11/08/2022

Jak suszyć pąki konopi

Suszenie pąków marihuany – ostatni krok przed cieszeniem się swoimi zbiorami.

Zbieranie pąków marihuany jest jednym z najbardziej ekscytujących zajęć podczas sezonu wegetacyjnego, ale po ścięciu pąków Twoja praca jeszcze się nie skończyła. Po zbiorach większość producentów przeprowadza proces suszenia i peklowania, aby zmniejszyć wilgotność i poprawić smak i aromat kwiatów.

Dlaczego świeżo zebrane pąki konopi trzeba suszyć? Czy można je palić zaraz po zbiorze? Jak suszyć marihuanę w budżecie? Ten przewodnik po suszeniu konopi opisuje jeden z najważniejszych kroków w uprawie wysokiej jakości buds.

Co oznacza suszenie marihuany?

Suszenie kwiatów konopi odbywa się po zbiorach i polega na zawieszeniu świeżo ściętych gałęzi z kwiatami konopi lub samych pąków konopi na sicie w celu wysuszenia. W kontrolowanym klimacie nadmiar wilgoci odparowuje z roślin konopi i pozwala wydobyć ich smak i aromat.

Dlaczego suszenie marihuany jest ważne?

Metoda suszenia konopi jest bezpośrednio związana z jakością suszonych kwiatów marihuany.Nieprawidłowo wysuszone badyle marihuany mogą rozwinąć pleśń, która jest szkodliwa do spożycia i powoduje gorzki smak ze względu na wysoką zawartość chlorofilu. Odpowiednie suszenie rośliny marihuany pozwoli Ci uzyskać najlepszy smak, aromat i potencję.

Przyspieszenie procesu suszenia lub zbyt długie suszenie roślin marihuany może mieć negatywny wpływ na jakość pąków marihuany. Niedostateczne wysuszenie konopi zwiększa ryzyko wystąpienia pleśni. Nadmierne wysuszenie może doprowadzić do powstania kruchych i łamliwych kwiatów.

Co jest potrzebne do suszenia konopi?

Do suszenia konopi potrzebujesz:

  • Klimatyzowana suszarnia/przestrzeń
  • Stojak do suszenia lub wieszak
  • Wentylator wyciągowy i ssący
  • Szczelne pojemniki do przechowywania kwiatów
  • Wilgotnościomierz do monitorowania temperatury i wilgotności
  • Wentylator obiegowy
  • Nawilżacz lub osuszacz

Jakie jest idealne środowisko do suszenia kwiatów konopi?

Aby osiągnąć optymalne suszenie pąków marihuany, susz kwiaty marihuany w czystym i zdezynfekowanym miejscu. Światło słoneczne lub sztuczne oświetlenie może przyspieszyć odparowanie olejków eterycznych rośliny. Środowisko suszarni zmienia się w zależności od klimatu panującego na danym terenie.

Upewnij się, że suszarnia utrzymuje właściwą temperaturę i wilgotność względną (RH):

Temperatury: 18º do 24º C
RH% : 50 to 55 %

Pomieszczenia do suszenia konopi muszą być odpowiednio wentylowane. Zapewnij regularny dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Podczas suszenia roślin konopi może być konieczne zastosowanie różnych strategii w celu zmniejszenia zapachu odparowanych terpenów.

Jak suszyć kwiaty konopi?

Przed suszeniem kwiatów marihuany należy ściąć roślinę konopi. Czas zbiorów zaczyna się zwykle, gdy większość trichomów rośliny zmieniła kolor na bursztynowy. W niektórych przypadkach hodowcy mogą pominąć proces suszenia i dojrzewania i zamrozić kwiaty marihuany, aby uzyskać świeże produkty, takie jak żywica, która ma wyższe stężenie terpenów.

gałęzie konopi z pąkami marihuany powieszone do góry nogami do suszenia

Sposób suszenia kwiatów zależy od tego, czy stosujemy technikę cięcia na mokro czy na sucho. Kwiaty przycinane na mokro są pozbawiane nadmiaru liści, gdy są najświeższe. Przycinanie na sucho jest bardziej powszechne w obiektach komercyjnych i polega na obcinaniu gałęzi, zawieszaniu ich do góry nogami i przycinaniu ich liści, gdy roślina jest sucha.

suszenie kwiatów konopi na sitach

Istnieją dwa główne sposoby suszenia roślin marihuany. Jeśli przed suszeniem przycinamy roślinę konopi, możemy ją suszyć na sicie. Jeśli nie macie sita, możecie je wyłożyć na tekturę. Należy tylko pamiętać o obracaniu pąków, aby uniknąć zbyt mokrych miejsc.

Jeśli planujesz powiesić gałęzie do góry nogami, zostaw „V” na łodydze każdej gałęzi. Zawieś pąki do góry nogami w otwartej przestrzeni z dużym przepływem powietrza. Upewnij się, że zebrane konopie nie znajdują się w przeciągu.

Jak długo trwa suszenie kwiatów konopi?

Kwiaty konopi mogą potrzebować od tygodnia do dwóch tygodni, aby całkowicie wyschnąć. Czas suszenia zależy od temperatury, wilgotności względnej, światła i czystości pomieszczenia, w którym odbywa się suszenie. Wydajność i wielkość kwiatów konopi może również wpłynąć na czas suszenia.

Unikaj przyspieszania procesu suszenia poprzez używanie suszarek do włosów, piekarników czy mikrofalówek. Twoje kwiaty nie tylko będą miały zły smak i zapach, ale również stracisz wiele z ich kannabinoidów i terpenów. Jeśli planujesz użyć wentylatora, pozwól mu cyrkulować powietrze wokół pąków konopi, ale nie bezpośrednio na kwiaty, co grozi ich zbyt szybkim wysuszeniem.

Jeśli łodygi nie zginają się, ale pękają przy zginaniu, można powiedzieć, że konopie są wysuszone. Po czterech do pięciu dniach będziesz wiedział, czy gałązki marihuany są wystarczająco suche. Kwiaty będą jeszcze zawierać pewną ilość wilgoci, która jest usuwana podczas suszenia konopi.

Jak przechowywać suszone pąki konopi: proces suszenia

słoiki do suszenia kwiatów marihuany

Po wysuszeniu konopi, hodowcy muszą przeprowadzić proces dojrzewania. Zazwyczaj polega to na umieszczeniu odpowiednio wysuszonych szyszek w szczelnym pojemniku, gdzie będą się utwardzać przez kilka tygodni lub miesięcy. Słoiki z puszkami o szerokich ustach są świetnymi pojemnikami do suszenia kwiatów. Konopie powinny być suszone w chłodnym, ciemnym miejscu o wilgotności względnej od 55 do 65%.

Pojemniki z kwiatami konopi powinny być otwarte przez co najmniej 20 minut kilka razy dziennie, aby wymienić stare powietrze na nowe. Sprawdź, czy twoje kwiaty nie mają pleśni. Dojrzewanie może trwać od dwóch tygodni do sześciu miesięcy, w zależności od genetyki rośliny i indywidualnych preferencji.

Co wpływa na twardość szyszek konopi i jak ją zwiększyć?

Każdy chce mieć jak najwięcej pięknych i dużych konopi, a w naszym artykule powiemy jak to zrobić.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Peca Sarm

11/08/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy