25/02/2022

Jak sadzić rośliny marihuany

Co powinieneś wiedzieć o sadzeniu roślin marihuany?

Kiedy sadzić nasiona marihuany na zewnątrz?

Od połowy kwietnia do końca maja to idealny czas na sadzenie nasion konopi w większości krajów europejskich. Zwracaj uwagę na prognozę pogody dla Twojego kraju, jak również na długoterminowe prognozy meteorologów. To pomoże Ci wybrać konkretny dzień odpowiedni do kiełkowania. Nie należy wystawiać młodych pędów bezpośrednio na zewnątrz, niech się trochę wzmocnią najlepiej w warunkach wewnętrznych lub szklarni. Nie bądź pochopny, późniejsze sadzenie ma tylko niewielki wpływ na plony, ale nie na inne cechy, jakie będzie miała roślina marihuany.

Kiełkowanie nasion konopi

Nasiona marihuany są wybierane z najsilniejszych roślin konopi. Dojrzałe nasiona są koloru żółto-brązowego do brązowego lub szarego. Są one jeszcze zielone lub białe, gdy są niedojrzałe. Uważaj na nasiona, które są grubo czarne, ponieważ są zgniłe i mają zerowe szanse na wykiełkowanie.

przyszłe rośliny marihuany

Najlepszym sposobem na przechowywanie nasion marihuany jest przechowywanie ich w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu, najlepiej w lodówce. Jeśli masz w domu stare nasiona, które mają więcej niż 3 lata, ryzykujesz, że będą one niepłodne.

Aby zapewnić dobry wzrost nasion marihuany, przed kiełkowaniem należy je namoczyć w letniej wodzie na 24 godziny. Po wykiełkowaniu nasion marihuany, przenieś je do małych doniczek, aż roślina osiągnie wysokość, która nie będzie zagrożona przez żywioły, trwa to zazwyczaj 2-3 tygodnie.

Jeśli szukasz nasion marihuany o wysokiej szybkości kiełkowania, sprawdź nasz bank nasion Nukaseeds, gdzie znajdziesz najświeższe nasiona marihuany.

Kiedy przesadzać rośliny marihuany na zewnątrz?

uważaj na korzenie roślin konopi indyjskich

Gdy roślina osiągnie wysokość 15-20 cm, jest gotowa do posadzenia w gruncie. Aby zapobiec wysuszeniu roślin marihuany przez popołudniowe promienie UV, należy sadzić je wieczorem. Najniższe temperatury muszą być powyżej 15 stopni Celsjusza

Podlewanie roślin konopi

uwaga na zbyt dużą ilość wody w roślinach konopi

Podlewaj rośliny marihuany tak, aby gleba była wilgotna, ale nie błotnista. Małe rośliny podlewaj codziennie, większe co 2-3 dni.

Można zmniejszyć podlewanie przed datą zbiorów, co również zwiększy produkcję żywicy i THC. Zwróć uwagę na prognozę pogody, aby w nocy temperatura nie spadła poniżej 14°C.

Należy uważać z nawożeniem roślin konopi, które mają mniej niż 3 tygodnie, ponieważ istnieje ryzyko ich spalenia. Dlatego opryskiwać należy tylko starsze rośliny konopi. Aby zapewnić lepsze pobieranie składników odżywczych, nawóz należy stosować wieczorem i dokładnie spryskać. Powtarzać 3 razy po kolei raz w tygodniu. Rozpocząć od mniejszych dawek (niż zalecane przez producenta) i powoli zwiększać każdą kolejną dawkę

Fotoperiod

Każda odmiana fotoperiodyczna wie o zbliżającej się zimie na podstawie długości dnia i nocy i odpowiednio kontroluje swój wzrost. Kiedy dni są długie, a noce krótkie, roślina konopi rośnie w siłę. Gdy zbliża się jesień, dni stają się krótsze, a roślina marihuany zaczyna kwitnąć. Wystarczy dwa tygodnie nocy trwających po 12-13 godzin. Ale zależy to również od odmiany konopi i pogody.

Jeśli chcesz, aby twoje konopie kwitły w optymalnych temperaturach pod koniec sierpnia, sztucznie wydłuż noc do 10-13 godzin w połowie sierpnia, być może przez przykrycie. Metoda ta jest przydatna podczas częstych październikowych przymrozków.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

25/02/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy