19/09/2022

Jak wybrać najlepszy nawóz dla roślin konopi indyjskich

Gubisz się w ogromnym wyborze nawozów do konopi na rynku ? Postaramy się, aby było to dla Ciebie jasne.

Uprawa własnych konopi może być satysfakcjonującym doświadczeniem. Przy odrobinie troski i uwagi będziesz miał niezawodną dostawę zdrowych pąków. Najlepiej jednak osiągnąć to poprzez zaopatrzenie się w odpowiedni nawóz dla konopi.

Ten obszar często może być nieco zagmatwany. Do wyboru są trzy sposoby.

  • Rodzaj nawozu: syntetyczny, organiczny i hybrydowy
  • Przeznaczenie nawozu : gleba, hydro i coco
  • Sposób mieszania nawozów : Ile części nawozów zmieszasz

Rodzaj nawozu

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj kupowanego nawozu. The two main types are synthetic or organic, and a third option is a hybrid.

Nawóz syntetyczny a organiczny

Nawóz syntetyczny

Zaletą tych nawozów jest ich korzystna cena. Częstym problemem związanym z nawozami syntetycznymi jest przesolenie gleby i późniejsze spalenie roślin konopi. Ten rodzaj nawozu nie przyczynia się do powstania godnych mikroogranizmów podczas uprawy w glebie. Jeśli wybierasz do uprawy nawozy syntetyczne, wykonaj dłuższe płukanie przed zbiorami, aby pozbyć się wszelkich pozostałości po nawozach, które bardzo negatywnie wpływają na smak i spalanie marihuany.

Plantatorzy marihuany używają tych nawozów rzadko.

Nawóz organiczny


Głównymi zaletami nawozu organicznego (bio) jest poprawa środowiska glebowego poprzez dodanie materiałów organicznych oraz znacznie mniejsze ryzyko spalenia roślin konopi w wyniku przenawożenia. Wadą jest natomiast wyższa cena.

Nawóz hybrydowy

Nawozy hybrydowe (mineralne) są kompromisem pomiędzy produktami syntetycznymi a organicznymi, oferując korzyści z obu tych rozwiązań. Ten rodzaj nawozu jest jak dotąd chyba najbardziej rozpowszechnionym sposobem karmienia roślin konopi wśród hodowców.

Przeznaczenie nawozu

Na rynku specjalistycznych nawozów dla roślin konopi można znaleźć trzy podstawowe rodzaje, które przeznaczone są do uprawy w glebie, w systemach hydro lub w kokosie. Istnieją również nawozy dla dwóch z nich lub nawet uniwersalne nawozy dla wszystkich systemów uprawy.

Nawozy do gleby

Nawozy glebowe (zwłaszcza organiczne) mogą znacznie poprawić smak zbiorów, ale w większości nie mogą być stosowane w hydroponice i często nie nadają się do uprawy kokosów.

Nawozy dla hydroponiki

Nawozy dla hydro są zazwyczaj mineralne (ale organiczne też istnieją). Nie zawierają niczego, co mogłoby poprawić środowisko korzeniowe w glebie. Nadają się do wykorzystania w coco i w glebie. Brak elementów poprawiających właściwości gleby czyni je mało skuteczną opcją dla gleby. Nadają się jednak jako tymczasowy zamiennik specjalnych nawozów glebowych.

Nawóz do coco

Nawozy do coco są mniej więcej identyczne jak nawozy hydroponiczne, z niewielkimi różnicami w proporcjach mikroelementów. Ten rodzaj nawozu może być stosowany we wszystkich trzech systemach uprawy, podobnie jak nawozy hydroponiczne z tą samą wadą dla gleby. Rosnąca popularność uprawy kokosa zmusiła większość znanych producentów do włączenia tego typu nawozu do swojej oferty.

Metoda mieszania nawozów – liczba części

Różni producenci nawozów oferują nawozy osobno do wzrostu i kwitnienia roślin konopi składające się z kilku części, z nielicznymi wyjątkami nawozów jednoczęściowych. Na przykład GreenHouse wszystko w jednym proszku do wzrostu i rozkwitu w porównaniu do Advanced hydroponics 3 płyny – wzrost, rozkwit i mikro – które są używane przez cały okres uprawy w różnych proporcjach. Rośliny Cannabis wymagają różnych proporcji makroskładników w różnych etapach uprawy. Dlatego też wskazane jest, aby zaawansowani hodowcy stosują nawozy wieloskładnikowe i dostosowują NPK (makroelementy) do potrzeb danej odmiany konopi i innych czynników. Z kolei dla początkujących hodowców preferowane są nawozy o mniejszej liczbie części, ze względu na ich prostotę, a tym samym zmniejszenie możliwości popełnienia błędu przez człowieka.

Używanie lub nieużywanie dopalaczy

bloombastic-booster-cannabis

Na rynku nawozów do konopi jest też szeroki wybór boosterów i stymulatorów. Większość z nich jest bardzo droga. Jednak ich działanie jest naprawdę znaczące, a inwestycja zwykle się opłaca (jeśli są udane zbiory). Najczęściej stosuje się je w uprawie indoor, a zwłaszcza w systemach hydroponicznych i coco.

Aby prawidłowo stosować nawozy, dobrze jest wiedzieć, jakie są objawy niedoboru pokarmowego różnych pierwiastków w roślinach konopi. Jeśli ich nie znasz lub chcesz odświeżyć swoją wiedzę, odwiedź artykuł na ten temat.

stworzony przez Lucas Zaoral

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

19/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy