29/06/2022

Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy konopi?

Jakie podłoże do uprawy konopi lubisz? A jaki jest najlepszy sposób na uprawę nasion marihuany? Ten artykuł może pomóc w podjęciu decyzji.

Jak każda roślina konopi, nasza nowa odmiana Automaton potrzebuje odżywczego podłoża. Niezależnie od tego, jaką podstawę wybierzesz dla rośliny, zawsze upewnij się, że ma ona dużo miejsca i stały dostęp do wody, powietrza i składników odżywczych. Do demonstracji przygotowaliśmy trzy rodzaje nośników. Każda z nich ma pewne wady i zalety, a wybór należy do Ciebie.

Rodzaje podłoża do uprawy konopi.

Istnieje wiele sposobów na uprawę konopi, ale te trzy są najpopularniejsze:

Zwykła gleba lub kompost
Mieszanki bezglebowe (kokosowe i perlitowe)
Hydroponika

Gleba lub kompost

Gleba konwencjonalna i kompost są bardzo popularne, pomimo zaawansowanych możliwości uprawy, ponieważ są naturalne, łatwe w użyciu i dostępne niemal wszędzie. Dobra gleba naturalnie zawiera pewne składniki odżywcze, więc na początek powinno być dobrze.

żywa ziemia w rękach

Jeśli zdecydujesz się na uprawę w glebie, staraj się używać sterylnego, luźnego kompostu bez torfu. Ten rodzaj gleby jest często określany mianem organicznej mieszanki glebowej. Zalecamy dodanie około 20-30% perlitu do tej mieszanki w celu zapewnienia dobrego napowietrzenia i pobudzenia wzrostu.

Rośliny konopi rosną nieco wolniej w glebie niż w kokosie lub hydroponice, ale niektórzy hodowcy twierdzą, że pąki z klasycznej mieszanki gleby są zwykle grubsze i lepiej pachną. Zwykła gleba z nawozami użyta w ten sposób daje dobre rezultaty, ale zastosowanie wzbogaconej i dobrze przekompostowanej gleby pełnej mikroorganizmów pozwoli uzyskać lepszy profil smakowy.

Gleba wraz z mikroorganizmami zapewnia wszystko, czego potrzebuje roślina, ponieważ żywy ekosystem rozkłada składniki odżywcze i trafiają one bezpośrednio do rośliny. W rezultacie uzyskuje się piękne i pachnące pąki, bez potrzeby stosowania dużych ilości substancji odżywczych.

Mieszanki bezglebowe (kokos i perlit)

Mieszanka bezglebowa składa się zwykle z włókna kokosowego i perlitu. Jako dodatków można użyć mchu torfowego i wermikulitu.

Kokos i perlit - najlepsze podłoże do uprawy konopi?

W tym przypadku nasiona i rośliny należy traktować tak samo, jak w przypadku stosowania zwykłej gleby. Różnica polega na tym, że podaje się tylko niezbędne składniki odżywcze zmieszane z wodą. Substancje odżywcze trafiają bezpośrednio do korzeni, dzięki czemu można cieszyć się szybszym wzrostem i większymi zbiorami.

Dużą zaletą w porównaniu z konwencjonalną mieszanką glebową jest bardzo dobry system drenażu oraz brak problemów ze szkodnikami.

Jeśli chodzi o stosowanie mieszanek bezglebowych, zdecydowanym liderem jest połączenie kokosu i perlitu. O ile nie są one używane jako podstawa, te dwa składniki zawsze znajdują się na liście składników zwykłej mieszanki glebowej. Nawet z opinii hodowców (jeśli się je śledzi) można się dowiedzieć, że są oni bardzo zadowoleni z opcji kokosu i perlitu.

W rzeczywistości zalecamy ten wariant również jako podłoże do uprawy konopi.

Hydroponika

Kiedy ktoś mówi o uprawie hydroponicznej, ma na myśli formę uprawy z wykorzystaniem korzeni roślin konopi, które są nasączone wodą. Najpopularniejszą formą hydroponiki jest kultura głębinowa (DWC) oraz jej ulepszona odmiana – kultura głębinowa z górnym zasilaniem (Bubbleponics).

system hydroponiczny do uprawy konopi

Metoda DWC jest jednym z kilku rodzajów upraw, które wspierają także większe rośliny.

Uprawa hydroponiczna może wydawać się trudna i niektórych może onieśmielać, ale widzieliśmy wiele przypadków, w których zupełnie początkujący poradzili sobie z pierwszą uprawą hydroponiczną. Najważniejsze to przestrzegać instrukcji uprawy hydroponicznej i zawsze mieć pod ręką suplement diety dla korzeni. Jeśli zastosujesz się do tych zasad, nie powinno ci się nie udać, a kto wie, może stanie się to twoim nowym ulubionym stylem uprawy marihuany.

Podsumowanie – Jakie jest najlepsze podłoże do uprawy konopi?

Gleba i kompost – zawsze będziesz mieć pachnące pąki o wspaniałym smaku. Jeśli nie chcesz przygotowywać własnej mieszanki glebowej, możesz ją kupić. W miarę starzenia się rośliny konieczne jest dodawanie do wody substancji odżywczych.

Mieszanka bezglebowa – jest to mieszanka, w której nie ma zwykłej gleby, ale najlepsze jest połączenie kokosu i perlitu. W tej kombinacji osiągniesz największy sukces.

Hydroponika – może to być nieco trudna opcja, ale najszybciej uzyskasz pożądany rezultat. Zwłaszcza jeśli wybierzesz dobry rodzaj oświetlenia (LED, HPS i LEC).

Nie ma jednoznacznego sposobu na określenie, która opcja najlepiej nadaje się na podłoże do uprawy konopi, ponieważ w każdej z nich znajdziesz to, czego potrzebujesz. Jeśli jednak otrzymasz od nas bezpośrednie zalecenie, wybierz połączenie kokosu i perlitu.

A jeśli chodzi o wybór nasion, to nasza oferta nasion z pewnością Ci w tym pomoże, musisz tylko wybrać. Możesz też wypróbować naszą nową odmianę automatycznie kwitnącą o nazwie Automaton. Spodoba Ci się.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

29/06/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy