26/03/2023
Artykuły
Przewodniki

Jak zwiększyć produkcję włosków na konopiach?

Zmaksymalizuj produkcję trichomów na roślinie konopi, aby Twoja marihuana wyglądała pięknie i była pełna smaku.

Dla fanów ekstraktów z konopi bez rozpuszczalnika, większość zgodzi się, że prawidłowo oczyszczony haszysz typu full melt jest tak dobrym dymem, jak to tylko możliwe. Sito tej jakości wygląda jak drobny biały piasek, ale po bliższym przyjrzeniu się, małe pieniste kulki wydają się niemal zawieszone w maleńkich formacjach przypominających chmury. Pod mikroskopem, tysiące maleńkich główek trichomów wydają się idealnie oddzielone od swoich wyściełanych łodyg, zebrane jak świeże jagody z koszyka. Maleńka szczypta może być tak aromatyczna jak woda kolońska i może uderzyć w Twój nos zaporą aromatów.

Produkcja włosków : Od uprawy do zbioru i dalej

Kultura trichomów jest bardziej filozofią niż praktyką. Koncepcję tę można podzielić na dwie zasady przewodnie: rozmnażanie i ochrona włosków. Razem tworzą one mantrę do produkcji najwyższej jakości konopi na świecie. Na każdym etapie uprawy konopi, zbiorów, leczenia i ekstrakcji, ochrona i rozmnażanie włośników to dwie siły przewodnie maksymalizacji potencjału żywicy.

Maksymalizacja liczby włosków na kwiatach konopi zaczyna się od genetyki

Uzyskanie kwiatów z trichomami to podróż, która zaczyna się od wyboru odpowiedniej genetyki. Niektóre genotypy konopi produkują większe stężenie trichomów niż inne. Wybór i nabycie genetyki z wysokimi pożądanymi plonami jest jedynym sposobem na zbudowanie solidnych podstaw dla wystarczającej produkcji trichomów.

Najbardziej odpowiednie odmiany w naszej ofercie nasion to :

Siedlisko uprawy i produkcja włosków

Po genetyce najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, aby zmaksymalizować produkcję żywicy, jest środowisko uprawy. Chociaż określony genotyp może być predysponowany do wysokiej produkcji trichomów, to jeśli nie korzysta z odpowiednich warunków uprawy, jego potencja może być niewystarczająca.

Ilość trichomów nie musi być równoznaczna z produkcją kannabinoidów i terpenów w główce trichomu. Na te czynniki w dużej mierze wpływają czynniki środowiskowe, które występują podczas cyklu kwitnienia rośliny. Wśród wielu czynników środowiskowych, które wchodzą w grę podczas uprawy konopi, zmienne takie jak spektrum światła, pobór składników odżywczych, cykle podlewania, temperatura, wilgotność i cyrkulacja powietrza mają znaczący wpływ na tworzenie żywicy i produkcję kannabinoidów.

Unikaj kontaktu z włoskami kwiatu konopi.

Kolejną bardzo ważną kwestią podczas uprawy trichomów jest zminimalizowanie kontaktu z kwiatami konopi. Trichomy są bardzo wrażliwe i pękają przy kontakcie. Każda fizyczna interakcja z kwiatami konopi podczas fazy kwitnienia może naruszyć integralność trichomów. Jeśli musisz obchodzić się z kwiatami, bardzo ważne jest, aby być tak ostrożnym, jak to tylko możliwe. Podczas zbiorów obowiązuje ta sama koncepcja – każda niepotrzebna manipulacja spowoduje najczęściej utratę trichomów.

Produkcja włosków a temperatura

Oprócz interakcji fizycznej, ciepło jest kolejnym głównym wrogiem tworzenia żywicy. Podczas uprawy, utrzymywanie jak najniższych temperatur sprzyja produkcji. Powszechnie uważa się, że pod koniec cyklu kwitnienia rośliny konopi, utrzymywanie niskich temperatur wyzwala zwiększoną produkcję żywicy. Podczas zbiorów, ważne jest również utrzymanie stałej, chłodnej temperatury. Wiele postępów można zaprzepaścić, jeśli na dowolnym etapie procesu uprawy, zbioru i suszenia pojawi się wysoki poziom ciepła.

Łatwym sposobem na stwierdzenie, czy upał ma wpływ na uprawę jest jej powąchanie. Zaburzone główki trichomów i te wystawione na działanie ciepła będą wydzielać ostry aromat. Ten smakowity zapach to nic innego jak rozkład trichomów przez ciepło i/lub mieszanie. Należy jednak uważać na zbyt niską temperaturę podczas zbiorów. W temperaturze bliskiej zeru i niższej trichomy łatwo oddzielają się od marihuany.

Zbieranie włosków w odpowiednim czasie

W internecie krąży mnóstwo poradników ludowych, które mają na celu zmaksymalizowanie produkcji żywicy. Od pozbawienia światła do okaleczenia roślin (cięcia lub nakłuwania roślin w celu ich zestresowania), te wskazówki i sztuczki różnią się skutecznością. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wystawianiu rośliny na działanie nietypowych warunków jest ciągłe sprawdzanie, czy jest ona w dobrym stanie.

W późniejszych fazach cyklu kwitnienia rośliny, kluczowym czynnikiem w zachowaniu trichomów jest zebranie ich w odpowiednim czasie. Z pomocą niedrogiego szkła powiększającego można zidentyfikować kolor gruczołowej kopuły trichomu, aby określić idealny czas na jego zbiór. Kiedy trichomy są jasne i półprzezroczyste, nie są jeszcze gotowe i nadal produkują cenne kannabinoidy. Kiedy zaczynają tracić swoją nieprzezroczystość i zmieniają kolor na mlecznobiały, wskazuje to, że wasze rośliny są prawie gotowe do zbiorów.

etapy dojrzewania włośników - produkcja włośników
etapy dojrzewania włośników

Aby uzyskać maksymalną produkcję i moc żywicy, należy zbierać włośniki, gdy zmienią kolor z mlecznobiałego na bursztynowy. Podobnie jak w przypadku owoców, trichomy są u szczytu swojego smaku tuż przed przemianą. Zmiana koloru na przeważający bursztynowy odcień jest silnym wskaźnikiem, że trichomy osiągnęły szczyt cyklu rozwoju.

Na każdym etapie procesu uprawy istnieją możliwości podjęcia decyzji na korzyść produkcji żywicy. Dla tych, którzy szukają mocnych, ułożonych w stosy kwiatów, niezbędne jest przyjęcie niektórych z tych technik uprawy trichomów.

Zachowanie i rozmnażanie się włośników zależy od szacunku, jakim darzy się je podczas procesu uprawy i zbioru. Przyjęcie filozofii ochrony włośników jest niezbędne do zmaksymalizowania produkcji żywicy, jej potencji i zachowania. Dla producentów haszyszu, kultywacja trichomów jest jedynym sposobem na osiągnięcie najwyższej jakości. Bez tych praktyk produkty takie jak haszysz czy wosk nie mogłyby istnieć.

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Sakul

26/03/2023

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment