23/02/2023

Jak zrobić herbatę Kief: dwa sposoby na mocny napój

Czy zastanawialiście się kiedyś co zrobić z proszkiem, który gromadzi się na dnie młynka? Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy to jego spalenie, ale czasem mamy ochotę na coś ciekawszego. Na szczęście istnieje inny, smaczniejszy sposób na jego spożycie, który z pewnością możesz włączyć do swojej codziennej rutyny! Mowa o filiżance gorącej i bogatej herbaty z kiefem. Obejrzyj poniżej, aby

Partnerzy afiliacyjni Nuka Seeds - Shark
chcesz zarobić?

Czy zastanawialiście się kiedyś co zrobić z proszkiem, który gromadzi się na dnie młynka? Oczywiście pierwsze co przychodzi do głowy to jego spalenie, ale czasem mamy ochotę na coś ciekawszego. Na szczęście istnieje inny, smaczniejszy sposób na jego spożycie, który z pewnością możesz włączyć do swojej codziennej rutyny! Mowa o filiżance gorącej i bogatej herbaty z kiefem. Obejrzyj poniżej, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów!

Co to jest Kief?

Jak zrobić herbatę Kief - Kief w proszku

Kiedy rośliny konopi dojrzewają, na ich liściach i kwiatach pojawia się coś, co wygląda jak proszek. Jest to znane jako kief – gęsta substancja i nagromadzenie trichomów, gdzie przechowywana jest większość kannabinoidów.

Effects of Kief tea

Jeśli szukasz alternatywnych sposobów delektowania się kiefem, być może zainteresuje cię parzenie herbaty kiefowej. Herbata kiefowa działa pod wieloma względami jak herbata jadalna, dając powolny i długotrwały haj, który zależy od wielu czynników, takich jak ilość użytego kiefu, jakość kiefu i to, czy kief został zdekarboksylowany przed naparem.

Composition of Kief tea

Do przygotowania herbaty kief wystarczy wybrana przez nas herbata, kief i spoiwo, takie jak mleko, śmietana lub masło. Aby poczuć pełne działanie THC, potrzebuje ono substancji tłuszczowej, z którą może się odpowiednio związać. Podamy więcej szczegółów poniżej, ale jeśli chcesz uzyskać pełne doświadczenie THC, musisz najpierw odpowiednio rozbić swój kief, rozpuścić go i związać z czymś rozpuszczalnym w tłuszczach.

Jak zrobić herbatę Kief

Kief można dodawać do herbaty na kilka sposobów, z których niektóre mają łagodne działanie, a niektóre są znacznie mocniejsze. Moc herbaty z kiefem zależy od sposobu przygotowania i ilości zaparzonego kiefu.

Prosty sposób

Jeśli szukasz łagodnej gazowanej herbaty z kiefem, możesz po prostu posypać trochę kiefu na wierzch herbaty i wymieszać go z napojem. Doświadczysz łagodnych efektów przez krótki okres czasu, więc ta metoda jest świetna, jeśli nie chcesz osiągnąć pełnych efektów jadu.

Skuteczniejsza herbata Kief

Ta druga metoda wymaga nieco więcej pracy, ale jest niezbędnym krokiem, jeśli chcesz przygotować mocniejszy napój herbaciany z kiefem.

Po pierwsze: Dekarboksyluj swój Kief

Jak zrobić herbatę Kief: Dekarboksylacja

Dekarboksylacja to proces podgrzewania konopi przez pewien czas w celu aktywacji cząsteczek THC w twojej marihuanie. Aby odwęglić swój kief, najpierw umieść go w przykrytym, nadającym się do piekarnika pojemniku (takim jak miska lub talerz). Umieść go w piekarniku nagrzanym do 149°C (około 300°F) na 10 do 20 minut (w zależności od ilości kiefu – około 1 gram na porcję). Wyjmij z piekarnika i pozostaw do całkowitego ostygnięcia przed przejściem do następnego kroku.

Następnie dodaj dekarbonizowany kief do tłuszczu.

Jak przygotować herbatę Kief: Masło i konopie

Po odbarwieniu kiefu dodaj go do dowolnej substancji rozpuszczalnej w tłuszczach, którą zamierzasz dodać do swojej herbaty. Rozpuść całkowicie swój kief w wysokotłuszczowym maśle lub wysokotłuszczowym mleku; będzie to podstawa Twojej herbaty kief i zapewni Ci pełne działanie THC. Po rozpuszczeniu dodaj bezpośrednio do herbaty lub przechowuj w lodówce do 2 miesięcy na później!

Nie chodzi tylko o herbatę!

Kief można dodawać nie tylko do herbaty, ale także do każdego innego ulubionego gorącego napoju! Posypanie kiefem porannej kawy lub espresso zapewni ci dobry początek dnia i wywoła łagodny haj, który utrzymuje się przez około 15 do 30 minut. W chłodniejszych miesiącach możesz również cieszyć się pysznym kubkiem gorącego kakao z dodatkiem kiefu, aby uzyskać jeszcze większy zastrzyk marihuany.

Weź napój i ciesz się!

Teraz, gdy już wiesz, jak zrobić pyszną herbatę kief, baw się różnymi rodzajami herbaty i mleka, aby stworzyć swój idealny przepis na herbatę kief. Herbata Kief to unikalny sposób na wykorzystanie nadmiaru kiefu i zabawny, dyskretny sposób na cieszenie się edibles w podróży!

Artykuły powiązane :

marihuana strzałka Nuka Seeds

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Blood

23/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy