20/02/2023

Jak zapobiegać stresowi cieplnemu u konopi

Jak zapobiegać stresowi cieplnemu Stres cieplny wśród roślin konopi może powodować wiele problemów. Jednak przy odrobinie cierpliwości i wysiłku przekonacie się, że istnieje wiele sposobów, aby pomóc roślinom wytrzymać wyższe temperatury lub odzyskać siły po wcześniejszych uszkodzeniach termicznych. Przed uprawą konopi Jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić, aby zapobiec stresowi cieplnemu, jest uprawianie odmian odpowiednich dla odpowiedniego klimatu! Dla

Jak zapobiegać stresowi cieplnemu

Stres cieplny wśród roślin konopi może powodować wiele problemów. Jednak przy odrobinie cierpliwości i wysiłku przekonacie się, że istnieje wiele sposobów, aby pomóc roślinom wytrzymać wyższe temperatury lub odzyskać siły po wcześniejszych uszkodzeniach termicznych.

Przed uprawą konopi

Jak zapobiegać stresowi cieplnemu u konopi

Jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić, aby zapobiec stresowi cieplnemu, jest uprawianie odmian odpowiednich dla odpowiedniego klimatu! Dla hodowców indoor, jest to mniejszy problem, ponieważ z odpowiednim projektem przestrzeni uprawnej i odpowiednią wentylacją, temperatury otoczenia mogą być łatwo osiągnięte. Dla hodowców outdoor, ważne jest, aby dopasować genetykę i preferencje odmiany do klimatu geograficznego.

Podczas wzrostu konopi

Szkody spowodowane przez stres cieplny mogą być poważne, dlatego ważne jest, aby zająć się nimi jak najszybciej, aby uniknąć długotrwałych konsekwencji. Ponieważ problemy z ciepłem i światłem różnią się dla hodowców indoor i outdoor, tak samo jak techniki i sprzęt, którego możesz potrzebować.

Indoors

Uprawa konopi w pomieszczeniach zamkniętych

Podczas uprawy konopi w pomieszczeniach zamkniętych, idealnym rozwiązaniem jest utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniu przez cały czas, aby promować szybki wzrost w zdrowym tempie. Jeśli jest zbyt gorąco dla ciebie w twoim pomieszczeniu do uprawy, to prawdopodobnie jest również zbyt gorąco dla twoich roślin.

Rozwiązania dla stresu cieplnego wśród hodowców indoor polegają głównie na zwiększeniu cyrkulacji powietrza w twoim obszarze uprawy. Można to zrobić za pomocą małego wentylatora oscylacyjnego dmuchającego nad wierzchołkami waszych roślin konopi, zwykle w połączeniu z systemem wydechowym, aby umożliwić skuteczną wentylację waszej przestrzeni uprawowej. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że używanie systemu wydechowego może również przynieść aromaty konopi do waszej przestrzeni uprawnej. Dla tych, którzy chcą działać bardziej ukradkiem, filtr węglowy jest zalecanym elementem systemu wentylacyjnego, aby usunąć wszelkie oczywiste lub nieprzyjemne zapachy. Jeśli twoja roślina doświadcza problemów z ciepłem, powinieneś rozważyć:

  • Zwiększenie odległości między roślinami a źródłem światła.
  • Poprawa wentylacji w przestrzeni uprawnej, w połączeniu z wentylatorem oscylacyjnym, w celu zapewnienia bardziej równomiernej dystrybucji ciepła w całej przestrzeni uprawnej.

Outdoors

Uprawa Cannabis na zewnątrz

Uprawa marihuany na zewnątrz ma swój udział w komplikacjach, jeśli chodzi o stres cieplny, ponieważ, w przeciwieństwie do hodowców indoor, nie jesteś w stanie ściśle kontrolować klimatu swojej przestrzeni uprawnej. Hodowcy outdoor muszą również być równie zaniepokojeni spadkami temperatury! Ogólnie rzecz biorąc, konopie są dość odporną rośliną, która może wytrzymać niskie temperatury i w rezultacie, odmiany outdoorowe mogą zazwyczaj wytrzymać temperatury do 50˚F bez żadnych negatywnych skutków ubocznych. Jednak to, że mogą wytrzymać tak niskie temperatury nie oznacza, że jest to praktyczne, ponieważ wzrost roślin i fotosynteza będą zachodzić wolniej niż w cieplejszych temperaturach.

Istnieje jednak kilka przydatnych wskazówek, sztuczek i elementów wyposażenia, które można wykorzystać do zapobiegania stresowi cieplnemu, jak również do jego leczenia. Podczas fali upałów możesz mieć niewiele lub nie mieć żadnych możliwości ograniczenia upału, ale monitorowanie lokalnej pogody poprzez prognozy jest zalecane, aby pomóc Ci się przygotować – lepiej być bezpiecznym niż żałować. Jeśli wiesz, że warunki pogodowe będą szczególnie gorące lub suche, spróbuj rozważyć te pomocne wskazówki.

  • Przestrzegaj harmonogramu częstego i dokładnego podlewania, ponieważ ważne jest, aby rośliny miały wystarczającą ilość wody, zwłaszcza w gorących godzinach dnia.
  • Utrzymuj korzenie w chłodzie, używając ceramicznych doniczek, które pomagają izolować korzenie od słońca. Hodowcy często kopią dziurę w ziemi, aby umieścić w niej roślinę doniczkową, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się korzeni, ponieważ ziemia jest zazwyczaj znacznie chłodniejsza niż odsłonięte powietrze wokół niej.
  • Jeśli rośliny są narażone na zbyt wysokie temperatury, przenieś je w zacienione miejsce – dobrze sprawdzi się stare prześcieradło lub plandeka, która usunie większość bezpośredniego światła słonecznego.
Problemy związane ze stresem cieplnym są częstym zjawiskiem dla hodowców konopi w pomieszczeniach i na zewnątrz, a ich skutki mogą być długotrwałe i poważnie wpływać na rośliny. Istnieje jednak wiele wskazówek i trików, jak również użycie specjalnego sprzętu, które mogą pomóc ograniczyć szkody spowodowane przez stres cieplny, gdy już się pojawi i mogą być stosowane jako środek zapobiegawczy. 
Logo eksplozji nasion nuka

Artykuły powiązane :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

20/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy