09/09/2022

Jak rozpoznać wysokiej jakości nasiona konopi.

Skąd wiesz, czy masz wysokiej jakości nasiona marihuany? Chociaż los tych małych nasion marihuany będzie ostatecznie zależał od genetyki, a właściwa opieka pomoże im osiągnąć pełny potencjał, istnieje kilka znaków, które mogą powiedzieć ci, czy masz wysokiej jakości nasiona marihuany.

8 oznak jakości nasion marihuany

Ważenie się na nasiona konopi

#1 Waga

Waga często idzie w parze z wielkością, ale cięższe nasiona są zazwyczaj lepszej jakości niż lżejsze.

różne kolory nasion marihuany

#2 Kolor

Chociaż nie wszystkie nasiona marihuany mają taki sam kolor, istnieją pewne wspólne cechy. Zdrowe, żywe nasiona mają kolor od jasnego do ciemnego brązu. Jasnozielone lub nawet białawe nasiona są słabo rozwinięte i należy je odrzucić. Zdrowa sarenka będzie miała również na swojej skorupie wzór pręgowany lub żółwiowy.

#3 Przechowywanie

przechowywanie nasion w Norwegii

Nasiona konopi powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu, aby uniknąć uszkodzenia przez słońce, krytycznego wysuszenia lub pleśni.

Chociaż w niektórych przypadkach nasiona konopi mogą być żywotne przez ponad 5 lat, najlepsze nasiona pod względem kiełkowania są nie starsze niż 18 miesięcy.

Przechowywanie w zamrażarce może znacznie przedłużyć żywotność nasion marihuany, ale musimy zapewnić, że wilgoć nie może skondensować się w pojemniku na nasiona, a pojemniki próżniowe mogą w tym pomóc. Warunki muszą być stabilne, więc zamrażarka w częstym użyciu nie jest odpowiednia.

Możesz również przeczytać pełny artykuł na temat przechowywania nasion marihuany

#4 Test pływalności

Wysokiej jakości nasiona konopi w szklance wody.

Nasiona konopi wrzuć do szklanki letniej wody i pozostaw na około pół godziny. Po tym czasie zdrowe nasiona zatoną, a te „złe” pozostaną pływające. Namoczenie nasion pozwoli na przejście wilgoci przez błonę ochronną i zasygnalizuje nasionom, że nadszedł czas na wzrost.

Próby tej nie należy wykonywać, jeśli zamierza się przechowywać nasiona po przeprowadzeniu próby.

Możesz również przeczytać pełny artykuł na temat kiełkowania

#5 Rozmiar

Nasiona konopi należy przechowywać w wilgotnym środowisku.

Największe nasiona w obrębie danego gatunku mają zazwyczaj więcej zmagazynowanej energii i mają większy potencjał, aby dojrzeć w produktywną roślinę marihuany. Zauważ, że odmiany indica mają tendencję do produkowania większych nasion niż odmiany sativa, więc upewnij się, że porównujesz nasiona marihuany tej samej odmiany.

#6 Okładka

Wysokiej jakości nasiona marihuany mają woskową powłokę ochronną. Nasiona, które wyglądają na matowe, prawdopodobnie nie są tak żywotne i należy ich unikać.

#7 Shape

Wysokiej jakości nasiona konopi mają kształt łezki Płaskie lub zdeformowane nasiona mają mniejsze szanse na wykiełkowanie w wysokiej jakości rośliny konopi.

#8 Tekstura

Good quality marijuana seeds will be robust. Nasiona marihuany powinny mieć twardą skorupę, aby chronić życie w środku. Nasiona, które są miękkie, giętkie lub kruche raczej nie wykiełkują.

animowane logo nukaseeds

Jeśli chcesz spróbować wysokiej jakości nasion marihuany, zapoznaj się z naszą ofertą.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

09/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy