02/05/2022

Jak rozpoznać dobrą marihuanę?

Na pierwszy rzut oka odróżnienie naprawdę dobrej jakości „trawy” od trawy słabej jakości może nie być łatwe. W każdym razie kluczowymi cechami, które odróżniają dobrą marihuanę od złej, są zapach, wygląd i konsystencja kwiatostanów. Nie ma znaczenia, czy są to odmiany CBD, czy nie. W tym artykule zastanowimy się, jak rozpoznać dobre zioło, nie próbując go.

Na co należy zwrócić uwagę:

1) Zapach

dobra marihuana
zapach marihuany

Dobra marihuana uprawiana i przetwarzana zgodnie z najwyższymi standardami ma zazwyczaj intensywny i przyjemny aromat. Istnieje wiele określeń na rodzaje zapachów, jakie wydzielają konopie wysokiej jakości, np. skunk, diesel czy sosna. Wspólnym mianownikiem jest to, że marihuana o dobrym zapachu jest wyrazista, ostra i charakterystyczna. Im silniejszy aromat, tym większe prawdopodobieństwo dobrego doświadczenia podczas palenia.

Jednak niektóre odmiany mogą być mylące ze względu na swój subtelny, na pierwszy rzut oka, ziemisty i trudny do uchwycenia zapach. To właśnie cechuje niektóre odmiany z rodowodem kush, a mimo to mogą one być najwyższej klasy.

2. Wygląd

Pierwszą rzeczą, na którą prawdopodobnie zwrócisz uwagę, jest kolor pąków. Typowa zieleń ma wiele odcieni, ale nie powinna być jaskrawo zielona. Dobrze wysuszone pąki marihuany mają bardziej stonowane odcienie. Marihuana premium może zaskakiwać całą gamą kolorów, a pożądane są odcienie czerwone, niebieskie lub fioletowe, czasem naprawdę głęboko fioletowe. Nie powinien to być jednak kolor szary, brązowy lub jasnobrązowy. Oznacza to, że kwiaty są spleśniałe, uszkodzone przez światło lub stare.

dobra marihuana
Nukaseeds Cleopatra

Typowa jest również obecność pomarańczowo-brązowych włosków – są to blizny dojrzałe. Jeśli pąki zostały zebrane przedwcześnie i blizny są jeszcze białe, po wysuszeniu punkt jest raczej szary niż brązowy.

Innym ważnym wizualnym wskaźnikiem dobrej marihuany jest ilość włosków. Są to mikroskopijne, błyszczące, krystaliczne gąbki na powierzchni pąków, które zawierają związki odpowiedzialne za zapach, smak i działanie konopi. Im więcej trichomów można zobaczyć gołym okiem, tym lepiej. Jeśli nie masz doskonałego wzroku, użyj szkła powiększającego, aby dobrze się przyjrzeć.

Należy uważać na bardzo ciemne lub czarne pędy, co może wskazywać na pleśń w czasie zbiorów.

3. Dotknij strony

dotyk marihuany
Dotyk marihuany

Naprawdę dobrej jakości pączki powinny być lepkie i lekko gąbczaste, gdy się ich dotknie lub delikatnie ściśnie między palcami. Łodygi powinny pękać przy zginaniu, a patyk powinien się stosunkowo łatwo łamać., ale uwaga – nie może być zbyt sucha. Zbyt wysuszone pąki są „chrupiące”, łatwo się kruszą i rozpadają.

Jednocześnie pąki nie powinny być zbyt mokre ani miękkie, ponieważ istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo rozwoju pleśni lub gnicia.

4. Struktura pączka

struktura konopi
dobra struktura

Struktura i efekt zazwyczaj nie mają ze sobą wiele wspólnego. Szyszki odmian sativa są zwykle lekkie i puszyste, podczas gdy szyszki odmian indica mają bardziej zwartą i gęstą strukturę. Wyjątkowo puszyste kwiatostany mogą być oznaką, że roślina nie była uprawiana w dostatecznym oświetleniu i nie osiągnęła swojego potencjału.

Wszystkie nasiona marihuany z Nukaseeds są najwyższej jakości, świeże i wysokiej jakości., sprawdź nasze odmiany. Znajdziesz tu zarówno nasiona feminizowane, jak i automatycznie kwitnące, a także specjalną odmianę konopi CBD.

Niezależnie od tego, co robisz, bądź bezpieczny i baw się dobrze!

Nukaseeds logo
logo nukaseeds

Źródło: softsecrets.com

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

02/05/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy