13/02/2022
Artykuły
Przewodniki

Jak zrobić masło konopne

Przygotowanie masła z konopi jest proste. Należy jednak liczyć się z tym, że jego przygotowanie zajmie kilka godzin.

masło konopne
masło konopne

Wraz z olejem, masło z konopi jest jednym z najprostszych i najbardziej powszechnych sposobów wytwarzania leczniczych produktów z konopi.

Aby THC prawidłowo połączyło się z masłem, musi być ono podgrzewane w stosunkowo niskiej temperaturze przez długi czas. Do przygotowania tego ekstraktu z konopi zalecamy użycie elektrycznego „wolnowaru”, który doskonale utrzymuje ustawioną temperaturę i dzięki temu produkcja masła kannabinoidalnego jest o wiele łatwiejsza niż na konwencjonalnej kuchence gazowej lub elektrycznej. Główną zasadą jest utrzymywanie temperatury pomiędzy 90°C a 120°C, aby konopie nie nagrzały się za bardzo i nie spaliły swoich aktywnych kannabinoidów.

Dwa sposoby na łatwe zrobienie masła konopnego

masło konopne
składniki na masło konopne

Składniki:

 1. Składniki:
 2. 1 filiżanka = 250 ml wody ( w razie potrzeby można dodać dodatkową wodę w dowolnym momencie, woda służy tylko do chłodzenia. )
 3. 30 g zmielonych konopi ( moc masła zależy od jakości użytej marihuany )
 4. Możesz również eksperymentować i używać przypraw według własnego uznania, jest wiele możliwości ( cytrusy, miód, owoce, czosnek, pieprz, bazylia )

Uwaga: Niektórzy ludzie używają także resztek po waporyzacji marihuany, ponieważ wiele waporyzatorów nie jest w stanie zużyć całego THC. Ale to jest tak samo jak z liśćmi wiatraka, masło z konopi będzie oczywiście słabsze.

Gotowanie na kuchence:

zrobić masło konopne
przygotuj masło konopne na kuchence
 1. W garnku lub patelni umieść filiżankę 250 ml wody i 450 g masła, pozwól masłu się rozpuścić i zacznij gotować na najniższym poziomie. Stopniowe dolewanie wody pomaga regulować temperaturę i zapobiega przypalaniu się masła.
 2. Gdy masło zacznie się topić, dodaj przygotowaną mieloną marihuanę.
 3. Utrzymuj ogień na małym ogniu i pozwól mieszance gotować się powoli przez 2-3 godziny, mieszając od czasu do czasu. Upewnij się, że mieszanina nigdy nie dojdzie do pełnego wrzenia.

Gotowanie w wolnowarze:

przygotuj masło konopne w wolnowarze
przygotuj masło konopne w wolnowarze

 1. Nastaw garnek na temperaturę 95°C i stopniowo dodawaj filiżankę wody o pojemności 250 ml, 450 g masła i 30 g marihuany.
 2. Zawartość gotować w temperaturze 95 °C przez 3 do 4 godzin, mieszając tylko od czasu do czasu i sprawdzając, czy do schłodzenia potrzebna jest dodatkowa woda.

Dla obu metod:

przygotowanie masła konopnego przez odcedzanie
przygotowanie masła konopnego przez odcedzanie
 1. Przelej gorącą mieszankę do odpowiedniego pojemnika i użyj drobnego sitka lub szmatki, aby odfiltrować pozostałe kwiaty marihuany. Na koniec dokładnie wyciśnij te pozostałości marihuany, aby naprawdę wydobyć z nich wszystko.
 2. Kiedy mieszanina wystarczająco ostygnie, umieść ją na noc w lodówce, gdzie masło konopne ładnie stwardnieje. Kiedy już stwardnieje, ostrożnie oddziel masło konopne od reszty wody i możesz od razu zacząć używać go w swoich przepisach. Odlej nadmiar wody.

Uwaga: Nie używaj kuchenki mikrofalowej do zmiękczenia lub roztopienia masła. Zamiast tego, pozwól masłu zmięknąć w temperaturze pokojowej przed obróbką.

Jeśli chodzi o dawkowanie:

wykaz konopi indyjskich
liść marihuany

Jeśli chodzi o dawkowanie, generalnie zaleca się, aby zacząć od mniejszych ilości i sprawdzić, jak „mocne” będzie cannabutter. Należy również pamiętać, że pierwsze efekty są opóźnione w stosunku do palenia marihuany, trwają od 35 do 95 minut, a w skrajnych przypadkach mogą ustąpić po ośmiu lub więcej godzinach.

Masło z konopi zachowa trwałość do dwóch miesięcy w lodówce, najlepiej przechowywać je w zamrażarce.

Jeśli szukasz odpowiednich odmian konopi do produkcji masła z konopi, zapoznaj się z naszymi odmianami. Polecamy Megaton dla wysokich plonów lub Cleopatrę dla wysokiej zawartości CBD.

Logo banku nasion Nuka Seeds
logo Nasiona Nuka

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Blood

13/02/2022

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment