28/05/2021

Jaka jest idealna wysokość Twojej rośliny konopi?

Z Twoich nasion może wyrosnąć ogromna roślina marihuany. Jaka jest idealna wysokość?

Kiedy mówimy o uprawie konopi indoor, w najlepszym wypadku chcesz mieć jak najwięcej kwiatów. Ale wtedy pojawia się pytanie, jak wysoka powinna być roślina, aby uzyskać jak największe plony. Jest to nie tylko właściwy wybór odmiany wykonanej bezpośrednio do wnętrza, ale także źródło światła.

masywna roślina konopi na wolnym powietrzu

Małe x Duże odmiany roślin konopi

mała roślina marihuany

Większość roślin konopi indyjskich podwaja wysokość / rozmiar, gdy wchodzą w fazę kwitnienia. Istnieją jednak odmiany, które „wyciągają się” bardziej lub mniej, niż wiadomo. Jeśli chcesz kupić nasiona marihuany, a w szczególności odmiany indoor, zawsze sprawdzaj wszystkie informacje o odmianie.

„Odmiana wyższa” – przejdź do fazy kwitnienia nieco wcześniej (1/3 wymaganej wysokości).
„Odmiana niższa” – W tym przypadku należy poczekać nieco dłużej przed wejściem w fazę kwitnienia (3/4 wymaganej wysokości).

ogromna roślina marihuany

Im silniejsze jest światło, tym wyższa może być roślina. Przy słabszym oświetleniu rośliny mogą być również wysokie, jednak użyteczne buds będą głównie z wierzchołków. Zaleca się stosowanie defoliacji w przypadku wysokich roślin w warunkach słabego oświetlenia.

Ponadto, jeśli przejdziesz do kwitnienia bardzo młodych roślin lub świeżo ukorzenionych klonów, może strzelać do czterech razy jego wysokość. Zwłaszcza sativy z niewielką ilością rozgałęzień są zdolne do niewiarygodnie energicznego wzrostu po przełączeniu.
Powodem jest to, że roślina stara się dogonić swoje genetyczne predyspozycje.

Jaka jest najlepsza wysokość?

W końcu nie jest dokładnie określone, jaka jest idealna wysokość. W przypadku uprawy, zawsze będzie to zależało od sprzętu i metod.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy