23/08/2021

Jak wyhodować własną roślinę macierzystą konopi?

Czy wiesz, co to jest roślina macierzysta konopi? Czy kiedykolwiek rozważałeś wyhodowanie własnej rośliny z nasion marihuany? Powiemy Ci, jak to zrobić.

Co to jest roślina mateczna konopi

roślina mateczna konopiRośliny marihuany pochodzą z dwóch źródeł: albo kupuje się pożądane nasiona, albo robi się klony. Rośliny mateczne są kluczowe dla tego ostatniego wariantu – z nich powstają klony. Dobrze dobrane rośliny mateczne są bardzo cenione. Ich klony to genetyczne kopie, które są regularnie odcinane i sadzone.

Roślina macierzysta jest w fazie wegetatywnej dla całego życia. Na tym etapie można regularnie przycinać klony, ale nie za często. Zaleca się brać klony nie częściej niż raz w miesiącu, aby roślina macierzysta nie była zbyt zestresowana, co jest szczególnie prawdziwe w przypadku młodych matek.

Dlaczego dobrze jest mieć własną roślinę macierzystą konopi?

Czy chcesz mieć swoją własną roślinę matkę?Roślina matka zapewni Ci 100% spójności genetycznej, więc jej klony będą miały ten sam smak, aromat, efekty i profil terpenowy. Ponadto, wszystkie klony będą rosły w podobnym, jeśli nie takim samym tempie, z taką samą jakością plonów i wyglądem. Istnieje również gwarancja, że klony z żeńskiej rośliny macierzystej będą żeńskie. Jest to najlepszy sposób na uprawę marihuany metodami SoG lub Scrog.

Wyhodowanie rośliny-matki może również zaoszczędzić czas i trochę pieniędzy. Nie będziesz musiał kupować nowych nasion.

Wybór rośliny macierzystej

Ponieważ klony są genetycznie identyczne ze swoimi matkami, niezwykle ważne jest, aby roślina macierzysta marihuany była możliwie najwyższej jakości, ponieważ każda roślina konopi z nasion jest unikalna.

Jak wybrać najlepszą roślinę mateczną dla konopi:

ganja roślina matka nukaseeds

1. Kup nasiona najlepszej możliwej odmiany, z której będziesz mógł wybierać.

2. Po około dwóch miesiącach uprawy, weź kilka klonów zamiast toppingu z każdej rośliny, które mają stać się matką.

3. Oznacz swoje klony, więc wiesz, które rośliny macierzyste są z i rozwijać je w sposób standardowy. Niech matki nadal rosną w wegetację.

4. Podczas uprawy stopniowo usuwać najsłabsze rośliny z klonów, w tym ich matki. Przed zbiorem należy usuwać tylko naprawdę słabe rośliny. Pomiń ten krok, jeśli wybierasz z małej liczby matek

klon konopi do cięcia nukaseeds

5.Zarejestruj cechy i zrobić zdjęcie każdego klonu aż do zbiorów.

6. Porównaj smak, aromat, siłę i właściwości haju.

7. Oceń, które cechy są dla Ciebie najważniejsze i wybierz jedną lub więcej przyszłych roślin macierzystych w oparciu o to.

8. Gdy masz już zwycięzcę, usuń resztę.
Gratulacje, właśnie dokonałeś wyboru roślin macierzystych konopi.

Jak zachować roślinę macierzystą konopi?

twoja własna roślina macierzysta marihuany

Kiedy już wybierzesz roślinę macierzystą, musisz stworzyć idealny schemat żywieniowy. Musi być zdrowa przez całe swoje istnienie i dobrze radzić sobie ze stresem, bo odcinasz jej część.

Możesz uprawiać matkę dla klonów przez kilka lat. Zgłaszano, że trwa to nawet 10 lat, ale to jest ekstremalne. Nawet najbardziej doświadczeni hodowcy nie są w stanie uniknąć dodatkowego stresu przez tak długi okres czasu. Hermafrodytyzm jest wtedy częstą konsekwencją i w takim przypadku roślina macierzysta konopi jest bezużyteczna. Idealny czas na wymianę matki to okres od 2 do 4 lat. Nie radzimy zaczynać od roślin matecznych początkującym hodowcom, ponieważ jest to jedna z królewskich dyscyplin uprawy.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

23/08/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy