30/06/2022
Artykuły
Przewodniki

Jakich składników odżywczych potrzebują rośliny konopi?

O różnych mikroelementach, które są ważne dla roślin marihuany.

podstawowe składniki odżywcze dla roślin marihuany

Przy uprawie marihuany bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebują twoje rośliny na każdym etapie ich cyklu życia. Kiedy masz jasne zrozumienie, które składniki odżywcze są wykorzystywane do czego, zyskasz ogromną przewagę w uprawie najwyższej klasy i obfitych kwiatów.

Podstawowe składniki odżywcze

Reprezentują one 3 główne składniki odżywcze. Wartość N-P-K określa ilość azotu, fosforu i potasu. Na przykład NPK 7-15-19 informuje o tym, że w glebie znajduje się 7 części azotu, 15 części fosforu i 19 części potasu.

Azot – (N) używany do rozwoju liści, łodyg i gałęzi roślin marihuany.Azot jest również odpowiedzialny za tworzenie chlorofilu, który jest wykorzystywany w procesie fotosyntezy w przemianie energii, aminokwasów i enzymów. Stosowanie azotu należy ograniczyć po Roślina marihuany zaczyna kwitnąć. Niedobór azotu można wykryć, gdy liście konopi zaczynają żółknąć i w końcu odpadają.

Fosfor – (P) wraz z azotem pomaga w zdrowym rozwoju korzeni i pozwala roślinie marihuany tworzyć silne gałęzie, które mogą utrzymać ciężar przyszłych pąków. Fosfor jest jednym z głównych wymagań dla kwitnących roślin konopi. Niedobór fosforu sprawia, że rośliny marihuany są bardziej podatne na patogeny i jest rozpoznawany przez zmianę koloru łodyg i liści z zielonego na purpurowo-czerwony odcień. Niektóre odmiany mają czerwone i fioletowe odcienie naturalnie, jednak w fazie wzrostu rzadko, więc w większości przypadków jest to niedobór fosforu.

Potas – (K) pomaga przekształcać dwutlenek węgla, stymuluje wzrost liści i jest niezbędnym składnikiem odżywczym z potasem, gdy rośliny marihuany zaczynają kwitnąć. Potas wzmacnia łodygi i nadaje roślinom zdrową i silną strukturę wzrostu w okresie wegetacji. Pomaga również roślinom konopi lepiej walczyć z chorobami i efektywniej wykorzystywać wodę. Niedobór potasu u roślin marihuany objawia się żółknięciem liści od krawędzi.

Objaśnienie pierwiastków śladowych

Na odwrocie butelki z odżywką, obok podstawowych składników odżywczych, znajdziesz również analizę pierwiastków śladowych. Jak sama nazwa wskazuje, te mikroelementy są potrzebne roślinom konopi w znacznie mniejszych proporcjach. Właściwy stosunek pierwiastków śladowych jest niezwykle ważny.

Magnez

odpowiada za funkcjonowanie i produkcję enzymów roślinnych, auksyn i wzrost łodyg.

Wapń

pomaga w przenoszeniu azotu i cukrów.

Siarka

used for the production of growth hormones and vitamins and is considered an essential building block.

Cynk

wraz z innymi pierwiastkami śladowymi jest niezbędna do tworzenia enzymów i chlorofilu.

Iron

jest katalizatorem powstawania chlorofilu, a także łatwo przyswajalnym pierwiastkiem dla korzeni.

Mangan

niezbędny do fotosyntezy i produkcji enzymów.

Bor

pomaga w przyswajaniu wapnia i wielu innych procesach. Jest to niezbędny pierwiastek śladowy, który powinien być obecny przez cały czas rozwoju rośliny konopi.

Kobalt

jest pierwiastkiem śladowym, którego rośliny potrzebują, ale wielu producentów odżywek dodaje go w dużych ilościach.

niedobór kobaltu w roślinie marihuany
niedobór kobaltu

Chlor

Chlor w postaci chlorków pomaga w fotosyntezie i tworzeniu korzeni. Rośliny marihuany mają zwiędłe chlorotyczne liście, które zmieniają kolor na brązowy przy braku chloru. Korzenie są oszołomione i pogrubione w pobliżu końcówek. Rośliny konopi z niedoborem chloru są blade i cierpią z powodu więdnięcia.

Miedź

Działa jako środek grzybobójczy, a także przynosi korzyści strefie korzeniowej w produkcji enzymów.

Molibden

ważny składnik produkcji enzymów i funkcjonowania roślin.

Nikiel

Pomaga rozkładać azot i azotany oraz działa jako enzym. Rośliny marihuany z niedoborem niklu mają trudności z rozkładaniem produktu odpadowego, jakim jest mocznik i produkują jego nadmiar w swoich tkankach. Objawy niedoboru niklu obejmują obumieranie końcówek liści konopi.

Nawozy stałe

Jeśli chodzi o uprawę roślin marihuany tylko na podłożach organicznych, większość hodowców marihuany decyduje się na bogatą w składniki odżywcze ziemię przez kilka miesięcy, aby pokryć fazęwegetatywną.
Możesz kupić substrat w sklepach ogrodniczych, które sprzedają go specjalnie dla roślin konopi. Można też kupić płynny nawóz do tego podłoża, który można stosować razem ze składnikami odżywczymi znajdującymi się już w glebie. Należy jednak stosować wyłącznie wodę o stabilnym pH.

Kompost wykonany z odpadów organicznych powoli rozkłada się podczas cyklu życia rośliny konopi. Kompost jest również bogaty w magnez i pełen pożytecznych bakterii i mikroorganizmów, które współpracują w celu rozbicia materii organicznej i przetworzenia jej z powrotem do strefy korzeniowej.

Odchody dżdżownic są bardzo korzystne dla stymulowania życia mikrobiologicznego. Zrównoważona zawartość N-P-K i pierwiastków śladowych sprawia, że stosowanie odchodów dżdżownic jest bezpiecznym i bezproblemowym sposobem na uprawę zdrowych i silnych roślin konopi.

Nawozy płynne

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w płynny nawóz i postępować zgodnie z tabelą dawkowania, przekonasz się, że różne nawozy są przeznaczone dla różnych etapów cykl życia konopi, od rooting booster do nawóz wegetatywny do nawozu dla kwitnących roślin konopi lub nawozu dla dojrzewające pąki konopi.

Płynne nawozy do stosowania w glebie składają się często z melasy produkowanej z cukru.

Innym razem są to kwasy humusowe, wyciągi z dżdżownic lub guano nietoperzy. Przy stosowaniu nawozów płynnych ważne jest przestrzeganie tabeli dawkowania i zapewnienie odpowiedniego podlewania roślin marihuany.

Jakie są korzyści z płukania roślin marihuany?

proces płukania dla fabryki marihuany

-płukanie poprawi smak i aromat twoich zbiorów

Zanim zdecydujesz się zebrać swoje plony, powinieneś dokładnie pozbyć się z roślin konopi nadmiaru składników odżywczych i minerałów. Te pozostałości zakłócają naturalny smak i aromat niezależnie od tego, czy uprawiasz w glebie, kokosie czy hydroponicznie. Rośliny marihuany potrzebują czasu, aby zużyć wszystkie składniki odżywcze wcześniej w nich zgromadzone.

Dla doświadczonych hodowcówpłukanie jest więc sprawą oczywistą. W przypadku stosowania nawozów, zwłaszcza mineralnych, każdy producent zaleca regularne sadzenie i dokładne płukanie przed zbiorem.

Kiedy spłukiwać przed zbiorem.

  • Jeśli rośniesz w glebie, rozpocząć płukanie 10 dni wydaje się jako najlepszy przed zbiorem.
  • Jeśli uprawiasz rośliny konopi w kokosie, zalecamy 5-6 dni płukania przed zbiorem.
  • Jeśli uprawiasz marihuanę w systemie hydroponicznym, wystarczy przepłukać rośliny 3 dni przed zbiorami.

Jeśli uprawiasz z nawozem organicznym, płukanie nie jest absolutnie konieczne, ale na pewno niczego nie zepsuje.

Streszczenie

Nawożenie roślin marihuany jest prostym i łatwym procesem, zwłaszcza jeśli przestrzegasz podstawowych zasad nawożenia tylko wodą lub postępujesz zgodnie z tabelą nawożenia. Umiejętność rozpoznania, kiedy roślina marihuany ma niedobór składników odżywczych i szybkiego działania, będzie odgrywać kluczową rolę w tym, jak udane będą twoje zbiory.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Published by Peca Sarm

30/06/2022

Post a comment

Login
OR
Register
to make a comment