mocy z roślin, które mogłyby być wykorzystane do zasilania użytecznych pąków.

Usuwanie poszczególnych części pozwoli roślinie na przekierowanie siły życiowej i składników odżywczych tam, gdzie ich potrzebujesz. Żółte lub brązowe liście należy również usunąć, nie można wiele zrobić, aby pomóc tym. Takie przycinanie zapewni także dobry dopływ świeżego powietrza, dzięki czemu rośliny będą się naprawdę dobrze rozwijać.

Jakie części roślin marihuany należy przycinać?

Jak prawidłowo ścinać gajna strain

Dobrej jakości buds rosną w miejscach, gdzie jest dużo świeżego powietrza i światła słonecznego, co ma tendencję do bycia blisko górnej części rośliny.

Należy usunąć:

  • Najniższe gałęzie, które prawie nie otrzymują światła.
  • Liście więdnące lub zamierające
  • Nisko położone miejsca, gdzie będą rosły kwiaty. Również z powodu braku światła.

W początkowej fazie wzrostu roślina jest wyprostowana i niezbyt gęsto porośnięta, więc codzienna dawka światła słonecznego będzie wystarczająca. Przycinanie szczytów doprowadzi wtedy do tego zagęszczenia, ale do tego jeszcze dojdziemy. Rozpocznij przycinanie, gdy roślina stanie się bardziej masywna.

Kiedy roślina zgęstnieje i zacznie przypominać kształtem krzew, będziesz wiedział, gdzie najprawdopodobniej będą rosły szyszki, więc możesz odciąć poszczególne gałęzie i liście. Należy to zrobić przed fazą kwitnienia. Gdy roślina jest w fazie kwitnienia, nie należy jej ponownie przycinać. Roślina może powrócić do fazy wegetatywnej, co może mieć wpływ na plon.

Praca nad twoimi roślinami konopi

roślina konopi śliwka

Weź parę naprawdę dobrej jakości sekatorów. W przypadku mniejszych roślin i gałązek należy użyć małych, standardowych nożyc lub maszynki do golenia. W przypadku dużych i grubych gałęzi warto zaopatrzyć się w większe nożyczki.

Twoje narzędzia powinny być zawsze starannie naostrzone i czyste. Przecież chcecie, aby wasze rośliny były zdrowe i wolne od infekcji.

  • Najpierw należy oddzielić duże gałęzie. W ten sposób zrobisz najwięcej miejsca na bardziej szczegółową pracę. Zawsze zaczynaj od dołu.
  • Odciąć gałęzie od środkowej części. Z czasem zostaną one przyćmione przez wyższe kondygnacje i nie będą produkować tak dobrej jakości kwiatów.
  • Pozbądź się liści lub gałązek, które więdną i są widocznie nie w porządku.

Już kilka dni po przycięciu można zauważyć pierwsze zmiany. Wydaje się, że roślina budzi się i zaczyna rosnąć.

Zawsze przycinaj w ciągu jednego dnia, nie rozkładaj tego na kilka dni. Po zakończeniu przycinania jednej rośliny zdezynfekuj swoje narzędzia.

przycinanie szczytów and fimming of cannabis plants

To właśnie dzięki tym dwóm metodom przycinania roślina uzyskuje kształt przypominający krzak. Ogólnie rzecz biorąc, przycinanie jest używane do zagęszczania roślin konopi i maksymalizacji zbiorów.

Faszerowanie i topping marihuany

Przycinanie wykonuje się zawsze w fazie wegetatywnej. W ten sposób hormony potrzebne do wzrostu są lepiej redystrybuowane. Tworzą się nowe pędy.

przycinanie szczytów

Jest to wypróbowana i przetestowana metoda praktykowana przez zdecydowaną większość hodowców komercyjnych. Wiele osób przycina roślinę kilka razy w ten sposób, aby ostateczna tekstura była bardziej spójna. Rośliny przycięte w ten sposób mają silną strukturę gałęzi i nie potrzebują tak silnego wsparcia jak rośliny „FIM”.

Fimming

FIM jest w zasadzie techniką celowo niedoskonałego przycinania szczytów. Roślina potrzebuje więcej czasu na odrośnięcie ciętych gałęzi, ale gałęzie boczne i dolne rosną jeszcze szybciej niż przycinanie szczytów.

Przycinanie szczytów i fimowanie należą do grupy metod wykorzystujących wysoki poziom stresu dla roślin. Nie należy więc przycinać roślin zbyt często (częściej niż raz na miesiąc), aby uniknąć hermafrodytyzmu. Należy obserwować miejsca cięć, aż będą wyglądały na suche, pod kątem występowania pleśni, a w przypadku jej pojawienia się należy natychmiast zastosować środek przeciwpleśniowy w sprayu.

Procedura

przycinanie i podcinanie roślin konopi
  • Podobnie jak w przypadku przycinania, potrzebne są czyste i ostre narzędzia, najlepiej nożyczki. Idealnie byłoby wykonać jedno czyste cięcie. Upewnij się, że narzędzia są zdezynfekowane.
  • Gdzie ciąć? Oto główna różnica między przycinaniem szczytów a fimowaniem – lokalizacja. Przycinanie szczytów polega na wycięciu jednego nowego, całego pędu, natomiast przy przycinaniu fimów – na przecięciu pędu na pół. After przycinanie szczytów, two new stems grow. Po fimowaniu można mieć 3-8.
  • Monitoruj wyniki i zobacz, jak zachowują się rośliny konopi po przycięciu. Gdzie są pierwsze pędy itd… Po pewnym czasie możesz powtórzyć proces.

Czy zatem wolisz przycinanie szczytów z uwagi na mocną strukturę całej rośliny? A może fimowanie ze względu na dużą ilość nowych pędów, a co za tym idzie możliwość większego plonu?

Przycinanie oraz inne metody przycinania pozwalają bezpośrednio kontrolować przepływ energii i składników odżywczych w strukturze rośliny. Daje to możliwość lepszego oglądania owoców swojej pracy i śledzenia „zdrowia” uprawy. Nie wspominając o tym, że dzięki częstym kontrolom można uniknąć walki ze szkodnikami, niedoborami żywieniowymi i problemami z glebą. Krótko mówiąc, jest to korzystne pod każdym względem.

Ale zanim zaczniesz przycinać, musisz wyhodować swoje własne rośliny konopi. Do tego potrzebne są najlepsze nasiona i mamy je dla Ciebie gotowe.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

15/11/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy