12/09/2022

Jakie jest znaczenie „420” w kulturze marihuany

If you still don’t know exactly what the number 420 is in cannabis culture, you can read more about this legend in this article.

Czy wiesz, że istnieje ponad 1200 slangowych określeń na marihuanę? Według naszych źródeł (czyli Google), to prawda. A dodatkowo jest jeszcze 400-500 slangowych określeń, które opisują zaćpanie. Prawdopodobnie głównym powodem, dla którego istnieje tak wiele slangowych określeń na trawkę, jest długa historia rośliny, która była nielegalna; ci, którzy używali marihuany, nie chcieli zostać złapani, więc wymyślili kilka specyficznych zwrotów i słów, aby skutecznie mówić w kodzie.

Oczywiście, ojcem wszystkich slangowych określeń na trawkę jest „420”. Skąd jednak wziął się ten numeryczny monidło i dlaczego obecnie odnosi się do oficjalnego „święta garnka”?

Co oznacza 420 i jak to się ma do trawki?

Jak wiele dobrych historii o trawce, historia 420 zaczyna się od grupy kalifornijskich licealistów w latach 70. Legenda głosi, że grupa ćpunów z San Rafael High School (znanych jako „Waldos”) zaczęła palić trawkę przed szkolnym Pomnik Ludwika Pasteura codziennie po szkole.

W wywiadzie dla magazynu High Times, Steve Capper, jeden z oryginalnych „Waldos”, wyjaśnił, jak on i jego przyjaciele każdego popołudnia wyruszali na poszukiwanie skarbów, aby znaleźć legendarny skrawek marihuany zasadzonej przez rząd na surowym środkowym wybrzeżu Kalifornii. Ich oficjalny czas spotkań był codziennie po szkole o 16:20 przed pomnikiem Pasteura.

Obchody święta konopi 420

Termin „420” przyjął się i podobno po latach rozprzestrzenił się jak ogień wśród fanów Grateful Dead, aka Deadheads. Jeden z oryginalnych Waldosów miał bliskie relacje z Philem Leshem, basistą Grateful Dead, a zespół w końcu przyjął ten termin, zaczął go używać podczas tras koncertowych, a reszta jest już historią.

Dlaczego wciąż kojarzymy 420 z marihuaną

420 Marihuana wakacje człowiek

Wracając do całej podstawy tego artykułu i tego, skąd po raz pierwszy wziął się termin „420”, jak to się stało, że tak niewinny kryptonim wśród przyjaciół z liceum ponad 50 lat temu stał się największym i najpopularniejszym slangowym określeniem marihuany wszech czasów?

Cóż, jak odmiana marihuany premium, po prostu się przyjęła i rosła organicznie.

Szkoła średnia San Rafael (położona na północ od San Francisco) w hrabstwie Marin w Kalifornii była w zasadzie punktem zerowym dla popularności marihuany w latach 70. Nie wiedzieli o tym wtedy, ale The Waldos byli częścią ogromnego ruchu kontrkulturowego, który ostatecznie zainspirował wydarzenia społeczne i polityczne związane z marihuaną dla kolejnych pokoleń. Okazuje się, że ikoniczny termin „420” był tylko jednym z niezliczonych ruchów, które ostatecznie wpłynęły na globalną kulturę konopi.

Dziś „420 holiday” jest bardziej popularne niż kiedykolwiek. Na przykład, na wypełnionych trawką ulicach Denver odbywa się trzydniowy festiwal muzyki i marihuany „420 on the Block”, który co roku przyciąga ponad 15 000 osób. Nawet w Londynie, gdzie marihuana nie jest w ogóle legalna, tysiące osób zbiera się co roku w Hyde Parku, aby świętować 4/20.

Nie daj się nabrać na te mity o 420 i marihuanie

Teraz, gdy znasz już prawdziwe znaczenie 420, poświęćmy chwilę na obalenie kilku mitów dotyczących marihuany i kultowej daty 20 kwietnia.

4/20 urodziny hitlera
😀

Urodziny Hitlera

Jedną z najbardziej dziwacznych sugestii jest to, że 420 odnosi się do urodzin Adolfa Hitlera. Jest to dość uczciwa sugestia, ponieważ zły dyktator urodził się 20 kwietnia, ale nie ma absolutnie żadnych dowodów na to, że Hitler kiedykolwiek używał marihuany. LOL

Pamięć o Bobie Marleyu

Bob Marley i wakacje z marihuaną

Ponieważ jest to kulturowa ikona prawie wszystkich stonerów, ma sens, że ludzie instynktownie kojarzą „420” z Bobem Marleyem. Jednak pogląd, że 4/20 upamiętnia śmierć lub narodziny Marleya jest kompletnym mitem. W rzeczywistości urodził się 6 lutego 1945 r., a zmarł 11 maja 1981 r. i ani godzina jego śmierci, ani godzina jego narodzin nie przypadała na 4:20 (rano lub wieczorem).

Kodeks policyjny

bag of hemp and sheriff

Kilka z bardziej rozsądnych wyjaśnień pochodzenia „420” ma związek z niejasnymi przepisami dotyczącymi konopi. Jedna z plotek głosi, że „420” było oryginalnym wezwaniem radiowym używanym przez kalifornijskich policjantów do opisania posiadania marihuany. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że 420 było kiedykolwiek kodem karnym w jakimkolwiek departamencie policji, kalifornijskim lub innym.

Piosenka Boba Dylana

W piosence „Rainy Day Woman #12 and 35” Dylan wielokrotnie powtarza: „Everybody must get stoned!” (Everyone must get stoned). Jeśli pomnożysz 12 x 35, to otrzymasz 420, ale niestety to chyba nic więcej niż przypadek. Pewnie wynika to po prostu z ludzkiej obsesji w odnajdywaniu wzorców wokół nas.

Liczba związków chemicznych w marihuanie

Nienawidzimy rozwiewać mitów, ale 420 nie jest liczbą związków chemicznych w marihuanie. W samej marihuanie znajduje się ponad 100 kannabinoidów, a całkowita liczba związków chemicznych w naturalnej roślinie marihuany wynosi prawdopodobnie ponad 1000.


Projekt ustawy w Kongresie

Sugeruje się tutaj, że w Kongresie USA jest (lub była) procedowana ustawa, Bill 420, która zalegalizowałaby marihuanę na poziomie federalnym. Niestety, takiej ustawy nie ma i może minąć trochę czasu, zanim to nastąpi (o ile w ogóle nastąpi).

Legalizacja marihuany się zmienia: Upewnij się, że jesteś na bieżąco

Niezależnie od tego, skąd dokładnie pochodzi ta fraza (jest przynajmniej jedno źródło, które obala oryginalną historię Walda), faktem jest, że 20 kwietnia jest globalnym świętem konopi. Ludzie opisują to jako „pół świętowanie, pół wezwanie do działania” i jest to niezaprzeczalnie idealny czas dla fanów marihuany, aby zaangażować się w lokalne platformy legalizacyjne.

Na świecie panuje też zwyczaj, że o 4:20 rano lub po południu wypija się trochę marihuany. Co wiele osób robi na co dzień. 🙂

Uwaga : 420 to także numer kierunkowy do Czech, o czym wie legendarny Snoopdogg. Poniżej możesz obejrzeć filmik, w którym Snoopdogg zgaduje w quizie z Marthą Stewart :)))

Snoop Dogg i Martha Steward quiz

Jak się naćpać w dniu 4/20 (święto marihuany) bez względu na to, w jakim stanie mieszkasz

20 kwietnia cała globalna społeczność konopi zapali (lub w inny sposób skonsumuje) swoją ulubioną odmianę marihuany. Marihuana jest obecnie legalna w większości stanów USA, ale jeśli jesteś jednym z tych nieszczęśników, którzy mieszkają w stanie, w którym marihuana nie jest używana do celów rekreacyjnych (dla dorosłych), nadal istnieją sposoby, aby uczestniczyć w tym kultowym święcie trawki.

Jedną z propozycji jest użycie legalnego produktu pochodzącego z konopi, takiego jak delta-8, HHC lub THC-O. Te unikalne związki zapewniają podobne doświadczenie w porównaniu do standardowego THC z marihuany, ale ponieważ są wykonane z konopi (legalnej rośliny dzięki ustawie rolnej z 2018 roku), można je kupić online i wysłać do większości stanów USA, a nawet niektórych części świata.

Według niektórych danych, THC-O jest nawet trzykrotnie silniejsze od delta-9-THC. Delta-8 jest ogólnie uważana za około połowę silniejszą od THC, podczas gdy HHC (hexahydrocannabinol) jest najmniej silną z tych trzech substancji. To powiedziawszy, wszystkie trzy mają potencjał, aby odurzyć cię i zapewnić efekty, które są bardzo podobne do THC ze „zwykłej” marihuany.

Na podstawie źródła : wayofleaf.com

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Kotelnik

12/09/2022

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy