28/05/2021

Jak wykiełkować nasiona konopi Cleopatra?

Czy można wykiełkować nasiona marihuany? W tym przypadku, nasiona konopi Cleopatra nie będą problemem, ale wolimy powiedzieć Ci co i jak.

Jak wykiełkować odmianę marihuany Cleopatra?

Z naszą odmianą Cleopatra nie będziesz musiał wybierać żadnych specjalnych procedur kiełkowania. To nadal są nasiona konopi i trzeba tylko wybrać odpowiednią metodę.

Omówmy kilka podstawowych informacji na temat kiełkowania i metod, które należy wybrać do tej czynności..

Kiełkowanie nasion konopi

Jak kiełkować nasiona konopi Cleopatra?Zacznijmy od początku i powiedzmy, czym właściwie jest kiełkowanie. Nasiona tworzą się na zapłodnionej roślinie i wypadają z jej osłony w miarę dojrzewania. Nasiona są zazwyczaj bardzo odporne i mogą przetrwać mróz i wyższe temperatury. Jednak nasiona roślin ciepłolubnych mogą nie przetrwać w tak ekstremalnych warunkach. Nie przechowuj nasion konopi w zamrażarce ani w zbyt wysokich temperaturach.

Nasiono składa się z niełupki, czyli suchej otoczki chroniącej zarodek przyszłej rośliny – bielma, liścieni i komórki macierzystej. Aby nasiona ożyły (wykiełkowały), należy stworzyć im odpowiednie warunki, którymi w tym przypadku są wilgoć i ciepło. W wilgotnym i ciepłym środowisku nasiono zaczyna wchłaniać wodę, owocnia pęka i powstaje zarodek. Zdrowe nasiona mają wystarczająco dużo energii, aby wykiełkować bez potrzeby stosowania dodatkowych składników odżywczych. Zwykle więc nasiona kiełkują przy użyciu zwykłej wody bez nawozu.

Na kiełkowanie nasion wpływa kilka czynników. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest wiek nasion. Nasiona mogą czekać na swoją kolej przez długi czas, jeśli są dobrze przechowywane. W takim przypadku mogą one służyć przez kilka lat. W naturze nasiona marihuany zazwyczaj czekają 6-8 miesięcy, aby wykiełkować. Nasiona osiągają najlepsze wyniki w ciągu dwóch lat, ale może to trwać dłużej. Jak wspomniano, miejsce przechowywania ma istotny wpływ na trwałość nasion. Idealnym miejscem do przechowywania nasion jest lodówka. Temperatura wynosi zazwyczaj od 6 do 10°C, jest ciemno, a wilgotność powietrza jest względnie stała. Nawet w lodówce nasiona powinny być przechowywane w jakimś pojemniku (słoik, pudełko, specjalna plastikowa skrzynka), który zapewni stałą wilgotność i zapobiegnie wysychaniu nasion. Ostatnim ważnym czynnikiem wpływającym na kiełkowanie jest sama metoda kiełkowania. Za chwilę opiszemy najlepsze praktyki.

Czy trudno jest wykiełkować nasiona marihuany Cleopatra?

Nie jest. Jeśli będziesz dokładnie przestrzegać poniższych procedur, nie możesz się pomylić.

Jaką metodę powinienem wybrać?

W dzisiejszych czasach istnieje już wiele sprawdzonych sposobów na to, aby nasiona marihuany prawidłowo wykiełkowały. Wybraliśmy dwa gwarantowane, które spełnią swoje zadanie.

Kiełkowanie nasion konopi na papierowej serwetce

 wykiełkowane nasiona na tamponieAlbo pozwolimy im wykiełkować bezpośrednio w podłożu (gleba, wełna mineralna, kokos, itp.), albo najpierw pozwolimy im wykiełkować na papierze do kiełkowania/włókninie i zasadzimy je dopiero, gdy kiełki wykiełkują. Przy kiełkowaniu w glebie lub kokosie dobrze jest używać małych papierowych doniczek. Procedura kiełkowania nasion na zwilżonej wacie. Najpierw namocz nasiona w wodzie przez 12 godzin, a następnie przenieś je na zwilżoną watę i przykryj, aby utrzymać je w ciemności. Można je również zasadzić w doniczce, która będzie się stopniowo rozkładać. Inną opcją są tabletki do sadzenia Jiffy, które wchłaniają optymalną ilość wody, a ich konsystencja pozwala nasionom łatwo kiełkować. Ma to tę zaletę, że ułatwia kontrolę wilgotności podłoża uprawowego.

Jeśli podłoże jest zbyt wilgotne, nasiona mogą zgnić i nie wykiełkować. Nasiona przed użyciem należy pozostawić w czystej wodzie w temperaturze pokojowej na około 12 godzin. Dzięki temu nasiona zostaną pozbawione inhibitora wzrostu, który w naturze zapobiega przedwczesnemu kiełkowaniu, na przykład w przypadku lekkiego deszczu. Pozostając dłużej w wodzie, nasiona dostają wyraźny sygnał, że rzeczywiście nadszedł czas na przygotowanie. Nasiona nieco pęcznieją i szybciej kiełkują. Jest całkiem możliwe, że kiełek pojawi się z nasion w ciągu 12 godzin.

Po namoczeniu, wysiej nasiona na głębokość około 0,5 – 1 cm w odpowiednio nawilżonym podłożu. Podłoże nie może być całkowicie mokre ani zbyt suche. Aby wiedzieć, czy podłoże jest zbyt mokre, należy zrobić w podłożu wgłębienie palcem na ok. 1,5 cm – jeśli na dnie wgłębienia pojawi się woda, podłoże jest zbyt mokre. Niedostatecznie wilgotne podłoże albo się kruszy (w przypadku gliny i kokosu) albo rozrywa (wełna mineralna). Aby zapewnić optymalną wilgotność, umieść plastikową torbę lub folię spożywczą nad doniczkami – podłoże nie wyschnie szybko. Roślina powinna pojawić się nad ziemią w ciągu 2 – 3 dni.

Kiełkowanie nasion konopi Cleopatra w wodzie

kiełkowanie nasion marihuany w wodzieWybieramy tę metodę, ponieważ mamy dokładny przegląd rozwoju poszczególnych nasion i jesteśmy pewni, że tylko kiełkujące nasiona są umieszczane w podłożu. Tak jak w poprzednim przypadku, umieść nasiona w czystej wodzie na około 12 godzin. Po tym czasie przenieś nasiona na tackę ze zwilżonym papierem do kiełkowania lub watą i umieść je w ciemnym miejscu lub przykryj. Wilgotność waty i papieru powinna być taka, aby można było wycisnąć wodę z materiału, ale jednocześnie na naczyniu nie powinny tworzyć się kałuże.

Jeśli kiełki nie są jeszcze w wodzie, zwykle pojawiają się na macie kiełkującej w ciągu 24 do 36 godzin. Posadź wykiełkowane nasiona w podłożu uprawowym. Jeśli zamierzacie uprawiać w dużych pojemnikach, warto najpierw zasadzić nasiona w mniejszych doniczkach, a dopiero gdy rośliny podrosną, przesadzić je do dużych doniczek lub na grządkę. Kiełek, który wychodzi z nasion to korzeń, więc upewnij się, że jest skierowany w dół podczas sadzenia. Nawet po wykiełkowaniu, nasiona sadzić na głębokość 0,5 – 1 cm.

Jak wykiełkować stare nasiona?

Mała roślina marihuanyCzasami znajdujemy się w sytuacji, w której jesteśmy zmuszeni do użycia nasion, o których wiemy, że mają więcej niż dwa lub trzy lata lub nie jesteśmy pewni ich jakości. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo kiełkowania, możemy zastosować dostępne środki wspomagające kiełkowanie. Na rynku istnieje wiele różnych preperatów seedboost, które mogą przywrócić do życia nawet stare nasiona. Kiełkowanie można przyspieszyć, mocząc nasiona w herbacie z rumianku lub skrzypu. Aby przygotować herbatę, weź dwie łyżki stołowe ziół i zalej je 2 dcl wrzącej wody. Pozostaw zioła do zaparzenia w wodzie na 12 godzin – następnie odcedź i masz gotowy roztwór do namaczania nasion. Pozostawić nasiona w tym roztworze na 12 – 24 godziny. Dla naszych celów lepsza jest herbata ze skrzypu polnego, ponieważ zawiera on krzem. Oba zioła wspierają również odporność na choroby u młodych roślin. W przypadku kiełkowania starszych nasion i nasion o niepewnej jakości, zawsze warto stosować procedurę kiełkowania na papierze do kiełkowania lub na wacie.

Kiełkowanie nasion marihuany nie będzie dla Ciebie problemem. Szczególnie w przypadku modelu takiego jakCleopatra.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy