15/02/2023

Jak żyć z partnerem, który nie używa marihuany

Jest tuż po Walentynkach, a wraz z nimi początek nowych związków i wzmocnienie starych. Dlatego dziś przyjrzymy się, jak żyć z partnerem, który nie używa marihuany.

Konsensus w sprawie konopi
Konsensus w sprawie konopi

Jak radzić sobie z konfliktowym używaniem marihuany w związku? Zawsze istnieje opcja umawiania się na randki tylko z użytkownikami marihuany, a aplikacje randkowe takie jak High There znacznie ułatwiają znalezienie podobnie myślących potencjalnych partnerów.

Jeśli jednak jesteś w związku z osobą nieużywającą marihuany i chcesz go kontynuować, lub spotkałeś kogoś, kto jest dla ciebie dobrym partnerem pod większością względów innych niż używanie marihuany, oto kilka sugestii, jak żyć z partnerem, który nie używa marihuany.

Porady dla użytkowników marihuany

Nie zawstydzaj ani nie naciskaj na partnera


Cokolwiek zrobisz, nie naciskaj na swojego partnera, aby spróbował marihuany. Twoja decyzja o powstrzymaniu się od marihuany jest tak samo ważna, jak decyzja o jej używaniu. Nie muszą mieć powodów ani przekonywać cię, że abstynencja jest dla nich właściwą decyzją. Nawet jeśli uważasz, że sprawiłoby im to przyjemność lub po prostu nie spróbowali jeszcze odpowiedniej odmiany/metody/okoliczności, wysłuchaj i uszanuj ich NIE, tak jak Ty potrzebujesz, aby oni wysłuchali i uszanowali Twoje TAK.

partner, który nie używa konopi

Bądź świadomy, kiedy należy trzymać się z dala od konopi

Mogą zaistnieć pewne sytuacje, w których Twój partner będzie wolał, abyś powstrzymał się od używania marihuany. Częścią Twoich ciągłych negocjacji będzie słuchanie i odpowiadanie na potrzeby partnera. Jeśli zawsze wydaje się, że istnieje powód, dla którego Twoje obecne używanie jest problemem dla Twojego partnera, wtedy Twoje używanie może być większym problemem niż Ci mówi. Jeżeli jednak polega on na tobie, że powstrzymujesz się od odwiedzania jego rodziców itp. to minimalizujesz możliwość wystąpienia problemu.

Rady dla wstrzymującego się partnera

Stawianie granic bez zawstydzania


Badaczka wstydu i wrażliwości Brené Brown napisała:

„Nie można zawstydzać ani umniejszać ludzi, aby zmienili swoje zachowanie”. Jeśli używanie marihuany jest dla ciebie barierą, ważne jest, aby powiedzieć o tym, gdy tylko rozpoznasz, że jest to czynnik. Jeśli nie jest to twarda granica, ale być może coś, czego po prostu nie chcesz być w pobliżu, poświęć czas na określenie swoich potrzeb związanych z granicami i zakomunikuj je swojemu partnerowi.

Bądź przygotowany na sprawdzenie i omówienie swoich ograniczeń


Może masz pracę, która wymaga regularnych testów na obecność narkotyków. Może nie czujesz się komfortowo z myślą o posiadaniu marihuany lub podobnych akcesoriów w swoim domu. Może po prostu nie lubisz tego zapachu. To wszystko są ważne powody, aby nie używać (i ta lista nie jest w żadnym wypadku wyczerpująca). Pomocne może być wyjaśnienie partnerowi kontekstu, aby mógł lepiej wczuć się w twój punkt widzenia.

Porady dla obu

Kompromis

partner, który nie używa konopi


Kompromis jest kluczem. Znajdź kompromisy, na które możesz pójść, poza tym czy konsumujesz czy nie, np. gdzie, kiedy i jak. Mój partner nie lubi, gdy palę w domu, ale nie ma problemu z tym, że spożywam edibles lub vaping. Może być więcej miejsca na kompromis niż któreś z was myśli. Zbadaj dyskomfort i podziel się tym, skąd on pochodzi, aby zobaczyć, co można zrobić, aby wszyscy czuli się komfortowo i bezpiecznie.

Przekazuj informacje

partner, który nie używa konopi


Traktuj rozmowy o konopiach i umowy, które zawierasz w sprawie używania, tak jak traktowałbyś wszystko inne w waszym związku. Pomyśl o wszystkich rzeczach, które razem omówiliście: Bezpieczne praktyki seksualne, monogamia (lub nie!), finanse, prace domowe. To nie musi być nic innego. Jeśli masz problem z rozpoczęciem lub utrzymaniem rozmowy, przeczytaj Formułę na trudne rozmowy Reida Mihalko.

Bądź na tej samej stronie


Upewnij się, że masz jasność co do swoich oczekiwań i granic przed podjęciem jakichkolwiek poważnych kroków, takich jak wspólne mieszkanie, ślub lub posiadanie dzieci. Nie chcesz żadnych niespodzianek, gdy będziesz podejmować te ważne kroki w życiu. Zacznijcie więc prowadzić te rozmowy już teraz, zanim wyruszycie we wspólną podróż.

Powiązane artykuły :

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Sakul

15/02/2023

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy