23/06/2022
Artykuły
Przewodniki

Jak przechowywać kwiatostany konopi?

Jak sprawić, by pąki konopi zachowały dobry smak nawet po kilku latach?

Nie ma praktycznie żadnych naukowo potwierdzonych dowodów na temat najbardziej optymalnych temperatur, poziomów wilgotności i metod przechowywania pąków konopi.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem przechowywania pąków konopi jest przechowywanie ich w szczelnym szklanym pojemniku, w ciemnym miejscu, w temperaturze od 15 do 21 stopni Celsjusza i wilgotności 62%.

Jakich pojemników należy używać do przechowywania ganji?

Szklany pojemnik z hermetyczną pokrywką

Jeśli chodzi o przechowywanie marihuany, hermetyczne pojemniki z nieporowatego, pełnego szkła są idealne do zachowania aromatu i smaku, a jednocześnie zapobiegają uszkodzeniu delikatnych kwiatów podczas przechowywania. Równie ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru słoika. Pamiętaj, że zbyt duża ilość powietrza jest szkodliwa. Można też rozważyć zakup niedrogiej zgrzewarki próżniowej, aby usunąć jeszcze więcej powietrza. Wystawienie na działanie światła również nie jest korzystne, dlatego przechowuj słoik w ciemnym miejscu, aby pączki dłużej zachowały świeżość.

szklany pojemnik na kwiaty marihuany

Pojemniki z nieprzezroczystego lub ciemnego szkła

Możesz kupić szklane pojemniki wykonane z kolorowego lub nieprzezroczystego szkła, możesz też zrobić własny, zaklejając zewnętrzną stronę pojemnika czarną nieprzezroczystą taśmą. Kluczem do zachowania świeżości konopi jest zapobieganie wystawianiu ich na działanie światła i temperatury.

pojemniki z ciemnego szkła na kwiatostany konopi

Jak długo gandzia zachowuje świeżość?

Dobrze przechowywana marihuana może przetrwać od kilku miesięcy do kilku lat. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że moc i jakość marihuany nie zmieni się po dobrej fermentacji, nie wahaj się umieścić słoików w zamrażarce, gdzie przetrwają kilka lat bez żadnych zmian.

Czy dobrym pomysłem jest przechowywanie marihuany w zamrażarce?

Jeśli marihuana była już suszona i fermentowana przez co najmniej 4 tygodnie, można ją umieścić bezpośrednio w zamrażarce. Podobnie jak w poprzednim punkcie, przechowuj konopie w szczelnych słoikach i umieść je w zamrażarce. Ważne jest, aby upewnić się, że słoiki są naprawdę szczelne, ponieważ w przeciwnym razie mróz będzie nadal wysuszał konopie, a po miesiącach przechowywania nie będziesz miał nic poza wysuszonymi resztkami niezbyt silnie pachnących patyczków. Należy również pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas obchodzenia się z konopiami z zamrażarki, ponieważ zamrożone włoski łatwo się odłamują, co może obniżyć moc marihuany.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Peca Sarm

23/06/2022

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment