28/05/2021

Jakie metody treningowe możemy zastosować w przypadku nasion marihuany Paradox?

Mamy wiele metod, aby skutecznie trenować rośliny konopi. Które z nich będą odpowiednie dla nasion marihuany Paradox? Potrzeba czegoś specjalnego dla tej feminizowanej odmiany.

przycinanie roślin konopi

Każda roślina marihuany wymaga specjalnej opieki. Paradox firmy Nukaseeds nie jest wyjątkiem. Do tej pielęgnacji stosujemy tzw. metody treningowe. Więc trenujesz swoją roślinę w konkretnym celu. Jakie są podstawowe, a następnie, który z nich używać? Powiemy ci od razu.

Fimming

Nazwa pochodzi od wyrażenia „Fuck, I missed”. Ta metoda treningowa została odkryta przez przypadek, jak można wywnioskować z jej nazwy. W praktyce, zamiast cienkiego cięcia jak w poprzedniej technice, tniemy koronę tuż przy koronie, a nie pod nią. Odpowiedzią na to jest przesunięcie energii do niższych poziomów rośliny konopi, co wzmocni jej strukturę.

Jeśli chcesz tego spróbować, po prostu weź nożyczki i wytnij koronę w pierwszej trzeciej części korony.

Super-cropping

Jeśli chcesz popchnąć swoją roślinę do granic możliwości, to jest to technika dla Ciebie. Polega ona na poddaniu rośliny dużemu stresowi, dosłownie odłamując jej części. Jeśli zrobisz to poprawnie, usłyszysz delikatny trzask lub chrupnięcie. Zewnętrzna ściana rośliny jest naruszona i można ją wyczuć między palcami. To pójdzie gładko dla rośliny z drobnym tekstury, ale jeśli roślina jest bardziej zdrewniałe, „łamanie” będzie nieco sztywne. Z drugiej strony, można go zginać lub skręcać na różne sposoby, co również wywoła reakcję.

Wiąż i zginaj

W tej metodzie treningu nie dochodzi do poważnych uszkodzeń struktury rośliny, jest to więc technika mniej stresująca. Po prostu wyginasz i podwiązujesz poszczególne gałęzie, aby rosły w innym kierunku niż jest to naturalnie dane. Poszczególne części zgina się w dół. Następnie roślina przekazuje energię do innych gałęzi, tworząc koronę. Jeśli dobrze zaplanujesz, możesz uzyskać gęstą strukturę poprzez manipulowanie gałęziami.

Scrogging

Słowo to pochodzi od skrótu ScrOG – screen of green. W tej metodzie, używasz siatki, lub coś, co przypomina siatkę, i umieścić rośliny konopi nad roślinami. Zasada jest taka, że gdy rośliny osiągną granicę tej siatki, używasz zginania, aby poprowadzić je do zielonego ekranu.

Używasz tej techniki w porównaniu z innymi później. Należy poczekać, aż rośliny osiągną odpowiednią wielkość w fazie wzrostu, aby można je było umieścić w siatce. Gdy wszystkie rośliny są już w siatce, tak jak w przypadku zwykłego zginania, staramy się kontrolować kierunek wzrostu.

Prunning

Usuwanie nadmiaru liści i dolnych gałęzi jest czymś, co każdy hodowca powinien rozważyć. Co najważniejsze, zrób to we właściwym czasie. Rośliny konopi wykorzystują swoją energię i składniki odżywcze, aby wspierać wzrost wszystkich swoich części. Należy więc wiedzieć, które części rośliny są mniej wydajne i kiedy należy się ich pozbyć. Wszystko czego potrzebujesz to para ostrych, czystych nożyczek i zacznij stopniowo odcinać dolne liście i gałązki, które wyciągają składniki odżywcze dla Twoich kwiatów.

Należy usunąć 60-70% liści i gałęzi z dołu. Nie musisz się martwić, że coś stracisz. Redystrybucja składników odżywczych i energii będzie teraz skierowana głównie do górnych poziomów. Będzie to wsparcie dla głównej korony w fazie kwitnienia. Po usunięciu dolnych pięter należy sprawdzić, gdzie zaczynają rosnąć nowe pędy.

Main-lining

Metoda ta jest czasami bardziej wymagająca niż tradycyjne, mniej stresujące techniki. Nacisk kładzie się tu na idealnie symetryczny wzrost. Zasada jest taka, że usuwa się wierzchołek i wszystkie liście z niższych pięter, w wyniku czego powstaje goła łodyga. W ten sposób powstają dwa zupełnie nowe i identyczne pędy. Twoja roślina będzie wtedy przypominać kształtem literę „Y”. Jeśli następnie wyciągnąć te pędy w dół i związać je, otrzymasz „T” i to jest pozycja, którą chcesz uzyskać.

Rozbierz i obróć

W tej drastycznej metodzie wycina się wszystko, co rośnie od korony w dół. I to jeszcze przed fazą kwitnienia. W ten sposób przekierujesz całą energię na kwiaty znajdujące się powyżej. Ogólne rozczesywanie jest naprawdę ostre i nie jest to produkt dla każdego. „Nie zrobię tego mojej roślinie po tak długiej uprawie” – to jest prawdopodobnie to, co przychodzi do głowy, gdy o tym myślisz. Ale jakkolwiek surowa jest ta metoda szkolenia, to naprawdę działa. Struktura rośliny może być „chuda”, ale w fazie kwitnienia będziesz miał jedną wielką, stożkowatą łodygę.

Oto lista jednolitych metod, których możesz użyć. Który z nich wybierzesz i czego dokładnie oczekujesz od rośliny, zależy od Ciebie. Jedna rada – przemyślcie wszystko i nie zadawajcie sobie zbyt wiele trudu, aby nie zrujnować swoich roślin.

Tak czy inaczej, do tego wszystkiego potrzebny jest Paradox. Znajdziesz ją w naszej ofercie.

Ten post jest również dostępny w: English Deutsch Français Polski Español Čeština

Opublikowany przez Jan Veselý

28/05/2021

Dodaj komentarz

Zaloguj
lub
Zarejestruj
na pisanie komentarzy